Bir Zamanların En İyi Vücut Geliştirmecisiydi, Şimdi Zor Yürüyor - Son Dakika

Bir Zamanların En İyi Vücut Geliştirmecisiydi, Şimdi Zor Yürüyor

12.11.2018 11:30

Bodycilerin ağababası olarak nam salan Ronnie Coleman, zamanında kaldırdığı ağırlıklar nedeniyle şimdi birçok hastalığın pençesinde ve çok zor yürüyor.

1
Coleman 1964 yılında ABD'nin Louisiana eyaletinde dünyaya geldi. Üniversitede muhasebe bölümünde okudu. Okulu dereceyle bitirdi fakat iş bulamadı. İş bulamayınca polis memuru oldu.
2
Çok iriydi. Bu nedenle bir arkadaşı "Spor yapmalısın" dedi. Ama Coleman'ın spor salonuna gidecek parası yoktu. Spor salonunun sahibi ona ücretsiz üyelik verdi her şey böyle başladı.
3
Çok çalıştı. Çok çalışmasına rağmen çok kaybetti ama hiç yılmadı. Rekabet insanı hırslandırır değil mi? Colemanı da hırslandırdı ama o rakiplerine karşı da her zaman iyiydi. Yani centilmen bir yarışcıydı.
4
Polisliği de bırakmadı antremanlarına da devam etti sonunda 1998 yılında vücut geliştirmenin Oscar'ı sayılan Mr. Olympia'yı kazandı. O an açıklandığında sevinçten kendini yere attı. Onun bu hareketi insanlar tarafından sevilmesini sağladı.
5
Mr. Olympia'yı ilk kez kazanmıştı ama son olmayacaktı. Coleman üst üste 8 kere kazandı bu yarışmayı.
6
Dünyadaki gelmiş geçmiş en iyi vücut geliştirmecilerden biri olan Ronnie Coleman'ı sahneye çıktığında herkes hayran gözlerle izlerdi.
7
Fakat gün geldi Coleman'da çeşitli hastalıklar belirlemeye başladı. Artık eskisi kadar güçlü olmadığını ve vücudunun ağrıdığını fark ediyordu.
8
Coleman'ın kalçası çıktı, bel fıtığı oldu, sırtına onlarca vida takıldı.
9
Defalarca ameliyat oldu hatta bir ameliyatı tam 11 saat sürdü.
10
Bir dönemin kralı artık kol değnekleri olmadan yürüyemiyor.
11
Ama hayattan vazgeçtiği de yok, kızlarıyla zaman geçiriyor, günlük rutinlerine devam ediyor hatta sporunu da aksatmıyor.
12
Kaldırdığı ağırlıklardan dolayı bunca ameliyat geçiren Coleman'a, "Bir gün hasta olacağını bilsen yine de her şeyi yeniden yaşamak ister miydin" diye sorulduğunda şu yanıtı veriyor:
13
"En başa dönebilsem daha çok çalışırdım."
14
15
16
17

Son Dakika Bir Zamanların En İyi Vücut Geliştirmecisiydi, Şimdi Zor Yürüyor - Son Dakika Spor


YORUMLAR (9)
  • sarıfuat: SSK EMEKLİSİ Dayı sen silecek falan kaldır.Top oynayan Çocuklara bağır çağır ama bilgisayar başına geçme gözünü seveyim .Sana yaramamış bilgisayar Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • duşinist: SSK EMEKLİSİ HAKİKİ EMEKLİSİN BE HACİ :)))) BEN OLSAM ÇALIŞMAYA DEVAM EDERDİM :)) EMEKLİ OLUNCA FAZLA DİNLİYOR İNSAN KENİNİ Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement