Bizimkiler'in Cemil'i Uğurtan Sayıner son yolculuğuna uğurlandı - Son Dakika

Bizimkiler'in Cemil'i Uğurtan Sayıner son yolculuğuna uğurlandı

29.06.2021 16:11

Türk televizyon tarihine damga vurmuş dizi Bizimkiler'in unutulmaz karakterine hayat veren usta oyuncu Uğurtan Sayıner, İzmir'de son yolculuğuna uğurlandı. Dizide eşi Sevim'i canlandıran Sabriye Kara, "Bugün de 'Koş Sevim' dedi. Geldim ama bu çok kötü oldu" diyerek gözyaşı döktü.

1
Türk televizyonuna damga vuran, 1989-2002 yılları arasında yayınlanan 'Bizimkiler' dizisinde Cemil karakterini canlandıran Uğurtan Sayıner, yaşlılığa bağlı sağlık sorunları nedeniyle Karşıyaka'daki evinde yaşamını yitirdi.
2
Kendisi gibi tiyatro oyuncusu olan Osman Avcı ile ev arkadaşı olan Sayıner'in ölümü, sevenlerini yasa boğdu.

3
77 yaşındaki usta oyuncu için Karşıyaka Ahmet Piriştina Kültür Merkezi'nde anma töreni düzenlendi.
4
Pandemi kurallarına uygun gerçekleşen törene Sayıner'in dostları ve sevenleri katıldı.
5
Zaman zaman duygusal anların yaşandığı törende tiyatro ve sinema dünyasının ünlü isimleri gözyaşlarına boğuldu.

6
'Geldim ama bu çok kötü oldu'
Geldim ama bu çok kötü oldu
Törende konuşan dizinin Sevim karakteri Sabriye Kara, "Çok zor bir görev. Uğurtan'ı kısa cümlelerle anlatmak gerekirse; dünyevi hiçbir şeyle ilgisi olmayan, para pul sevmeyen dünya mutevazısı bir insandı. O kadar mütevazıdır ki her röportajında 'Çok iyi oynuyorsunuz' dendiğinde 'Ben oynamıyorum, Sabriye oynatıyor beni' derdi. 15 sene ona 'Sanal kocam' dedim. O da bana 'Hayatta en mutlu olduğum evliliğim, en sevdiğim karım' derdi. Hani 'Koş Sevim' var ya, bugün de 'Koş Sevim' dedi. Geldim ama bu çok kötü oldu. 'Nasıl hatırlarsınız?' diye sordular. Hatırlamak için önce unutmak gerekir" diyerek gözyaşlarını tutamadı.
7
'Parmakla sayılacak kadar az kaldık'
Parmakla sayılacak kadar az kaldık
Bizimkiler dizisinin Tertip'i Mehmet Gülerbaşlı ise şunları söyledi: "Parmakla sayılacak kadar azaldık. Gittikçe azalıyoruz. Uğurtan Sayıner ile 50 yıllık dostluğumuz var. Perihan Abla ile kamera önünde başladık, sonra Bizimkiler dizisinde devam ettik. İzmir'de 9 yıl tiyatro yaptık. Ömrü bu kadarmış. Işıklar içinde uyusun." Oyuncu Gülnihal Demir de gözyaşı dökerek, "Çok üzgünüm. O benim kankamdı. Onu çok seviyorum. En son hasta ziyaretinde onu görmüştüm. Onu çok özleyeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Törene katılanlar da Sayıner ile ilgili düşüncelerini kürsüye çıkarak ifade etti. Usta sanatçının cenazesi programın ardından son yolculuğuna uğurlanmak üzere Beşikçioğlu Camiine götürülecek.

8
Törenin ardından Sayıner'in cenazesi Doğançay Mezarlığı'nda toprağa verildi.
9
UĞURTAN SAYINER KİMDİR?
 UĞURTAN SAYINER KİMDİR?
1944 yılında İzmir'de doğdu. İktisat fakültesi mezunu olan Sayıner, 1962 yılında sanat hayatına tiyatro ile başladı. İttihat ve Terakki Tiyatrosu, TÖS Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu, Gen - Ar Tiyatrosu, Üç Maymun Kabare, ve Ercan Yazgan - Bülent Kayabaş topluluklarında çalıştı.

10
Sinema ve televizyon dizilerinde de rol alarak, Bizimkiler dizisinde canlandırdığı "Sarhoş Cemil" karakteriyle zirveye çıktı. Uğurtan Sayıner, Perihan Abla, İki Koca Adam, Avanak Dedektör, El Kızı, Küçük Esnaf, Herakles, Heykelin Sırrı, Yağmurdan Sonra, Bir Kurşun, Bizimkiler gibi dizi film ve filmlerde rol almıştı.

11
12
13

Son Dakika Bizimkiler'in Cemil'i Uğurtan Sayıner son yolculuğuna uğurlandı - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement