Biraz sakin! Türkiye, dünyanın en sinirli ülkeleri listesinde 6'ıncı sırada yer aldı - Son Dakika

Biraz sakin! Türkiye, dünyanın en sinirli ülkeleri listesinde 6'ıncı sırada yer aldı

28.08.2020 15:19

Dünyanın en sinirli ülkelerini belirlemek için araştırma yapıldı. Türkiye, dünyanın en sinirli ülkeler sıralamasında yüzde 40 oranıyla altıncı sırada yer aldı.

1
Alman istatistik platformu Statista, dünyanın en sinirli ülkelerinin listesini yayınladı. ABD merkezli analitik ve danışmanlık şirketi Gallup'un 2019 yılında Küresel Duygular Raporu'ndan yola çıkarak yapılan ankette, öfke kavramının özellikle Ortadoğu'da en yüksek seviyede olduğu görüldü.
2
En sinirli ülke yüzde 45 oranıyla Ermenistan olarak belirlendi. İkinci sırada yüzde 44 ile Irak yer alırken, üçüncü sıraya yüzde 43 ile İran yerleşti. Dünyanın en sinirli ülkeleri sıralamasında Türkiye'nin yeri de oldukça üst sıralarda. Bu ilginç araştırmanın sonucuna göre ülkemiz, yüzde 40 oranıyla listede 6. sırada yer aldı.

3
Ermenistan
Ermenistan
Yüzde 45 oranıyla Ermenistan en sinirli ülkeler listesinde ilk sırada yerini aldı.
4
Irak
Irak
Yüzde 44 oranla Irak en sinirli ülkeler listesinde ikinci sırada.
5
İran
İran
Yüzde 43'le Irak'tan hemen sonra İran en sinirli ülkeler arasında üçüncü.
6
Filistin
Filistin
Yıllardır İsrail ile savaş halinde olan Filistin ise yüzde 43'le listede dördüncü sırada.
7
Fas
Fas
Yüzde 45 oranla Fas dünyanın en sinirli beşinci ülkesi.
8
Türkiye
Türkiye
Geldik ülkemize. Listede yüzde 40 oranla altıncı sırada yerimizi aldık. Araştırmaya bakılırsa oldukça sinirli bir ülkeyiz. Derin bir nefes alalım ve sakinleşelim o halde.
9
Nijer
Nijer
Yüzde 39'la yedinci sırada.
10
Çad
Çad
Yüzde 38 oranla sekizinci.
11
Libya
Libya
Yüzde 38.
12
Pakistan
Pakistan
Ülkede olan iç savaşa rağmen oran, savaş olmayan ülkelere göre düşük. Yüzde 38'le en sinirli ülkeler listesinde onuncu sırada yerini aldı
13

Son Dakika Biraz sakin! Türkiye, dünyanın en sinirli ülkeleri listesinde 6'ıncı sırada yer aldı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Tiktok'ta en çok para kazanan fenomenler belli oldu Küçük Gelin'in Zehra'sı öyle bir değişti ki! Gören bakmaya doyamıyor Ormanda pusuya yatıp yaklaşanı öldürüyorlar! İşte dünyanın en izole kabilesi: Sentinelese Aldatılan kadının intikam şeklini duyan küçük dilini yuttu! Kestiği cinsel organı klozete atıp sifonu çekti 18'ine girer girmez soyundu, 6 saat içinde rekor kırdı