Bir tuhaf olay! Vefat etmeden kendi mezarını yaptı, içine ölen eşini gömdü - Son Dakika

Bir tuhaf olay! Vefat etmeden kendi mezarını yaptı, içine ölen eşini gömdü

27.10.2020 14:13

Rize'nin Ardeşen ilçesinde emekli inşaat ustası İsmail Delibaş, 31 yıl önce kendisi için yaptırdığı mezarı zamanla türbe haline getirdi. Ölüm tarihini boş bırakıp 'Ruhuna Fatiha' yazılı mezar taşı da hazırlatan Delibaş, vefat eden eşini yaptığı mezara defnetti.

1
İlçenin Duygulu köyü Cami Mahallesi'nde oturan emekli inşaat ustası İsmail Delibaş, 31 yıl önce kendi mezarını yaptırmaya karar verdi.
2
Kendi kazdığı mezarını türbeye çeviren Delibaş, mezar taşını da hazırladı. Ölüm tarihini boş bıraktığı mezar taşına, 'ruhuna Fatiha' yazan Delibaş, türbe mezara 6 yıl önce vefat eden eşi Emine Delibaş'ı defnetti. Yürüme zorluğu çeken Delibaş, evinin balkonundan türbe mezarı seyrediyor.
3
"KİMSE MEZARIMI KAZMAYLA UĞRAŞMASIN"
KİMSE MEZARIMI KAZMAYLA UĞRAŞMASIN
Vefat ettiğinde kimsenin mezarını kazmasıyla uğraşmasını istemediğini anlatan İsmail Delibaş, "Annem, babam, kardeşim ve eşimi kaybettim. Ben hala yaşıyorum."
4
"Dünya işi böyledir. Bu mezarı yaptırdığım zaman 'ölüme her zaman hazır olalım, ne zaman gelir, belli olmaz' dedim. Herkes benim yaptığım gibi de yapamaz. Onlar acele yapar. Ben özendim, temiz ve güzel yaptım. Mezarı kazdığımda içerisine girip, yattım."
5
6
"Ben de 'Hayat bu belli olmaz' diyordum. Mezarın üstünü kapatmamın sebebi açık mezarların üzerinde dikenler bitiyor. Bakımı da zor oluyor. Mezara da su gelsin diye yağmur sistemi yaptım. Yağmur yağdığında su mezara inebiliyor" dedi.
7
8

YORUMLAR (3)
500

Son Dakika Bir tuhaf olay! Vefat etmeden kendi mezarını yaptı, içine ölen eşini gömdü - Son Dakika


Advertisement