Bin 200 Yıllık Mezar Hazinesiyle Bulundu! - Son Dakika

Bin 200 Yıllık Mezar Hazinesiyle Bulundu!

29.06.2013 08:56

Hazine avcıları burayı gözden kaçırmış

1
Güney Amerika ülkelerinden Peru'nun El Castillo de Huarmey kenti yakınlarında bin 200 yıllık bir mezar alanı ve mezara konulmuş çok sayıda bozulmamış hazine parçası bulundu.
2
El Castillo de Huarmey ve çevresinde M.S. 700-1000 yılları arasında hüküm süren Wari İmparatorluğu dönemine ait olan mezar kazısından 63 kişinin iskelet kalıntıları çıkarıldı.
3
Bunlarla birlikte çok sayıda altın ve gümüş parçanın da gömülü bulunduğunu açıklayan bilim adamları, hazine parçalarının neredeyse hiç bozulmadan günümüze ulaştığını kaydetti.
4
Mezarlık alanının çevresinde şimdiye dek hazine avcıları çok sayıda kazı yapmış olmasına rağmen, bu kısmın şimdiye kadar hiç yağmalanmadığı da belirtildi.
5
Bilim insanları, yapılan son keşifler sayesinde, hakkında çok fazla bilgi bulunmayan Wari İmparatorluğu'yla ilgili daha ayrıntılı verilere ulaşmayı umuyor.

6

Son Dakika Bin 200 Yıllık Mezar Hazinesiyle Bulundu! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeri şimdilik gizli tutuluyor! Bu izlerin 5 bin yıllık olduğu tespit edildi Mucize Doktor'un Açelyası isyan etti! "Bedenimi istediğim gibi kullanırım" deyip yatak pozunu paylaştı İki kez tecavüze uğrayan kadın orduya katıldı! Verdiği silahlı pozlarla kadınlara çağrıda bulundu Çocuğu yaşındaki zihinsel engelli kızla evlenen 55 yaşındaki adama tepki yağdı Elektrikçiler, kabloların yerini değiştirmek için yaptıkları kazıda yanlışlıkla orta çağdan kalma gizli bir tünel keşfetti