Bir Nesil Onlarla Büyüdü! - Son Dakika

Bir Nesil Onlarla Büyüdü!

12.04.2013 10:01

1
Milyonlarca insanın çocukluk dönemine damga vurdular. İşte bir nesli yetiştiren çizgi filmler:
2
Yakari: Kızılderili bir çocuğun maceralarını anlatan, Job tarafından yazılan ve çizimini de Derib'in yaptığı bir Franko-Belçikalı çizgi roman serisidir. Hayvanlarla konuşabilen Yakari'nin en iyi dostu kabilesindeki Rainbow adlı kızdır.
3
Şirinler: Belçikalı çizer Pierre Culliford'un oluşturduğu çizgi roman ve animasyon dizisinin ortak ismidir.
4
Taş Devri: ABD kaynaklı televizyon için yapılmış bir çizgi film dizisi. Yapımcısı Hanna-Barbera Productions'dır.
5
Temel Reis: Popeye veya Türkçe dublajda bilinen adıyla Temel Reis Elzie Crisler Segar'ın oluşturduğu dünyaca ünlü, ıspanak yiyerek güçlenen çizgi roman karakteridir. Çizgi filmi ise 1929'da Elzie Crisler Segar tarafından canlandırılmıştır.
6
Tom ve Jerry: William Hanna ve Joseph Barbera tarafından yaratılmıştır. Ev kedisi Tom (tam adı Thomas) ile onunla aynı mekanı paylaşan ev faresi Jerry arasında geçen şiddetli ve komik mücadeleleri anlatan animasyon serilerinin genel adıdır.
7
Kaptan Tsubasa: Tsubasa, 1981'de Yoichi Takahashi tarafından yaratılmış bir manga serisidir. Manga popülerlik kazanınca aynı isimle anime olarak da uyarlanmıştır.
8
Tweety: Warner Bros.'un Looney Tunes ve Merrie Melodies serilerinde yer alan bir kanaryadır. Looney Tunes'da her zaman kendisini yakalamaya çalışan Sylvester adlı bir kediyle birlikte rol alır.
9
Varyemez Amca: Glasgow doğumlu insan biçimindeki ördek, Carl Barks tarafından bulunmuştur. Ve ilk kez Four Color Comics çizgi roman serisinin 178.'si Christmas on Bear Mountain dergisinde ortaya çıkmıştır.
10
Voltran: 1980'li yıllarda televizyon için yapılmış bir dev robot konulu çizgi dizidir. Daha sonra 1990'lı yıllarda tekrar üretilmiş ancak bu sefer Computer-generated imagery (CGI) tekniği kullanılmıştır.
11
Atom Karınca: William Hanna ve Joseph Barbera tarafından 1965 yılında yaratılan çizgi film karakteri ve aynı adlı serinin adıdır.
12
Casper: Kendi adını taşıyan çizgi film serisinde yer alan kurgusal bir karakterdir. Casper Dost Canlısı Hayalet olarak da bilinir. Harvey Entertainment adlı şirketin yaptığı çizgi film ile televizyonlarda görünmeye başlamıştır. 1995'te çekilen Casper adlı filme göre soyadı Mcfadden'dır.
13
Heidi: Hedef kitlenin daha çok erkek çocuklar olduğu sektörden çok tutan bir yapımdır. Heidi, yazarı Johanna Spyri olan bu kitap, çocukların şimdilerde bile okuduğu kitaplar arasında yer almaktadır.
14
He-man: 1983 ila 1985 yılları arasında çekilen çizgi film; 130 bölüm olarak çekilmiştir. Seride; He-Man ve arkadaşları Eternia'yı ve Şato'sunun sırlarını İskeletor'un kötü emellerinden korumaya çalışır. İskeletor çok kötü bir yaratıktır.
15
Calimero: Kafasında yumurta kabuğuyla gezen ve onu da bedenin bir parçası sanan civciv familyasından bir canlıdır.
16
Pembe Panter: Blake Edwards'ın 1963 yapımı filmidir. Bu filmi, bir sıra diğer Pembe Panter filmleri takip etmiştir. Filmden doğan Pembe Panter çizgi film kahramanı da kendi özel çizgi film serisine sahip olmuştur.
17
Red Kit: Belçikalı karikatürist Morris (1923-2001) tarafından çizilen çizgi romandır. Çizgi romanın maceralarından bazıları Fransız René Goscinny (1926-1977) tarafından yazılmıştır.
18
Ninja Kaplumbağalar: 4 tane mutant kaplumbağa ve ustaları mutant fare 'Usta Splinter' ile birlikte kötülerin karşısında verdikleri savaşı konu edinir. Bu sırada iyi bir ninja olabilmenin eğitimini sürdürmektedirler.
19
Hızlı Gonzales:Orijinal adıyla Speedy Gonzales, Looney Tunes'da yer alan hayali bir faredir. Yaratıcısı Robert McKimson'dur ancak Friz Freleng ve Hawley Pratt Hızlı Gonzales'i yeniden yapmıştır.
20
Yosemite Sam: Warner Bros ve Looney Tunes Merrie Melodies karakterinden Duffy Duck, Bugs Bunny ve Hızlı Gonzales'in bir numaralı düşmanı olarak yaratılmıştır.
21
Ayı Yogi: Orjinal ismi Yogi Bear olan çizgi film Jellystone Park parkındaki iki ayı Yogi ve Boo-Boo nun maceralarını anlatır. Yogi'nin kız arkadaşıda Cindy dir. Başları hep milli parkın korucusu Ranger Smith ile belaya giren ikilinin maceraları 90 lı yılların çocuklarının halen hafızalarındadır.
22
Scooby-Doo: 1969-1986 yılları arasında ABC televizyonunda yayınlanan bir çizgi dizidir. Hanna-Barbera tarafından yapılmıştır. 4 arkadaş, 1 köpeğin maceralarını konu almaktadır.

Son Dakika Bir Nesil Onlarla Büyüdü! - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ormanda yürüyüş yapan hemşireye önce tecavüz etti, ardından arabayla üstünden geçti Türkiye'de nadir görülen manzara! İki adımla şehir değiştiriyorlar "Ronaldo'ya karşı koyamam" diyen G.Saray'ın eski yengesi, yeniden evlenmeye hazır Cinsel içerikli videolarından servet kazanan pilot sonunda patladı: Beni kullandılar Arka Sokaklar'ın Zeliş'i dekolteli poz verdi, takipçileri tek bir şeye takıldı