Son Dakika Haberleri: Bir Zamanlar Paraya Para Demiyordu! Şimdiki Hali İçler Acısı

Bir Zamanlar Paraya Para Demiyordu! Şimdiki Hali İçler Acısı

28 gün önce

Bir zamanlar Avustralya'nın en zengin adamlarından olan David Glasheen, 1987 yılında borsada yaşanan krizde yaklaşık 30 milyon TL kaybetti. 1997 yılında ise Avustralya'nın doğu kıyısında tropikal bir ada olan Restoration adasına taşındı.

1
Bir arkadaşının tavsiyesi üzerine, başlangıçta 60 odalı lüks bir otel inşa etme planıyla adaya gelen Glasheen, sahildeki küçük kulübede kız arkadaşıyla yaşamaya başladı. Fakat sıcak su, banyo ya da konfora dair herhangi bir şeyin bulunmadığı bu tropikal adada daha fazla dayanamayan kız arkadaşı geri döndü.
2
HAYALLERİ YIKILDI:
HAYALLERİ YIKILDI:
Bu sırada adanın yerlisi Aborjinlerin otelin yapılmasına karşı açtığı savaş, David'in son planını da yerle bir ediyordu: Otel yapılamadı. Bu son olay, David Glasheen'in hayata bakış açısını değiştirdi. Adada yaşamaya karar veren Glasheen derme çatma kulübesini 20 yılda yavaş yavaş yeniledi. Güneş panelleri kurdu, internet bağlantısı getirdi.
3
Kendi meyve ve sebzesini kendisi yetiştiren Glasheen'in yanında her daim yol arkadaşı olan köpeği Quasi var.
4
Glasheen'in tek üzüntüsü ise bir hayat arkadaşının olmaması.
5
Bu yalnızlığını gidermek için kendine tahta ve plastikten bir manken yapmış.
6
İşte Glasheen'in ada hayatından kareler...
7
8
9
10
11
12Diğer Galeriler

Bu Şehirde Eksi 40 Derece Normal Sayılıyor Basit Bir Bel Ağrısı Sandı, Hastalığı Ölümcül Çıktı Kaybettikleri Anneleri İçin Suya Attıkları Şişeyi, 2 Yıl Sonra Buldular Dünyanın En Zengini Ama Bulaşıkları Bile Kendi Yıkıyor WhatsApp'ta Çok Mesaj Atanlara Kötü Haber