Bizimkiler'in Kapıcı Cafer'i Bakın Şimdi Ne Yapıyor? - Son Dakika

Bizimkiler'in Kapıcı Cafer'i Bakın Şimdi Ne Yapıyor?

22.12.2014 11:31

1
4 Nisan 1946 Sinop doğumlu Ercan Yazgan, tiyatro, sinema ve dizi oyunculuğu ile tanındı.

2
Türkiye'nin en uzun süren efsane "Bizimkiler" dizisinde Kapıcı Cafer rolüyle gönüllerde taht kuran Yazgan, bakın şimdilerde ne yapıyor?

3
"Buyruuuun" sözleri ve üzerinden yıllarca çıkartmadığı gömleğiyle dikkat çeken Ercan Yazgan 40 kiloya kadar düşüp uzun süre hastanede tedavi görmüştü.

4
Şimdilerde sağlık durumu gayet iyi olan Ercan Yazgan yeni bir heyecan yaşıyor.

5
Ercan Yazgan 9 Ocak'ta seyirciyle buluşacak olan BKM Film yapımı “Bana Masal Anlatma” isimli filmde, Suriçi'nde kolonya dükkanı olan bir esnafı canlandırıyor.

6
Kolonya satmayı geçim kaynağı, içmeyi ise hobi haline getiren Haşmet (Ercan Yazgan), Bana Masal Anlatma'da bu eğlenceli halleri ile seyirciyi güldürecek.

7
Ercan Yazgan, Perihan Abla dizisiyle tanındı. 1963'de sinemada yer aldı.

8
Kaygısızlar dizisinde Memnun Kaygısız tiplemesiyle başarılı bir karakter oyunculuğu sergiledi.

9
Usta oyuncu ayrıca Buket Dereoğlu'nun da babasıdır.

10
Ercan Yazgan

11
Ercan Yazgan

12
Bizimkiler, Türk televizyon tarihinin 1989-2002 yılları arasında 13 yıl boyunca kesintisiz yayınlanan tek yerli dizisidir. Biz 80'lerin sonu 90'ların başında çocuk olanlar bu diziyi çok iyi biliriz. Özellikle pazar akşamlarını çekilir hale getiren en nadir programdı Bizimkiler.. Hemen arkasından Parliament Cinema Club'unun mükemmel filmleri gelirdi. Annelerin ütü yapma zamanıydı tam o sırada. Aile saadeti, güzel bir çay partisi yanına kurabiye, poğaça gibi el işleri ile taçlandırılırdı.

13
Dizide herkes kendinden bir şey bulurdu. Tüm karakterler rolüne cuk otururdu ve bu samimiyet bizi 13 yıl ekrana bağlayacak kadar güçlüydü. İşte o efsane dizinin çoğunun aramızdan ayrıldığı efsane oyuncuları.

14
Erdal Özyağcılar - Şükrü 1/ Dizinin 1989'da ki ilk bölümünden 1997'de ki sezonuna kadar Şükrü'yü Erdal Özyağcılar canlandırdı.

15
Aynı dizi de Tak Tak Sedat'ın karısını canlandıran Güzin Özyağcılar ile evli.

16
Halen TV, Dizi ve Tiyatro oyuncusu olarak çalışıyor.

17
1997'den sonra Şehnaz Tango ve Yabancı Damat ve Elveda Rumeli gibi dizilerle yıldızı daha çok parladı.

18
Savaş Dinçel - Şükrü 2/Savaş Dinçel, 2. nesil Şükrü olarak 97 sezonunda çıktı karşımıza. Başta alışamadık ama sonra mükemmel oyunculuk performansı ile sevdik onu.

19
1 Nisan 1942 doğumlu Dinçel, karikatürist ve film yönetmenidir.

20
Dizinin 2002'deki son bölümünden sonra Ekmek Teknesi dizisinde oynayarak kariyerine devam etti. Dinçel'i 20 Aralık 2007'de kaybettik.

21
Ayşe Kökçü - Nazan/ 1955 doğumlu tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.

22
Bizimkiler'den sonra Yazlıkçılar dizisinde de kısa bir süre rol aldı.

23
Şehir Tiyatroları'nda oyuncu olan Avni Yalçın'la ve tiyatrocu Salih Sarıkaya ile evlenip ayrılmıştır. Tiyatro ve tv dışında, sinema filmlerinde de rol almıştır.

24
Ayşe Kökçü son olarak 'Kardeş Payı' adlı dizide yine bir anne karakterini canlandırıyor.

25
Bensu Orhunöz - Bilge/ 3 Temmuz 1965 doğumlu Bensu Orhunöz , Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

26
Orhunöz, Bizimkiler adlı dizide 13 yıl boyunca başarılı bir şekilde çekirdek ailenin kızı "Bilge" rolüyle geniş kitlelerce tanındı.

27
Şu sıralar İstanbul Şehir Tiyatroları'nda oyuncu olarak görev alıyor.

28
Atılay Uluışık - Ali/ 1977 doğumlu olan Atılay Uluışık diziye başladığında 11 yaşında bir çocuktu.

29
Diziyi bitirdiğinde üniversite mezunu bir gençti.

30
Dizi bittikten sonra başka hiç bir TV dizisi projesinde yer almadı.

31
Matematik Mühendisi olan Uluışık Almanya'ya giderek burada iş kurdu ve evlendi.

32
Şimdi bir çocuk babası olan Uluışık, yıllar sonra Doksanlar adlı dizide bir öğretmeni canlandırmaya devam ediyor.

33
Özge Özberk - Zeynep/ 1976 doğumlu Özge Özberk, diziden sonra önü açıldı.

34
1976 doğumlu Özge Özberk, diziden sonra önü açıldı ve sırasıyla Cem Yılmaz'ın “G.O.R.A.” filmindeki Ceku rolüyle yıldızı parladı. “Yol Arkadaşım” dizisinde oynadı.

35
Ayrıca Çemberimde Gül Oya dizisiyle aranan dönem dizisi karakteri oldu. Uzun süre Bir Demet Tiyatro'da rol aldı.

36
En son Pis Yedili ve Napcaz Şimdi isimli dizilerde rol aldı.

37
Güzin Özipek - Leyla/ Dizinin odaklandığı ailenin büyükannesini başarılı bir şekilde yıllarca canlandıran Güzin Özipek zaten hali hazırda tecrübeli bir sinema sanatçısı. Güzin Özipek 13 Ağustos 2000'de lenf bezi tümörü nedeniyle yaşamını kaybetti.

38
Orhan Çağman - Hüsnü/ Ailenin emekli ceza hakimi dedesi. Şükrü ile Şevket'in kavgasını ayırabilecek tek kişi. Ayrıca eski toprak rakı muhabbeti insanı. Ali ile tavla oynamaları eşinin gelinleri ile olan dedikodularına dur diyen amca. 1925 Isparta doğumlu Çağman, 18 Eylül 1997 tarihinde vefat edip Karacaahmet mezarlığı'nda toprağa verildi.

39
Yaman Okay - Nazım/ Nazan'ın ağabeyi, Ali ve Bilge'nin dayısı Şükrü ve ailesinin pek hazzetmediği kayınbirader rolünü başarılı bir şekilde ilk sezonlarda canlandırdı. Şükrü'nün paralarını batıran kayınbiraderi rolündeki Yaman Okay, 1993'te henüz 42 yaşındayken pankreas kanseri nedeniyle hayatını kaybetti. Senarist rahmetli Meral Okay'ın eşiydi.

40
Cihat Tamer - Şevket 1/ Rolü önce Cihat Tamer oynadı, ondan Engin Şenkan devraldı.

41
Cihat Tamer en son geçen sezon TRT 1'de “Çılgın Kanal”, Tövbeler Tövbesi, 20 Dakika ve Yalan Dünya dizilerinde rol aldı.

42
Engin Şenkan - Şevket 2/ İkinci versiyon asabi ağabey Şevket olarak dizinin 2. sezonunda karşımıza çıkan Engin Şenkan rolü o kadar güzel oynadı ki hemen ısındık.

43
Engin Şenkan

44
Şenkan Bizimkiler'den sonra sırasıyla Yazlıkçılar ve Eltiler'de oynadıktan sonra yakın zamanda Baba Ocağı ve Hatırla Sevgili dizilerinde rol aldı.

45
Müjgan Ağralı - Mine/ Şevket'in sosyetik karısı Mine'yi başından sonuna kadar her sezon ayrı kilo verme çabaları ile canlandırdı. 2006'da Atv'de yayınlanan “Bebeğim” dizinden bu yana ekranlarda görünmüyor.

46
Mine Teber - Gülsüm/ Kocasının ve Türkan hanımın Gül demesine bakmayın asıl ismi Gülsüm kendisinin. Başta apartmanın cefakar kapıcısının cefakar karısı rolünde haftada 2 kez merdiven silerdi ve çocuklarını okula götürüp getirirdi.

47
Sonraları apartmanda açılan muayenehanenin çalışanı oldu.

48
Mine Teber başarılı karakter oyunculuğundan sonra bir kaç dizide daha rol alıp en son karşımıza 2009 yapımı Geniş Aile ile çıktı.

49
Mehmet Akan - Sabri Bey/ Apartmanın şahsına münhasır kişiliği olan belki de dizinin en başarılı performansını canlandıran Mehmet Akan, Bizimkiler'in yayınlanan ilk bölümünden son bölümüne kadar dizi ekibiyle birlikteydi.

50
Ardından sırasıyla, Yıldızların Altında, Büyük Umutlar, Bir İstanbul Masalı ve Aşk Oyunu dizilerinde rol aldı. Büyük usta Dostlar Tiyatrosu'nda Oyun Sonu adlı oyunun provalarındayken, midesindeki bir kütlenin alınması amacıyla ameliyat olmak üzere hastaneye yatmıştır. Ameliyattan sonra kanama geçirerek 66 yaşında hayatını kaybetmiştir. Mezarı Zincirlikuyu Mezarlığı'ndadır.

51
Meral Çetinkaya - Ayla Hanım/ Bayan hıçkırık ve Tontoş'un annesi olarak Sabri Bey'in ilgisini nasıl çekti bilinmez fakat Meral Çetinkaya'nın oyunculuk performansı da tartışılmayacak derecede iyiydi. 1945 yılında doğan başarılı sinema oyuncusu diziden sonra bir çok başka yerli yapımda yer aldı.

52
En son Kadın İşi: Banka Soygunu adlı sinema filminde oynamıştır.

53
Latife Saruhan - Suna Hanım/ Sabri beyin Alzheimer hastası kayınvalidesini başarılı bir şekilde canlandıran oyuncu 1918 İstanbul doğumlu bir TV oyuncusudur. Latife Saruhan'ın yıldızı Bizimkiler dizisinden önce Perihan Abla'da parlamıştır. Uzun süredir Alzheimer hastalığı ile gerçek hayatta da boğuşan Latife Saruhan evinin merdivenlerinden düşerek ağır yaralanmış ve tedavi gördüğü hastanede 2001 yılında hayata gözlerini yummuştur.

54
Güler Ökten - Dr. Türkan/ Dahiliyeci doktor Türkan karakterini başarılı bir şekilde canlandırmış olan Güler Ökten diziden sonra yıllarca başka yerli yapımlar ile kamera karşısına geçmiştir.

55
Dr. Türkan'ın naif karakterine karşılık Yaprak Dökümün'deki karakteri ile saçımızı başımızı yoldurtan bir kayınvalide oldu. Ayrıca Güler Ökten yönetmen Zeki Ökten ile evliydi ve Yıldız Kenter'in ilk mezunlarındandır.

56
Erdinç Dinçer - Ergun/ Meraklı ve dedikoducu muhasebeci rolünü Erdinç Dinçer'den başkası bu kadar iyi oynayamazdı sanırım. Erdinç Dinçer diziden sonra birkaç yapımda ufak roller aldı. Bazı filmlerde kurgucu olarak da görev yapan Dinçer, siroz nedeniyle 24 Ocak 2010 günü yaşamını yitirdi.

57
Hikmet Karagöz - Abbas/ Dizide hüküm giymiş bir eski suçluyken şirketin çaycısı olarak işe alınan ve kendi standart replikleri ile Ergun'un korkulu rüyası olmuş sadık karakteri başarıyla canlandırdı babam afedersin. Hikmet Karagöz bizimkilerden sonra çok fazla yapımda ufak roller edindi. Ayrıca 1986'dan bu yana ağırlıklı suluboya olmak üzere resim yapıyor. Profesyonel olarak resim yapıyor ve sergiler açıyor.

58
Buket Dereoğlu - Demet/ Dizinin sadık ve başarılı şirket sekreteri. Belki de dizinin en güzel kadınlarından biri. Kanarya Bülent ile nişanlanıp ardından evlenmişti. Düzgün bir çalışan rolünü başarıyla canlandırdı. Diziden sonra bir çok yapımda ufak rollerde oynadı. Daha sonra ayrıldığı oyuncu Özgür Özgülgün ile olan evliliğinden bir çocuğu var. Ayrıca Ercan Yazgan'ın üvey kızıdır.

59
Güngör Erbayık - Nimet/ Tahtakafa Raşit'in cazgır karısı rolünde mükemmel bir performans sergiledi. Kızı Özge kendisine gram çekmemiş olma özelliği ile takdir topladı sağolsun. Güngör Erbayık dizinin bitiminden sonra çok fazla TV'de görülmemiştir. 30 Mart 2012 tarihinde 72 yaşında kalp krizi sonucu İstanbul'da vefat eden oyuncu Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

60
Erdoğan Tuncel - Raşit (Tahtakafa)/ Nam-ı diğer Tahtakafa adıyla tanınan ve ismini Bizimkiler dizisinde duyuran Erdoğan Tuncel. 1935 İstanbul doğumlu. Bizimkiler'den sonra birçok dizi ve sinema projesinde yer aldı. Son dönemlerinde bir süre zatürre tedavisi gören Tuncel, İstanbul'da yaşamını yitirdi; cenazesi Soğanlık Mezarlığı'nda aile kabristanına defnedildi.

61
Uğurtan Sayıner - Cemil/ Alkolik Cemil karakterini yıllarca başarılı bir şekilde canlandırdıktan sonra küçük topluluklar ve tiyatrolarda çalıştı.

62
Uğurtan Sayıner, İzmit depremi mağdurlarından aynı zamanda. Şu an bir otel odasında zor şartlar altında yaşadığı biliniyor.

63
Sabriye Kara - Sevim/ Alkolik kocasının binbir saçmalığıyla uğraşan, her daim yüzünde "ulan zaten işim başımdan aşkın" ifadesi olan Sevim karakterini başarılı bir şekilde canlandırdı.

64
Diziden sonra bazı ufak rollerde TV'de göründü.

65
Aykut Oray - Yavuz/ Katil Yavuz karakteri ve "Vatandaşa Cart Curt Yok" sloganı ile gönüllere taht kuran kaba bir kabzımalı çok başarılı bir şekilde oynadı. Ayrıca dizinin katil yavuz karakterinin başını çektiği sosyal mesajlar ayrıca ilgi çekiciydi.

66
Aykut Oray diziden sonra bir çok yapımda görüldü. Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde 4. Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali'ne katılan sinema oyuncusu 11 Ağustos 2009 tarihinde kaldığı otelde geçirdiği kalp krizi sonucu öldü. 13 Ağustos 2009 tarihinde Çengelköy Mezarlığı'nda toprağa verildi.

67
Selda Özbek - Şengül/ Katil'in eseri olarakta bilinen pavyon şarkıcısı Şengül, Katilin dalgası rolünde "Kız sen de bi dur hoca" replikleri ile basit bir kadını yıllarca başarılı bir şekilde oynadı. Diziden sonra bir çok başarılı TV dizisi projesinde gördük kendisini. 1972 İzmir doğumlu ve aslen Makina Ressamıdır.

68
Salih Kalyon - Sedat/ Serpil'in sahtekar kocası Tak Tak Sedat karakterini çok başarılı bir şekilde canlandırdı. Katil'i dolandırması, kızını ve karısını uyutması sonucu izleyenlere saç baş yoldurttu. Salih Kalyon, Tiyatro, sinema ve TV'de pek çok başarılı rol oynadı; en tanınmışı şüphesiz “Komedi Dükkanı”ydı. 2008'de “Üvey Aile” dizisinde de seyrettik. Halen Komedi Dükkanı'nda görülmektedir.

69
Güzin Özyağcılar - Serpil/ Dizinin çilekeş ve kocası kadar sahtekar ve iki yüzlü bankacı Serpil'i. Aynı dizinin Şükrü'sü Erdal Özyağcılar ile evli ve Zeynep Özyağcılar'ın da annesidir. Dizilerden çok sinema kariyeri daha geniştir. Bizimkiler dizisi ile tanınmış diziden sonra bir çok sinema projesinde yer almıştır.

70
Selçuk Uluergüven - Davut/ Neiiiinnn Davuut deyince dizi de akla gelen tek karakterdi Davut Usta. Almanya'da gurbetçiyken ülkesine kesin dönüş yapmış bir ailenin direği rolünü çok güzel oynamıştı. Hallltt altı kere sekiz? gibi tuhaf soruları olurdu yarım akıllı oğlu ve beyinsiz yeğenine. Diziden sonra birkaç ufak projede yer aldı. Uluergüven'in oğlu da kendi gibi oyuncu olma yolunu seçmişti. 1983 doğumlu Eren Uluergüven mesleğini icra ederken, 21 yaşında bir sahne kazası sonucu vefat etmiştir. Oğlunun ölümünden 10 sene sonra Selçuk Uluergüven de geçirdiği bir trafik kazası sonucu hayatını yitirmiştir.

71
Güzin Çorağan - Ulrike/ Türk işçisi Davut ile evlenip Türkiye'ye kesin dönüş yapmış Alman'dan bozma Türk ev kadınını başarılı bir şekilde oynayan ve gerçek hayatta dizinin Aydın'ı ile (Tayfun Çorağan) evli olan Güzin Çorağan diziden sonra çok sık TV'de görülmedi.

72
Ali Uyandıran - Halis/ Gurbetçi ailenin meme düşkünü çocuğu olarak nam salan Halis'i Ali Uyandıran muhteşem canlandırmıştı. Diziden sonra Ali Uyandıran başka bir çok projede görüldü. En son TRT'de yayınlanan 6 Mantı adlı dizide izleyiciler ile buluştu.

73
Oktay Sözbir - Halil/ Halil Pazarlama olarak, "kırarım boynuzunu iblis!" söylemleri ile akıllarımıza kazınan Oktay Sözbir'in İstanbul Şehir Tiyatro'larında başlayan serüveni Bizimkiler'den sonra oynadığı 3 dizinin ardından 2006 yılında vefat edince son buldu.

74
75
76
77
78
79
80
81
82

Son Dakika Bizimkiler'in Kapıcı Cafer'i Bakın Şimdi Ne Yapıyor? - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Diğer Galeriler

2021'nin ilk bomba ayrılık haberi geldi! Jennifer Lopez, uzatmalı nişanlısı Alex Rodriguez'den ayrıldığını duyurdu Topraktan tabut fışkırdı! Arkeologları şaşırtan içindeki insanlar değil, tabutun şekli oldu Dereden akanı görenler manzara karşısında hayrete düştü Mustafa Üstündağ'ın arabada kucağına oturmuştu! Gelin adayının değişimi dudak uçuklattı Maskeli Sihirbaz hilesini ifşa etti! Yöntemi şeytanın bile aklına gelmez