Son Dakika Haberleri: Bin 500 Kişinin Gözü Önünde İntihar!

Bin 500 Kişinin Gözü Önünde İntihar!

11 yıl önce

1
Arjantin'de hafta içinde film gibi bir intihar olayı yaşandı.

Eski Polis şefi tv kameralarını evine çağırıp canlı yayında intihar etti

İşte film gibi intihar

2
1976-1983 yılları arasındaki cunta döneminde tutuklulara işkence yaptığı iddia edilen eski polis şefi Mario Ferreyra, insanlık suçu işlediği suçlamasıyla tutuklanacağını öğrenince, evine TV kameralarını çağırmaya karar verdi.
3
Kuzeydeki Tucuman eyaletinde bulunan evi perşembe günü polislerin kuşatması üzerine, Cronica TV'nin cuma günü yaptığı röportaj evin çatısındaki su deposu üstünde gerçekleşti.
4
63 yaşındaki Ferreyra, geçmişte asla işkence yapmadığını ve hükümetin kendisine iftira attığını söyledikten sonra, çekim sürerken tabancasını çıkarıp kendisini şakağından vurdu. Çekim ekibi şoke olurken, hastaneye kaldırılan Ferreyra kurtarılamadı.

5
Ferreyra'nın ölümü kadar, yaşamı da film gibi geçmişti. Arjantinli eski polis, Tucuman emniyetinin soruşturma bölümü başında olduğu dönemde üç kişiyi öldürdüğü gerekçesiyle 1993'te hüküm giymişti.


6
Benzer bir vaka da ABD'nin Miami kentinde yaşandı.Bir üniversite öğrencisi, bilgisayar kamerası kullanan bin 500 kişinin gözü önünde, aşırı dozda ilaç alarak intihar etti.

7
İntihar etmeden önce bin 500 kişiyi bilgisayar kamerasına davet etti ve canlı yayında intihar etti. İzleyiciler genç adamın şaka yaptığını düşündüler ama intihar anını ve sonraki 12 saati canlı izlediler.

8
Yetkililer, manik depresif teşhisi konulan 19 yaşındaki Abraham Biggs'in ölümünün ve sonrasındaki 12 saatin tamamının, evindeki internet ağına bağlı bilgisayar kamerası tarafından görüntülendiğini, ağa bağlı diğer bilgisayar kamerası kullanıcılarının intihara ve sonrasına canlı yayında şahit olduklarını söyledi.

9
Bilgisayar kamerasıyla iletişim kuran bazı kullanıcıların, Biggs'i intihardan vazgeçirmeye çalıştığı, bazılarının ise olayın bir şakadan ibaret olduğunu düşündüğü, durumun ciddiyetini kavrayan birkaç kişinin ise polise haber verilmesi amacıyla internet sitesini uyardıkları belirtildi.

10
Polisin, Biggs'in intihar niyetini diğer kullanıcılara anlatmasından 12 saat sonra olay yerine gittiği, bu anın da bilgisayar kullanıcıları tarafından izlendiği ifade edildi.

11
12
13
14
15
16Haber Yayın Tarihi: 23.11.2008 01:12 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bu arabanın eşi benzeri yok, sadece 1 adet üretildi! Fiyatı dudak uçuklatıyor FOX ekranlarının güzeller güzeli spikeri Nazlı Tolga, bakın şimdi ne yapıyor! Şüpheyle karşılanıyordu! Cinsel ilişki bağımlılığı gerçek bir hastalık çıktı Ünlü oyuncudan skandal iddia: Bana tecavüz etmeden önce heyecandan tir tir titredi! Yüzlerce cesur vatandaş sonbahar ekinoksu için çırılçıplak denize girdi!