Son Dakika Haberleri: Bir Yarışma İle Hayatı Değişen İsimler

Bir Yarışma İle Hayatı Değişen İsimler

8 ay önce

Bugün severek izlediğimiz ünlü isimler bakın hangi yarışmalar sayesinde ünlü oldular...

1
Beren Saat, Türkiye'nin en gözde oyuncularından biri. Peki ya Beren Saat'in, 'Türkiye'nin Yıldızları' yarışmasında meşhur olduğunu biliyor muydunuz?
2
Engin Akyürek
Engin Akyürek
Akyürek, 2004 yılında katıldığı "Türkiye'nin Yıldızları" adlı yarışmayla girdi, bir daha da çıkmak bilmedi.

3
Kıvanç Tatlıtuğ
Kıvanç Tatlıtuğ
2002 yılında Best Model Of The World yarışmasını kazanan Kıvanç Tatlıtuğ'un yıldızı Gümüş dizisi ile parladı.
4
Burak Özçivit
Burak Özçivit
Burak Özçivit'in Best Model Of Turkey 2003 seçmelerine giden fotoğrafları, ilk elemede çöpe atılmış ama daha sonra çöpten çıkarılarak yarışmaya katılması sağlanmıştı. Gelecek vaadeden isim olarak çıkış yapmıştı.
5
Deniz Seki
Deniz Seki
Melih Kibar ile tanışmasıyla müzik dünyasına ilk adımını attı Deniz Seki. Pek çok sanatçıya vokal yaptı. 1995'te Pop show yarışmasında birinci seçilip kariyerinde hızlı bir yükselişe geçti.
6
Gülşen Bubikoğlu
Gülşen Bubikoğlu
Gülşen Bubikoğlu, 1973 yılında Ses sinema dergisinin yarışmasına katılarak sinemaya adım attı.
7
Burcu Biricik
Burcu Biricik
Biricik, Kanal D'de 2011 yılında yayımlanan Artiz Mektebi adlı oyunculuk yarışmasına katıldı ve burada birinciliği Alican Aytekin ile paylaştı.
8
Özge Ulusoy
Özge Ulusoy
Özge Ulusoy, “Survivor” yarışmasına katıldığı için çok mutlu: “Hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri, ‘Survivor'a katılmaktı. Türkiye'ye döndüğümde havalimanında büyük bir ilgiyle karşılaştım, çok mutlu oldum. Bu yarışmadan sonra daha da ünlü oldum, artık bütün Türkiye beni tanıyor”diyor.
9
Ayşenur Balcı
Ayşenur Balcı
Yarışmada kazandığı birincilik sonrası estetikleri ve internetteki skandal yayınları ile adından söz ettiren Ayşenur Balcı, yaptırdığı estetiklerle adeta başka biri oldu.
10
Kenan İmirzalıoğlu
Kenan İmirzalıoğlu
Arkadaşının ısrarı ile mankenlik ajansına kaydolan İmirzalıoğlu, Best Model of Turkey'e katıldı. 4 bin kişi arasından ilk 20'ye seçilip birinci oldu. Ardından Best Model Of World yarışmasında da birinciliği elde etti. İmirzalıoğlu Türkiye'nin en beğenilen oyuncuları arasında.
11
12
13
Bir dönem uyuşturucu kullandığı iddiaları gündeme gelen Ayşenur Balcı, periscopdaki yarı çıplak canlı yayınıyla dibe vurmuştu.
14
Özgür Çevik
Özgür Çevik
Akademi Türkiye yarışması ile adını duyuran Özgür Çevik, yarışmada birinci olmamasına rağmen kariyerinde ilerledi. Oyuncu şimdilerde Kiraz Mevsimi dizisinde yer alıyor.
15
Merve Oflaz
Merve Oflaz
Survivor yarışmasının birincisi olan Merve Oflaz ıssız adada rakiplerine karşı tek başına kalan Oflaz bir anda ummadığı kadar büyük bir şöhrete kavuştu. Merve Oflaz yarışmanın ardından Muhteşem Yüzyıl dizisinde küçük bir rol üstlendi. Sonra yapımdan ayrılıp yorumcu olarak Survivor programına döndü. Ve reklamlarda yer aldı.
16
Nilüfer
Nilüfer
1955'de doğan Nilüfer'in babası çok iyi piyano çalardı ve annesinin de çok güzel bir sesi vardı. Hafta Sonu Gazetesi'nin düzenlediği ses yarışması ile birinciliği kazanan Nilüfer şöhretin kapılarını araladı.
17
Hakan Hatipoğlu
Hakan Hatipoğlu
Hakan Hatipoğlu da TV'deki yarışma programları sayesinde tanındı. Önce Var mısın Yok musun yarışmasında tanınan Hatipoğlu sonra o da Survivor adasında yarıştı. Bu şekilde şöhretini artırdı. Hatipoğlu şimdilerde oyunculuk ve sunuculuk yapıyor.
18
Nebahat Çehre
Nebahat Çehre
Hala adınıdan söz ettirmeyi başaran Nebahat Çehre'de ''taçlandıktan'' sonra şöhreti yakalayanlardan. Henüz 15 yaşındayken Türkiye güzeli seçildi ve Yılmaz Güney ile kamera karşısına geçti.

19
Yasemin Hadivent
Yasemin Hadivent
Türkiye'nin Yıldızları'nın ikincisi düzenlendiğinde bu kez birinci Yasemin Hadivent seçildi. Hadivent sunuculuk ve oyunculuk yaptı.
20
Defne Samyeli
Defne Samyeli
1991 yılında Türkiye güzeli seçilerek adını duyurdu Defne Samyeli. Kısa bir süre sonra sunuculuk yaptı. Uzun yıllar ekranların gözde haber spikerlerinden olmayı başardı.
21
Jülide Ateş
Jülide Ateş
1990 yılında adını Türkiye güzeli seçilerek duyuran bir diğer isim de Jülide Ateş. Ateş'te Samyeli gibi habercilikle kariyerine devam etti.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Milyoner'de Şoke Eden An! Boğaziçili Öğrenci İlk Soruda Joker Kullandı 200'den Fazla Estetik Operasyon Geçiren Kadın Son İsteğiyle Doktorları Şoke Etti! Ateşli Model, Kendi Markasına Ait Bikinisiyle Plajı Kasıp Kavurdu! Eski Nokia'ların İçinden Çıkan Şeyin Ne İşe Yaradığını Duyan Telefonu Kırıyor Bu Görüntü İstanbul'un Göbeğinde Çekildi! Molotof Kokteylleri, Taşlar Havada Uçuştu