Bir Dönem Ortalığı Kasıp Kavuran Ünlü İsmlerin Yürek Burkan Hikayeleri - Son Dakika

Bir Dönem Ortalığı Kasıp Kavuran Ünlü İsmlerin Yürek Burkan Hikayeleri

19.06.2017 08:23

Filmleri ve hayran kitleleleriyle bir zamanların gündemden düşmeyen Yeşilçam yıldızlarının hayatlarından dram eksik olmadı. İşte Yeşilçam oyuncularının film gibi gerçek hayat hikayeleri...

1
Mesut Engin
Mesut Engin

Bir dönemin jönüydü. Sefalet içinde hayata veda etti. İşte oyunculuğun yanısıra mankenlik ve fotomodellik de yapan, otellerin kral dairelerinde kalan ancak sonra yaşadıkları yüzünden alkole sığınan ve akli dengesini de yitiren Mesut Engin'in buruk öyküsü... Bir yıldızın yükselişi ve çöküşü...

2
Şenol Coşkun
Şenol Coşkun

90'lı yıllarda Zıpçıktı filmindeki Cafer karakteriyle ünlü olan Şenol Coşkun'un hikayesi yürek burkuyor.

3

İlk filmi Ünal Küpeli'nin yönettiği Zıpçıktı'dır.

4

Mesut Engin Ses Dergisi'nin düzenlediği güzellik yarışmasında Kral seçilip Yeşilçam'a adım attı. O yıllarda tüm genç kızların hayallerini süslüyordu.

5

Takvimler 1973 yılını gösteriyordu. Mesut Engin, Türk sinemasına bir çok yıldız oyuncu armağan eden Ses dergisinin düzenlediği yarışmayı kazanarak Yeşilçam'a adım attı.

6

Hem oyunculuk yapıyordu hem de mankenlik ve foto modellik. Bebek yüzüyle tüm genç kızların gözdesiydi. Aynı zamanda çok da iyi para kazanıyordu... Otellerin kral dairelerinde kalabiliyordu.

7

Ama 1976 yılında geçirdiği trafik kazası onun için sonun başlangıcı oldu. Geçirdiği trafik kazasından sonra sağ el bileğinin sinirleri kesildi. 1953 doğumlu Engin bu olay olduğunda henüz 23 yaşındaydı. Yaşadıklarını kaldıramadı. Hayata küstü ve alkole sığındı. Bir kaç yıl sonra hayatında bazı şeyler yoluna girer gibi oldu. 30 yaşına geldiğinde İstanbul'un tanınmış ailelerinden birinin kızı olan Asiye Gençağaoğlu ile nişanlandı. Güzellik salonu işletmeye başladı.

8

Ama onun asıl hayali sinemaydı. Kötü günlerinde sinema dünyasındaki kimseden destek görmedi. Kopkoyu bir bunalıma düştü Mesut Engin. Kendini tamamen alkolün kollarına bıraktı. Hem işini hem şöhretini yitirdi.

9

Girdiği bunalımdan bir türlü çıkamayan Engin, kendini tamamen alkolün yarattığı 'yalancı' mutluluğa bıraktı. Akli dengesini yitirdi ve artık sokaklara düşmüştü.

10

Bir zamanların ünlü ve paylaşılamayan oyuncusu Mesut Engin artık İzmir'de Ağaçlı Yol'da otobüs duraklarındaki banklarda uyumaya başlamıştı.

11

Çevredekilerin "dede" diye hitap ettiği Mesun Engin, kendisine sunulan yiyecekleri de geri çeviriyordu. 2003 yılında alkol bağımlılığından kurtuldu. Sonra İstanbul'a geldi Engin...

12

Karayolları çalışanlarının desteğiyle yaşamını sürdürdü. Daha sonra ise Beyoğlu sokaklarında yatıp kalkmaya devam etti. Tiyatro sanatçıları Mehmet Esen ve Mustafa Turan onu Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bitkin bir halde buldu. Bir zamanların ünlü aktörü Mesut Engin'e İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kayışdağı Darülaceze Müdürlüğü kapılarını açtı. Engin, 720 kişinin yaşadığı Kayışdağı Darülaceze'ye yerleştirildi.

13

Yeşilçam'ın "kral ünvanlı" oyuncusu Mesut Engin 58 yaşında yaşamını yitirdi. Yeşilçam'ın "kral" lakaplı jönü Engin, ismi gibi Mesut bir hayat süremese de bu hayattan göçmüş diğer sinema yıldızları gibi hayallarimizde yer bulacak: "1973 Ses Dergisi Yarışması birincisi, genç kızların yeni gözdesi"

14

1988 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Şenol Coşkun, koyu bir Galatasaray taraftarıydı.

15

Sık sık Galatasaray maçlarına giden Coşkun, tribünün bilinen bir yüzü haline gelmişti.

16

Bu özelliği sayesinde yönetmen Ünal Küpeli ile tanışmasıyla 1995 yılında oyunculuğa adım atmıştı.

17

Şenol Coşkun, Zıpçıktı filmi ile genç yaşta kariyerinin zirvesini yakaladı.

18

Zıpçıktı, ABD yapımı Problem Çocuk filminin uyarlaması bir televizyon filmi olup, bu filmde başrol olan problem çocuk Cafer karakterini oynadı.

19

İlk filminden sonra çeşitli dizilerde rol almaya devam ederek, Eyvah Babam dizisinde, Haluk Bilginer'in Adana'dan gelen yeğenini canlandırdı. Vehbi karakterine can veren Coşkun, buradaki rölüyle de çok konuşulmuştu.

20

Coşkun, 2006 yılında geçirdiği bir trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi.

21
Sezer İnanoğlu
Sezer İnanoğlu

Sezercik Aslan Parçası, Sezercik Yavrum Benim, Sezercik Küçük Mücahit gibi filmlerin kocaman gözlü, dağınık perçemli sevimli oyuncusu Sezer İnanoğlu babası yapımcı Berker İnanoğlu sayesinde sinemaya adım attı. Genellikle Kemaletin Tuğcu'nun kahramanlarını anımsatan anne- baba sevgisinden uzak çocukları canlandırarak seyirciyi 'bam telinden' vurdu.

22

Sezercik Aslan Parçası, Sezercik Yavrum Benim, Sezercik Küçük Mücahit gibi filmlerin kocaman gözlü, dağınık perçemli sevimli oyuncusu Sezer İnanoğlu babası yapımcı Berker İnanoğlu sayesinde sinemaya adım attı. Genellikle Kemaletin Tuğcu'nun kahramanlarını anımsatan anne- baba sevgisinden uzak çocukları canlandırarak seyirciyi 'bam telinden' vurdu.

23

Sezer İnanoğlu ya da pek çok kişinin hafızalarındaki adıyla Sezercik daha sonra polisiye olaylarla gündeme geldi. Önce evinde uyuşturucu bulundu. Ardından polisle çatışmaya girdi. Evinde ve ofisinde aüeşli silahlar bulundu.Eski Türk filmlerinin o masum yüzlü çocuğu Hollywood aksiyonlarındaki kötü adama dönüştü .

24
Yadigar Ejder
Yadigar Ejder

Nam-ı diyar Mazlum'u yani Yadigar Ejder'i tanımayan yoktur.

25

Gerçek adı Yadigar Kuzu'di. Arkadaşlarının deyimiyle "Ayı Yadigar".

26

21 yıl önce 14 Ocak 1992'de Taksim Parkı'nda sabah temizliği yapan çöpçüler, bir bankın üzerinde donarak ölmüş dev bir adamın cesedini buldular.

27

Soğuktan kaskatı kesilmiş bulunan bu beden bir aktöre aitti.

28
Üstelik yüzlerce filmde rol almış, fizik olarak Yeşilçam'da benzeri bulunmayan bir oyuncuya, Yadigar Ejder'e...

29

Yüzlerce film çevirmişti ama öldüğü zaman cebinde hiç parası yoktu.

30

Kirasını ödeyemediği için, evinden çıkarılmıştı. Belli ki, o soğuk gecede sığınabilecek tek bir dost kapısı da yoktu.

YORUMLAR
500

Son Dakika Bir Dönem Ortalığı Kasıp Kavuran Ünlü İsmlerin Yürek Burkan Hikayeleri - Son Dakika


Advertisement