Son Dakika Haberleri: Bir Zamanlar Paraya Para Demiyordu! Şimdiki Hali İçler Acısı

Bir Zamanlar Paraya Para Demiyordu! Şimdiki Hali İçler Acısı

4 ay önce

Bir zamanlar Avustralya'nın en zengin adamlarından olan David Glasheen, 1987 yılında borsada yaşanan krizde yaklaşık 30 milyon TL kaybetti. 1997 yılında ise Avustralya'nın doğu kıyısında tropikal bir ada olan Restoration adasına taşındı.

1
Bir arkadaşının tavsiyesi üzerine, başlangıçta 60 odalı lüks bir otel inşa etme planıyla adaya gelen Glasheen, sahildeki küçük kulübede kız arkadaşıyla yaşamaya başladı. Fakat sıcak su, banyo ya da konfora dair herhangi bir şeyin bulunmadığı bu tropikal adada daha fazla dayanamayan kız arkadaşı geri döndü.
2
HAYALLERİ YIKILDI:
HAYALLERİ YIKILDI:
Bu sırada adanın yerlisi Aborjinlerin otelin yapılmasına karşı açtığı savaş, David'in son planını da yerle bir ediyordu: Otel yapılamadı. Bu son olay, David Glasheen'in hayata bakış açısını değiştirdi. Adada yaşamaya karar veren Glasheen derme çatma kulübesini 20 yılda yavaş yavaş yeniledi. Güneş panelleri kurdu, internet bağlantısı getirdi.
3
Kendi meyve ve sebzesini kendisi yetiştiren Glasheen'in yanında her daim yol arkadaşı olan köpeği Quasi var.
4
Glasheen'in tek üzüntüsü ise bir hayat arkadaşının olmaması.
5
Bu yalnızlığını gidermek için kendine tahta ve plastikten bir manken yapmış.
6
İşte Glasheen'in ada hayatından kareler...
7
8
9
10
11
12

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Japonya'nın Sadece Bir Kişinin Sığabileceği Konaklama Kültürü: Kapsül Oteller M.Ö. 6. Yüzyıldan Kalan Küp Mezarın İçinden Çıkanlar Şaşırttı Ölüm Yıl Dönümünde Neşet Ertaş'ın Bilinmeyenleri Genç Kıza Üniversite Partisinde İkram Edilen İçecekten Tecavüz Hapı Çıktı Ayrıldıktan Sonra Eski Sevgilisini Yerden Yere Vuran Ünlü İsimler