Bilinenin Aksine Çabuk Acıktıran 8 Yiyecek - Son Dakika

Bilinenin Aksine Çabuk Acıktıran 8 Yiyecek

17.11.2016 08:41

1
Tükettiğinizde farkında olmadan çok daha çabuk acıkacağınız 8 yiyecek...

2
Buğday ekmeği
Buğday ekmeği

Kan şekeri dengenizi bozan buğday ekmeği çok çabuk acıkmanıza neden oluyor.

3
Yumurta beyazı
Yumurta beyazı

Yumurta sarısının düşmanınız olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Yumurtanın sadece beyazını yediğinizde daha çabuk acıkıyorsunuz.

4
Peynir
Peynir

Peynirde bulunan kazein beyinde eroin ve morfine benzer bir etki bırakıyor. Yani yedikçe daha fazlasını istiyorsunuz. Doymak için peynirin yanında sebze yiyin.

5
Suşi
Suşi

Basit karbonhidratlar vücutta hızlıca ayrılarak çabuk acıkmanıza neden oluyor. Suşide bulunan beyaz pirinç de bu karbonhidratlardan bir tanesi.

6
Meyveli yoğurt
Meyveli yoğurt

Hazır aldığınız meyveli yoğurtlar bolca şeker içerdiği için çabuk acıkmanıza neden oluyor. Sağlıklı bir atıştırmalık istiyorsanız süzme yoğurda meyve ve kuruyemiş ekleyerek kendi yoğurdunuzu kendiniz hazırlayın.

7
Meyve suyu
Meyve suyu

Meyveler şeker bakımından oldukça zengin olduğu için liflerini attığınızda kan şekerinizi yükseltebilir. Bu nedenle meyve suyu içmek yerine meyveleri olduğu gibi yiyin.

8
Şekerli kahvaltılık gevrek
Şekerli kahvaltılık gevrek

Rengarenk şekerli gevreklerin oldukça iştah açıcı olduğunu biliyoruz ancak uzun süre tok kalmak istiyorsanız bunun yerine yulaf ezmesi, ceviz ve kuru üzümü karıştırarak tüketin.

9
Tuzlu kraker
Tuzlu kraker

Yüksek sodyum içeren yiyecekler susuz kalmanıza neden olur. Yapılan bir araştırmaya göre her zaman susuzluk ve açlığı birbirinden ayıramıyoruz.

Son Dakika Bilinenin Aksine Çabuk Acıktıran 8 Yiyecek - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Çobanın dağda bulduğu taş, bölgede tek bir şeyin varlığına işaret ediyor Muhteşem kamuflaj! Fotoğraftaki yılanı kimse göremiyor Boşanma öncesi sınırları yıktı geçti! Kim Kardashian bu kez tamamen soyundu Sevgilisi, Dele Alli'yi oyun bağımlılığı yüzünden terk etti Psikolojik sorunu için doktora giden genç kadının komaya kadar uzanan hazin sonu