Son Dakika Haberleri: Birçok Kişinin Hayali! Kişi Başı 584 Dolara Mal Oluyor

Birçok Kişinin Hayali! Kişi Başı 584 Dolara Mal Oluyor

29 gün önce

TÜİK, Türk vatandaşlarının 2018 yılı içerisinde yaptığı yurt dışı harcama oranlarını açıkladı.

1
2018 yılında 8 milyon 383 bin Türkiye vatandaşı yurt dışına seyahat ederek, 4 milyar 896 milyon dolar turizm harcaması yaptı. Harcamaların %80,4'ünü kişisel, %19,6'sını ise paket turlar oluşturdu.
2
TÜİK'ten yapılan açıklamada şöyle denildi: Vatandaşlarımızın yurt dışında yaptığı kişi başı ortalama turizm harcaması 584 dolar olarak gerçekleşti. Seyahatini kişisel olarak organize eden vatandaşlarımız kişi başı ortalama 528 dolar harcarken, seyahatini paket turla organize eden vatandaşlarımız kişi başı ortalama 789 dolar harcadı.
3
Vatandaşlarımız 2018 yılında (beraberinde gidenler hariç tutulduğunda) en çok %43,3 ile gezi, eğlence, sportif ve kültürel faaliyetler amacıyla yurt dışını ziyaret etti. Bunu sırasıyla %23 ile akraba ve arkadaş ziyareti ve %21,5 ile iş amaçlı gidenler takip etti.
4
Vatandaşlarımız 2018 yılında en çok gecelemeyi Suudi Arabistan'da yaparken, bunu sırasıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Irak ve Almanya'da yapılan gecelemeler takip etti. Yurt dışını ziyaret eden vatandaşlar ortalama 9,4 gece kaldı.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Otel Müşterilerine Kahve Servis Eden Konyalı Şerife'ydi, Yeşilçam'ın Leydisi Oldu Dünyanın En Güçlü Ülkeleri Belli Oldu! Bakın Türkiye Kaçıncı Sırada Türkiye Maçında Tüm Gözler Ondaydı! Bakın Kim Çıktı? Kahvaltıda Sürekli Tüketiyorsanız, Sağlığınız Tehlikede! Multi Milyarder Şeyhin, Araç Koleksiyonu Ağızları Açık Bırakıyor!