Binbir Gece'de Mutlu Son - Son Dakika

Binbir Gece'de Mutlu Son

13.05.2009 17:09

1
2006 yılında “150 bin dolarlık ahlaksız teklif” ile Türkiye gündemine oturmuş ve “bir anne çocuğu için ne yapar, bunun en uç noktası nedir” sorusunun cevabını aratmıştı “Binbir Gece” dizisi. Kanal D'nin reyting rekorları kıran dizisi bugün son bölümüyle ekrana gelecek. Dizinin yönetmeni Kudret Sabancı ve görüşlerini aldığımız oyuncuları, izleyiciyi masalsı ve muhteşem bir finalin beklediğini söylüyor
2
Binbir Gece” bu sezon ekrana veda ediyor. Dizinin yönetmeni olarak birlikte geçirdiğiniz 3 yılı nasıl özetlersiniz?

- Benim için çok güzel bir çalışma oldu bu dizi. En başından beri böyleydi. İlk hazırlığı çok güzel bir heyecandı. Set ise çalıştığım en güzel setti. Teknik ekip ve oyuncu kadrosu bizimle çok uyumluydu. 28 reytingi gördük ki bu müthiş birşey. Dizi hepimize büyük sevinçler yaşattı.

3
Dizi 150 bin dolarlık ahlaksız teklif tartışmasıyla zirveye çıkmıştı. Bu durumu nasıl karşılıyorsunuz?

- Bu konunun a'dan z'ye tartışılması çok normaldi çünkü bir televizyon dizisine göre çok cesur bir konuydu. Kendi aramızda da bu konuyu çok tartıştık; böyle birşeyi seyici kaldırır mı kaldıramaz mı diye. Bir anne çocuğu için ne yapar, bunun en uç noktası nedir diye tartıştık. İyi oldu bu tartışma, en azından Türkiye bu diziye dair birşeyler konuştu.

4
Enterasan bir durum da var, 5 gün önce bir Bulgar gazeteci geldi. Dizi aynı zamanda Bulgaristan'da da yayınlanyor. Bugüne kadar Bulgarlar ile Türkler'in arasında hep bir mesafe vardı. Bulgar gazeteci bundan da bahsederek “Politikacıların yapamadığını yaptınız” dedi. “Binbir Gece” Bulgarlar'ın Türkler'e bakışını değiştirdi. Bulgaristan'dan Türkiye'ye Binbir Gece turları düzenlenmeye başlandı. Bu dizinin en büyük hediyesi budur.

5
Söz yabancı ülkelerden açılmışken, dizi Arap ülkelerinde de çok sevildi.
6
Türkiye'deki dizi sektörü son dönemde ciddi bir noktaya geldi. Uzun süredir Türkiye'de dizi yapılıyordu fakat bir kaç senedir Türk sinema tarihinde ilk defa yüzlerce set kuruldu. Bizim için çok büyük kolaylık oldu. Bunu bir artıya çevirdik. Artık biz de eskiden izleyip gıptayla baktığımız diziler yapabiliyoruz.
7
Arap ülkeleri, sınır komşularımız bizim dizilerimizi severek izliyor çünkü onlar bizim kültürümüze daha yakınlar. Birkaç sene sonra yaptığımız diziler dünyanın herhangi bir yerinde gösterildiği zaman güzel eleştiriler alacak.
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Son Dakika Binbir Gece'de Mutlu Son - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bir gecede görme yetisini kaybetmişti! Yeşilçam'ın cesur güzeli, kendisini döven eski eşiyle 25 yıl sonra yüzleşti Ünlü oyuncu Irmak Ünal yaptığı hatanın bedelini koronavirüse yakalanarak ödedi: Perişan oldum Hepsi tek bir ağızdan aynı şeyi söyledi! Ünlülerden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı paylaşımları Best Model of Turkey'in 15 yaşındaki kraliçesi Melisa İmrak tartışma yarattı Kapadokya'da 29 Ekim coşkusu! Ay yıldızlı bayrağımız gökyüzüne yükseldi