Bir Zamanlar İçinde Göletler Bile Olan Saddam'ın Sarayından 10 Kare - Son Dakika

Bir Zamanlar İçinde Göletler Bile Olan Saddam'ın Sarayından 10 Kare

1
2003 Irak savaşında 'Saddam Sarayı' olarak bilinen Cumhuriyet Köşkü Musul operasyonu kapsamında da büyük tahribata uğradı. IŞİD'in tahrip ettiği modern sarayın duvarlarına sloganlar yazdığı ve bazı duvarlarını yıktığı belirlendi.

2
IRAK'ta, 2003 yılındaki savaş ve ondan 14 yıl sonra Musul operasyonunda tahrip edilen Cumhuriyet Köşkü'nün IŞİD'den alındığı belirtildi.

3
Irak'ın devrik lideri döneminde Musul'da Dicle Nehiri'nin kenarında inşa edilen ve Saddamın sarayı olarak da bilinen Cumhuriyet Köşkünün, Musul operasyonu kapsamında 20 Ocak'ta IŞİD'den alındığı belirtildi.

4
Musul'un kuzeyinde bulunan ve Irak Ordusu tarafından 20 Ocak'ta IŞİD'den alınan Cumhuriyet Köşkü'nün büyük tahribata uğradığı görüldü. 1990 yılında inşaa edildiği belirtilen Cumhuriyet Köşkü, 2003 Irak savaşında da tahrip edilmişti.

5
Musul'un düşmesinden hemen sonra görüntülenen Cumhuriyet köşkünde otorite boşluğu ve güvenlik olmaması nedeniyle tahribatlar yaşanmış, saraydan yağmalar yapılmıştı.

6
CUMHURİYET KÖŞKÜ YA DA SADDAM'IN SARAYI
CUMHURİYET KÖŞKÜ YA DA SADDAMIN SARAYI
Musul'un kuzeyi ve Dicle Nehri kıyısında 1990 yılında yapımına başlanan Cumhuriyet Köşkü, Amerika'daki Beyaz Saray'ın birkaç kat büyüklüğünde yapılmış ve içinde yapay göletler ve şelaleler bulunuyor.

7
Köşkün neredeyse her köşesine Saddam Hüseyin'in ismi yazılırken, kentin kuzeyinde tepede inşaa edilen Köşk, Musul Üniversitesi'ne bakıyor.

8
Çeşitli ülkelerden gelen IŞİD üyelerinin eğitildiği ve IŞİD emirlerinin kullandığı Köşk, koalisyon uçaklarının da defalarca hedefi olmuştu.

9
10
11

Haber Yayın Tarihi: 25.01.2017 14:35

Son Dakika Bir Zamanlar İçinde Göletler Bile Olan Saddam'ın Sarayından 10 Kare - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

200 kilo kaldırabiliyor! Canavar lakaplı kadın sporcuyu görenler gözlerine inanamıyor Kendisine tecavüz etmeye kalkan eski sevgilisinin cinsel organını ısırıp kopardı Sen Çal Kapımı'nın yosun gözlü güzeli pek cesur! Büstiyerli pozu olay oldu Stüdyoda zarfı yakıp yangın tüpüyle söndürdüler! İşte 2020 Emmy Ödülleri töreninden ilginç kareler Yetişkin film yıldızı, cinsel içerikli sitede yaptığı bir saatlik canlı yayından 100 bin dolar kazandı