Biri aşkı için tahttan vazgeçti biri halkın prensesi oldu! İşte İngiltere Kraliyeti'nin isyankarları - Son Dakika

Biri aşkı için tahttan vazgeçti biri halkın prensesi oldu! İşte İngiltere Kraliyeti'nin isyankarları

09.01.2020 18:00

İngiltere Prensi Harry ve eşi Meghan Markle, İngiliz kraliyet ailesi üyeliğinden çekildiklerini duyurdu. İngiltere'yi çalkalayan bu olay Kraliyet ailesinde ne ilk ne de son.

1
Geçtiğimiz Noel döneminde Kraliçe Elizabeth, geleneksel Noel konuşmasını yapmak üzere kamera karşısına geçti.

2
Buckingham Sarayı'ndaki görkemli çalışma odasında Noel ağacından, rengarenk süslere ve masada Kraliyet ailesine ait fotoğraflara kadar her şey hazırdı. Konuşmasını yaptı, Brexit (İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkışı) sürecindeki dalgalanmalara dair mesajlar verdi.
3
Ancak o masadaki fotoğraflarda bir detay dikkat çekiyordu. 4 fotoğraf arasında Prens Harry, eşi Meghan Markle ve oğulları Archie yer almıyordu.

4
Kraliçe Elizabeth'in Meghan Markle'dan rahatsız olduğu iddiaları, bu gelişmenin ardından yeniden alevlendi.

5
Meghan'ın kökenleri, oyunculuk yapmış olması ve daha önce evlenip ayrılması nedeniyle Kraliyet ailesi tarafından istenmediği iddiaları gündemden hiç düşmedi.
6
Meghan Markle'ın da Kraliyet'in sıkı kurallarına karşı geldiği iddiaları, sık sık ingiliz basınında yer alıyordu. TRT Haber'in haberine göre, son olarak, çiftin Noel tatilini İngiltere dışında geçirme talebinin Kraliçe'yi kızdırdığı, masasında bu nedenle onların fotoğrafına yer vermediği iddia edildi.
7
Meghan ve Harry, Noel'i oğulları Archie ile birlikte Kanada'da geçirdi. Noel gerginliğinin ardından Dük ve Düşes'in verdiği bir karar, uluslararası basına bomba gibi düştü.
8
Çift, ekonomik olarak bağımsız olmak istediklerini belirterek, Kraliyet ailesinin "üst düzey" üyeliğini bırakacaklarını açıkladı. Aylarca süren istişarelerin ardından bu kararı aldıklarını duyuran çift, "Vakitlerini İngiltere ve Kuzey Amerika arasında dengelemeyi planladıklarını" vurguladı.

Meghan Markle'ın Kraliyet ailesiyle yaşadığı süreç ve çiftin Kraliyet üyeliğini bırakma kararı ise, akıllara Prenses Diana ve Kral 8. Edward'ı getirdi.

9
AŞKI İÇİN TAHTTAN VAZGEÇTİ
AŞKI İÇİN TAHTTAN VAZGEÇTİ
Meghan ve Harry'nin Kraliyet üst düzey üyeliğini bırakması, tarihin ikonikleşen bir aşk hikayesini de gündeme getirdi. İngiltere Kralı 8. Edward, aşık olduğu Amerikalı Wallis Simpson uğruna tahttan feragat etti.

10
Ancak o dönemin Kraliyet şartları şimdikinden daha sert ve katıydı. Babasının kral olmasından sonra Galler Prensi olan Edward, 1930'da o dönem başkasıyla evli olan Wallis Simpson ile tanıştı.

11
Halkın Prensesi Diana
Halkın Prensesi Diana
36 yaşında vefat eden Diana, dünya çapındaki ünü, insani yardım faaliyetlerine desteği ve o zamana dek Kraliyet ailesinde benzerine rastlanmayan halka yakın davranışları nedeniyle "Halkın Prensesi" olarak nam saldı. Diana, halk tarafından o kadar sevildi ki artık "Halkın Prensesi" olarak anılmaya başladı.
12
Ancak halihazırda aristokrat bir aileye mensup olan Diana'nın, Kraliyet ailesinin prensesi olma süreci kolay olmadı. Sarayda yaşananların bir yansıması olan Diana, çareyi kendisini halkın kollarına atmakta buldu.

13
Aynı dönemde Kral 5. George hayatını kaybetti ve 8. Edward 1936'da tahta çıktı. Edward, Simpson ile evlenmek için tahttan çekildi. 1937 yılında ise evlendiler. Bu karar, Kraliçe 2. Elizabeth'in babası ve sonra da kendisine tahtın yolunu açtı.

14
Evlilikleri boyunca hem Prens Charles'ın hem de Prenses Diana'nın birbirlerini başkalarıyla aldattığı haberleri gündemden düşmedi. Kraliyet'in sıkı kurallarıyla yaşayan ancak kuralları sık sık ihlal eden Diana, evliliğinde yaşadığı sıkıntıların yanında bulimia ve depresyon ile mücadele ediyordu.
15
Çocukları William ve Harry'nin doğmasının ardından, çift 1996 yılında resmen boşandı. Ancak boşanmaları ile basının Diana'ya olan ilgisi daha da arttı. Attığı her adım dünya basını tarafından takip edildi. Galler Prensesi Diana, 31 Ağustos 1997'de bir araba kazasında Paris'te hayatını kaybetti.

16
Birbirlerine kısa süre içinde aşık oldular ama bu durum Kraliyet için oldukça sakıncalıydı. Zira Kraliyet kurallarına göre evlenilecek kişinin daha önce evlenmemiş olması ve soylu olması gerekiyordu.

YORUMLAR (3)
  • adınızı yazın: Prens Harry gibi erkekleri görünce gerçekten isteğim dışı oluşan ön yargılarım kırılıyor. Dilerim herkes çok mutlu olur. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Ahsen: Koskoca ingiltere kralicesi olsan bile bir torununa laf gecirememek, kraliceyi cildirtmistir. Onlar emir vermeye alisik insanlar. Megan,in annesi siyahi diye zaten saraya sokmak istemediler.Dugune ailesinin gelmesi bile sorun oldu.Birde evlenip bosanmis kimse icin ragbet görmedi. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Bozkurt: ne kraliyetmiş beee sev seni seveni dagda çoban olsada , sevme seni sevmeyeni ingiltere kralicesi olsa bile :)) :)) :)) Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Biri aşkı için tahttan vazgeçti biri halkın prensesi oldu! İşte İngiltere Kraliyeti'nin isyankarları - Son Dakika


Advertisement