Dolgun maaşlarının altında bambaşka şeyler yatıyor! Yemeği bile zor şartlarda yiyorlar - Son Dakika

Dolgun maaşlarının altında bambaşka şeyler yatıyor! Yemeği bile zor şartlarda yiyorlar

29.03.2021 14:35

Havacılık sektörü tamamen katı kurallar çerçevesinde ilerler. Uçuş görevlilerinin sefer sırasında uyması gereken kuralla büyük bir titizlikle şekillendirilmiştir. Dolgun maaşı ile çoğu kişinin hayali olan uçuş görevlisi mesleği içerisinde binbir güçlük barındırıyor. Peki uçuş görevlilerinin uyması gereken konular neler? İşte detaylar...

1
KAMBUR DURMAK YASAK
KAMBUR DURMAK YASAK
Uçuş görevlileri ayakta çok fazla zaman harcarlar, bu da özellikle uzun uçuşlarda sırt ağrısı çekmelerine neden olabilir. Kabinde servisi yaparken bile kambur durmamaları gerekiyor. Kambur duruş bir an için onları sırt ağrısından kurtarabilir ancak bu duruşun tamamen profesyonellikten uzak bir görünüme neden olduğu düşünüyor. Havaalanında veya üniforma giydikleri herhangi bir yerde kambur durmalarına izin verilmez. Bazı havayollarında da ellerin ceplerinde veya kollarının birbirine geçmesiyle ilgili kısıtlamalar vardır.

2
YEME-İÇME
YEME-İÇME
Kabin memurlarının da insan olduğu gerçeğinden yola çıkarak beslenme ihtiyaçları da vardır. Ancak bu yolcuların önünde gerçekleştirmeleri yasaktır. Çoğu uçakta mutfaklar kabinden bir perde ile ayrılır. Tuvalete gidip perdenin çekildiğini görürseniz, bu uçuşunuzdaki uçuş görevlilerinin öğle yemeği molası veya gece yemeklerini verdikleri anlamına gelir.
3
AĞIR PARFÜM KULLANMALARINA İZİN VERİLMEZ
AĞIR PARFÜM KULLANMALARINA İZİN VERİLMEZ
Havacılık endüstrisinde hijyen çok katıdır ve uçuş görevlilerinin her zaman düzenli görünmesi gerekir. Üstelik hangi parfümü kullandıklarına da dikkat etmeleri gerekiyor. Ağır kokulu bir parfüm yolcuları rahatsız edebileceği için kesinlikle kullanılmaz.
4
KULAKLIK KULLANMALARINA İZİN VERİLMEZ
KULAKLIK KULLANMALARINA İZİN VERİLMEZ
Yanınızda ağlayan bir bebeğiniz veya yüksek sesli bir konuşmacınız varsa, kulaklıklarınızı takıp gürültüyü iptal etmek cazip gelebilir. Uçuş görevlileri bunu yapamaz. Kabindeki her şeyi duyabilmeleri gerekir ve aslında acil durumları, tuvalet dumanı ve yolcu çağrılarını gösteren özel seslere sahiptirler. Ayrıca, lisanslarını yenilediklerinde tıbbi muayeneleri sırasında bir kulak testine de tabi tutulurlar.

5
BAHŞİŞ KABUL EDEMEZLER
BAHŞİŞ KABUL EDEMEZLER
Uçakta olmak, lokantada olmakla aynı şey değildir. Bahşiş kabul etmelerine izin verilmiyor çünkü orada bulunmalarının ana nedeni herkesi güvende tutmaktır. Yiyecek ve içecek servisi ikinci sırada geliyor.

6
ETEK BOYU
ETEK BOYU
Eteğin uzunluğu birçok havayolu için çok önemlidir. Kadın uçuş görevlilerinin diz seviyesinden daha kısa etekleri ya da elbiseleri olamaz.

7
SES TONU
SES TONU
Her zaman, seslerinin tonu kusursuz olmalıdır. Kadırgada yüksek sesle konuşamazlar, özellikle gece uçuşlarında ışıkların kapalı olması gerektiğinde ve insanlar uyurken ses tonlarına dikkat etmeleri gerekir. Çığlık atmalarına da izin verilmiyor. Aksanlardan veya argo sözcüklerden kaçınmaları gerekiyor ve her zaman iyi davranışlar sergilemeleri isteniyor.

Son Dakika Dolgun maaşlarının altında bambaşka şeyler yatıyor! Yemeği bile zor şartlarda yiyorlar - Son Dakika


YORUMLAR (2)

Diğer Galeriler

Bu manzara ancak tek bir ülkede görülür! Binlerce kişi yarım saat boyunca birbirine inek gübresi fırlattı Gözümüzün önünde öyle bir değişti ki! Güldür Güldür'ün Naime'si şimdi tam bir afet Romantik komedilerin biricik güzeli, hamileliğinde cinsel ilişkiden soğuduğunu itiraf etti Dağlık alanda kaybolan adamı, paylaştığı son fotoğraf karesi kurtardı! Sır bacaklarındaki is izlerindeydi Sony 2021 Dünya Fotoğraf Ödülleri'ni kazananlar belli oldu! Birinciliği "Afrikalı Viktoryen" portresi aldı