Bir Zamanlar İçinde Saddam'ın Sefa Sürdüğü Saray, Harabeye Döndü - Son Dakika

Bir Zamanlar İçinde Saddam'ın Sefa Sürdüğü Saray, Harabeye Döndü

04.05.2017 12:13

2003 yılındaki Irak savaşında büyük tahribata uğrayan 'Saddam Sarayı' olarak bilinen Cumhuriyet Köşkü, son yıllarda bölgeye DAEŞ'ın da saldırmasıyla iyice harabeye dönüştü.

1
IRAK'ta, 2003 yılındaki savaş ve ondan 14 yıl sonra Musul operasyonunda tahrip edilen Cumhuriyet Köşkü geçtiğimiz aylarda DAEŞ'ten alınmıştı.

2
Irak'ın devrik lideri döneminde Musul'da Dicle Nehiri'nin kenarında inşa edilen ve Saddamın sarayı olarak da bilinen Cumhuriyet Köşkünün, Musul operasyonu kapsamında Ocak ayında DAEŞ'den alındı.

3
Musul'un kuzeyinde bulunan ve Irak Ordusu tarafından DAEŞ'ten alınan Cumhuriyet Köşkü'nün büyük tahribata uğradığı görüldü. 1990 yılında inşaa edildiği belirtilen Cumhuriyet Köşkü, 2003 Irak savaşında da tahrip edilmişti.

4

Musul'un düşmesinden hemen sonra görüntülenen Cumhuriyet köşkünde otorite boşluğu ve güvenlik olmaması nedeniyle tahribatlar yaşanmış, saraydan yağmalar yapılmıştı.

5

Musul'un kuzeyi ve Dicle Nehri kıyısında 1990 yılında yapımına başlanan Cumhuriyet Köşkü, Amerika'daki Beyaz Saray'ın birkaç kat büyüklüğünde yapılmış, içinde yapay göletler ve şelaleler bile bulunuyordu.

6

Köşkün neredeyse her köşesine Saddam Hüseyin'in ismi yazılırken, kentin kuzeyinde tepede inşaa edilen Köşk, Musul Üniversitesi'ne bakıyor.

7

Çeşitli ülkelerden gelen DEAŞ üyelerinin eğitildiği ve DEAŞ emirlerinin kullandığı Köşk, koalisyon uçaklarının da defalarca hedefi olmuştu.

8
9
10
11
12

Son Dakika Bir Zamanlar İçinde Saddam'ın Sefa Sürdüğü Saray, Harabeye Döndü - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Sauna keyfi yapan 42 yaşındaki şarkıcı kağıt kadar ince bikinisiyle poz verdi Çıplak poz veren ünlü sporcu Paige VanZant hırsızlık kurbanı oldu! Video ile verdiği tavsiye şaşırttı Gözlerini gökyüzünden alamadılar! Şehir halkı telefon ellerinde dakikalarca bu halde kaldı Yaptığı tek şey paylaşmak! 15 milyon takipçisine yine can alıcı pozuyla teşekkür etti Sular çekilince gün yüzüne çıktı! Köylüler gördükleri manzara karşısında isyan etti