Bir Saatte 3 Milyon TL Toplandı - Son Dakika

Bir Saatte 3 Milyon TL Toplandı

28.08.2010 14:24

1
Türkiye İş Kadınları Derneği'nin (TİKAD) 'Erdemliler Dayanışması' temasıyla düzenlediği iftar yemeğinde Pakistan'a yardım eli uzandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın da katıldığı gecede 3 milyon TL'nin üzerinde nakit yardım toplandı.
2
TİKAD, Hz. Muhammed (S.A.V.)'in de içerisinde bulunduğu ilk sivil hareket olan 'Hilful-Fudul' yani 'Erdemliler Dayanışması' temasıyla Sürmeli Otel'de iftar yemeği verdi. TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut'un ev sahipliğinde gerçekleştirilen geceye Emine Erdoğan, Bakan Bağış ile siyaset, iş ve sanat dünyasından çok sayıda davetli katıldı.
3
İftarda buluşan iş dünyası, sel felaketiyle sarsılan Pakistan'a yardım elini uzattı. 1 Eylül 2010 tarihinde Pakistan'a gidecek olan Emine Erdoğan'ın öncülüğünde gerçekleştirilen kampanyada toplanan yardımlar, Pakistan'a ulaştırılacak. TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut'un yardım toplamak için büyük gayret gösterdiği gecede 3 milyon TL'nin üzerinde nakit yardım ile bir milyon TL'nin üzerinde de ilaç yardımı toplandı.
4
Yardım gecesinde en fazla bağışı 500 bin TL ile Semahat Arsel, 350 bin TL ile Süleyman Varlıbaş, 300 bin TL ile de Ciner Grubu adına Yiğit Bulut yaptı. Yardımlar Pakistan'a gidecek olan Emine Erdoğan tarafından yerine ulaştırılacak.
5
Emine Erdoğan, yaptığı konuşmada, Pakistan halkının Kurtuluş Savaşı ve 1999 Marmara Depremi'nde Türk halkına yaptığı yardımları hatırlattı. Pakistan'ın yaptığı bu alicenaplığını unutulamayacağını belirten Erdoğan, aynı Pakistan'ın bugün destek beklediğini vurguladı. Emine Erdoğan, "Pakistan halkı bugün kendisine uzanan eli ebediyen hatırlayacaktır." dedi.
6
Bakan Bağış da, Pakistan'ın Türkiye için sıradan bir ülke olmadığının altını çizdi. İki ülke halkı arasındaki tarihi yakınlığa dikkat çeken Bağış, gerek Kurtuluş Savaşı'nda gerekse Marmara Depremi'nde yardıma koşan ilk ülkenin Pakistan olduğunu hatırlattı. Sel felaketiyle karşı karşıya olan Pakistan'ı Türk halkının yalnız bırakmaya hakkı olmadığını aktaran Bağış, "Gün, Pakistan'a el uzatma günüdür. Gün, Pakistan'a yardım etme günüdür." diye konuştu.
7
TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut ise iş kadınlarına seslenerek, "En lüks arabalara biniyor, en lüks şekilde yaşıyoruz. Rabbim bizlere çok cömert davranıyor, biz de Pakistan'a cömert davranmalıyız" şeklinde konuştu. Pakistan halkının tarih boyunca Türk halkının yanında olduğunu belirten Nilüfer Bulut, Pakistan için yardım çağrısında bulundu.
8
Gecenin sonunda Pakistan'a yardım amacıyla bir kolye de açık artırmaya çıkartıldı. Kolyeyi daha yüksek fiyata satmak için Egemen Bağış ile Nilüfer Bulut, büyük çaba harcadı. Kolye 110 bin TL'ye alıcı buldu. Kolye alıcısı tarafından tekrar Pakistan'a yardım için geri bağışlandı. Gecede Emine Erdoğan da 100 bin TL bağışladı.
9
Nilüfer Bulut, yaklaşan referandumla ilgili olarak da görüşlerini belirtti. Bulut, "Hayır'da hayır yok. Hayır diyenleri anlamıyorum. Çocuklarımın geleceği için referandumda evet diyeceğim" ifadelerini kullandı.
10
11
12
13
14

Son Dakika Bir Saatte 3 Milyon TL Toplandı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Serel Yereli, Londra sokaklarında iç çamaşırsız dolaştı Yeşim Ceren Bozoğlu'nun sere serpe verdiği tatil pozları olay oldu Yıllar sonra ortaya çıktı! Aşk-ı Memnu'nun 'Beşir'i Baran Akbulut tanınmaz halde Nefise Karatay'la çıplak pozlarından pişman olan Mali'den bir itiraf daha: Kandırıldık Beklenmedik kaza! Ivanka Trump sörf tahtasıyla oğlunun yüzüne çarptı
Advertisement