Bir İyiliğin Karşılığı 100 Bin Dolar - Son Dakika

Bir İyiliğin Karşılığı 100 Bin Dolar

6 yıl önce

1
Missouri eyaletindeki Kansas City kentinde, ‘iyilik yap iyilik gör' sözüne örnek olacak bir olay yaşandı. Sarah Darling, geçtiğimiz hafta sokakta gördüğü bir evsize para yardımı yaptı.
2
Genç kadın, ertesi gün elmas yüzüğünü kaybettiğini fark etti ve üzüntüye boğuldu. Darling, yüzüğünü para yardımı yaptığı Billy Ray Harris'in kabına düşürdüğünü fark etmemişti.
3
Darling, normalde parmağından hiç çıkarmadığı elmas yüzüğünü geçici olarak bozuk para çantasına koyduğunu ve sonra da bozuk paralarla beraber Harris'in bağışlanan paraları topladığı kaba boşalttığını hatırladı.
4
Darling, iki gün sonra bir köprünün altında yaşayan Harris'i buldu. Harris, yüzüğü Darling'in geri dönmesini beklediği için sakladığını söyledi ve geri verdi.
5
Darling, manevi değeri çok yüksek olan yüzüğü geri bulmasının ardından minettarlığını göstermek için Harris adına bir internet sitesi açtı.
6
Sadece bir hafta içinde 3.500'e yakın kişinin bağış yaptığı Harris, yaklaşık 100 bin doların sahibi oldu. Duygularını bağış sayfasında dile getiren bir kişi, “Eğer işsiz olmasaydım daha fazla bağışlardım.
7
Billy elinden gelenin en iyisini yap ve hayalinin peşinden git. Hiçbir zaman çok geç değildir. Karakterini bunca yıl boyunca kaybetmediğin için teşekkürler” yazdı.
8
Harris için başlatılan yardım kampanyasını yürüten Darling'in eşi Bill Krejci, ‘gördükleri ilginin inanılmaz olduğunu' belirtti.
9
Krejci, CNN'e yaptığı açıklamada ‘Harris'in yaşamak için bir ev bulduğunu ve artık güvende olduğunu' ifade etti. Harris ise ‘Evini sevdiğini ama hak ettiğini düşünmediğini' söyledi. Harris, ‘sahip olmadığı bir eşyayı teslim ettiği için yaşananların kendisini şaşırttığını' da sözlerine ekledi.

Haber Yayın Tarihi: 10.04.2014 10:46 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Genç fenomen, Katie Price'a benzemek için 140 bin liralık göğüs ameliyatı oldu Evde yiyecek bir şey kalmayınca alyanslarını sattılar! İşte Rahşan ve Bülent Ecevit'in bilinmeyenleri Magazin dünyasına bomba gibi düşen iddia: Rihanna, milyarder Arap iş adamından ayrıldı! Böylesi duyulmadı! Çıplak pozlarını paylaşan sosyal medya fenomeninin fotoğraflarını eşi çekiyor Evde yiyecek bir şey kalmayınca alyanslarını sattılar! İşte Rahşan ve Bülent Ecevit'in bilinmeyenleri

Son Dakika Haberleri