Bir dönemin yakışıklı oyuncusu Tolga Savacı, yeni mesleğiyle şaşırttı! - Son Dakika

Bir dönemin yakışıklı oyuncusu Tolga Savacı, yeni mesleğiyle şaşırttı!

23.12.2019 15:20

Bir dönemin gözde isimlerinden yakışıklı oyuncu Tolga Savacı, yeni hayatıyla hayranlarını şaşırttı.

1
Bir dönemin gözde ismi Tolga Savacı, Yeşilçam'ın en beğenilen erkek oyuncuları arasında yer alıyordu.
2
En son 2014 yılında Kurt Seyit ve Şura adlı dizide rol aldıktan sonra ABD'ye yerleşen Tolga Savacı, en büyük hobisini mesleği haline getirdi.
3
Savacı, Hülya Avşar ile partner olduğu 'Sekreter' filmindeki sevişme sahneleriyle çok konuşulmuştu.
4
Geçtiğimiz yıl kendisinden yaşça büyük sevgilisi Nermin Bezmen'le dünyaevine giren eski oyuncu, şimdilerde Amerika'nın New Jersey eyaletinde klasik otomobil satıcılığı yapıyor.
5
Geçmişte, yakışıklılığıyla genç kızların rüyası olan yıldıza, oyunculuğu neden bıraktığı sorulduğunda ise şu yanıtı verdi:
6
''O zamanlar star sineması vardı. Küçük bütçelerle, sınırlı sayıda ekiplerle başarılı işlere imza attık. Günümüz sinemasında ve dizi sektöründe bu işler artık onlarca kişilik çalışanlarla yürüyor.

7
Ama yine de izleyiciye istenilen duyguyu geçirmek hiç kolay olmuyor. Hiç güvenmediğim reyting savaşlarında mağlup olan dizi, acımasızca yayından kaldırılıyor. Bu nedenle uzun süredir sektörden uzağım. Yapılan adaletsizlikler beni geçmişte severek yaptığım oyunculuktan yavaş yavaş uzaklaştırdı. Maalesef ki Türkiye'de sanata ve sanatçıya verilen değer ortada. Bu koşullarda özgürce sanat yapmak olası değil.''
8
Tolga Savacı kimdir?
Tolga Savacı kimdir?
1963 yılında İstanbul'da doğdu.
9
Fransız Koleji'ni bitirdikten sonra uçak mühendisi olmak için yurtdışında okuma hayalleri kurdu ama ailesinin karşı çıkması üzerine Türkiye'de kaldı ve ekonomik özgürlüğünü kazanmak için mankenliğe başladı.

10
1983 yılında ilk film teklifini aldı ama bu proje gerçekleşemedi. Mankenlik eğitimi almak için İtalya'ya gitti. İki yıl İtalya, Almanya ve Fransa'da mankenlik yaptı. 1985 yılında ikinci film teklifini aldı.

11
İlk filminde Banu Alkan'la "Arzu" adında bir film çekti ve burada bir sapığı canlandırdı. Aynı yıl Hülya Avşar'la "Tapılacak Kadın" ve "Sekreter" filmlerinde oynadı. Bugüne kadar 21 sinema filminde oynayan Tolga Savacı, son yıllarda "Samanyolu", "Fatih-Harbiye", "Sevginin Gücü", "Sen Allahın Bir Lütfusun" gibi televizyon dizilerinde rol aldı.

Son Dakika Bir dönemin yakışıklı oyuncusu Tolga Savacı, yeni mesleğiyle şaşırttı! - Son Dakika Magazin


YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement