'Bizimkiler'in Oyuncularına Ne Oldu? - Son Dakika

'Bizimkiler'in Oyuncularına Ne Oldu?

06.04.2015 14:32

1
90'lara damga vuran "Bizimkiler" dizisinin en sevilen karakterlerinden biri de "Alkolik Cemil"di.

2
Ünlü sanatçılar şimdi ne yapıyor! İktisat mezunu olmasına karşın tiyatroculuğu tercih eden Uğurtan Sayıner, askerden döndükten sonra Türkiye Jokey Kulübünün muhasebe müdürlüğünü yapmış. Ancak Zeki Alasya'nın teklifi üzerine bu görevinden istifa edip çok sevdiği tiyatroya hem iktisatçı hem de oyuncu olarak geri dönmüş.

3
Vatan gazetesinin haberine göre, daha sonra 15 sene süren "Bizimkiler" dizisine adım atan oyuncu bu rolüyle herkes tarafından sevildi.

4
O kadarki dizinin bitmesinin üzerinden 13 yıl geçmesine rağmen replikleri halen dilden dile dolaşıyor. Diziden sonra bütün oyuncular gibi Uğurtan Sayıner de zor günler geçirmiş, yapımcılar kendilerine rol vermek istememişler...

5
Yıllar sonra zaman zaman tiyatro oyunlarında yer bulan Uğurtan Sayıner zor günler geçirdiğini de dile getiriyor. Tiyatro sanatçısı 72 yaşındaki Selçuk Uluergüven'in ölümüyle TV tarihimizin efsanevi dizisi “Bizimkiler” yeniden hatırlandı. “Kim şimdi ne yapıyor?” diye merak ettik.

6
Davut Usta/ Selçuk Uluergüven:

2004 yılında tiyatrocu oğlu Eren'i provalar sırasında bir kazada kaybetti. 2008'de Yiğit Tunç'un yazıp yönettiği “Herakles-Heykelin Sırrı” adlı TV filminde oynadı.

7
Kırılan kalça kemiğindeki protezin yerinden çıkması sonucu kaldırıldığı hastanede yaklaşık 3 ay tedavi gören ünlü tiyatro sanatçısı Selçuk Uluergüven, 72 yaşında yaşamını yitirdi.

8
OĞLU HALİS/ ALİ UYANDIRAN: TV dizilerinde oynamaya devam ediyor, en son geçen sezon “6 Mantı”da seyrettik.

9
Bizimkiler, 14 yıl kesintisiz olarak Türk televizyonlarında yayınlanmış, birkaç istisna dışında, yayınlandığı günlerin hep birincisi olmuş, izleyicinin en beğendiği, en çok ve en uzun süreyle izlediği dizi olma rekorunu elinde tutmuştur.

10
Dizinin yayından kaldırılmasının ardından bazı oyuncular başarılı bir şekilde yollarına devam etti. Büyük bir boşluğa düşenler de oldu. İşsizlik ve çeşitli hastalıklarla mücadele günleri başladı... Bazı isimler ise çoktan yaşamını yitirip aramızdan ayrıldı.

11
Dizide Nimet karakterini canlandıran Güngör Erbayık, 72 yaşında kalp krizi nedeniyle vefat etti.

12
AYKUT ORAY/ KATİL: 'Yavuz' karakterini canlandıran usta sinema ve tiyatro oyuncusu Oray, 2009 yılında Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde kalp krizi sonucu vefat etti.

13
GÜZİN ÖZİPEK/ BABAANNE: 'Bizimkiler' dizisinin 12 yıl boyunca saygın ve sevecen babaannesi Leyla Hanım'ı başarıyla canlandırdı. Ünlü oyuncu lenfbezi tümörüne ve solunum yetmezliğine yenik düşerek 13 Ağustos 2000 tarihinde 75 yaşında aramızdan ayrıldı.

14
ERCAN YAZGAN/ KAPICI CAFER: "Buyruuuun" sözleri ve üzerinden yıllarca çıkartmadığı gömleğiyle dikkat çeken Ercan Yazgan, uzun süredir tedavi görüyor. Bir ara 40 kiloya kadar düşen ünlü oyuncunun şu anda sağlık durumu iyi.

15
ATILAY ULUIŞIK/ ALİ: Atılay Uluışık, diziye 11 yaşında bir çocuk olarak başladı.

16
Televizyon izleyicisinin gözünün önünde büyüyen Uluışık, uluslararası ilişkiler uzmanı İpek Aydın ile 2008'in temmuz ayında evlendi. Çift daha sonra yollarını ayırdı. Uluışık, daha sonra 90'lar dizisinde Kemal Hoca karakteriyle karşımıza çıktı.

17
ERDAL ÖZYAĞCILAR: Dizide Şükrü'yü canlandıran Erdal Özyağcılar, aynı karekterle anılmak istemediği için rolünü Savaş Dinçel'e devretmişti.

18
ORHAN ÇAĞMAN: Evin büyükbabası Hüsnü rolündeki Orhan Çağman 1997'de vefat etti.

19
AYTON SERT: 1997 yılında bir beyin ameliyatı esnasında kaybettiğimiz sanatçı, dizide Davut Usta'nın dükkanına çıkma malzeme taşıyan, el arabalı bir garibanı canlandırmıştı.

20
ÖZGE ÖZBERK: Dizide uzun süre Ali'nin bir dargın bir barışık yaşadığı sözlüsü Zeynep'i canlandıran Özge Özberk, daha sonra BKM'ye dahil oldu.

21
Çemberimde Gül Oya dizisiyle yıldızı parlayan,Özberk GORA'da rol aldı. Genç oyuncu şu anda sektörün en çok aranan yeteneklerinden biri.

22
SAVAŞ DİNÇEL: Yine dizinin en önemli karakterlerinden olan Şükrü'yü canlandıran Savaş Dinçel de 20 Aralık 2007'de bir kalp krizi sonucunda aramızdan ayrıldı.

23
GÜLER ÖKTEN: Doktor Türkan'ı oynayan Güler Ökten, efsane diziden sonra birçok dizi ve sinema filmde rol aldı. Başarılı oyuncu Yaprak Dökümü'nde 'Cevriye Kaynana' olarak karşımıza çıkmıştı.

24
OKTAY SÖZBİR: "Sus iblis kırarım boynuzunu ha!" "Halil Pazarlama" "Halil" sözleriye hatırladığımız Oktay Sözbir, Şubat 2006'da aramızdan ayrıldı.

25
LATİFE SARUHAN: Sabri Bey'in kayınvalidesini canlandıran Latife Saruhan 2001 yılında aramızdan ayrıldı.

26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36

4 Nisan 1946 Sinop doğumlu Ercan Yazgan, tiyatro, sinema ve dizi oyunculuğu ile tanındı.

37
"Buyruuuun" sözleri ve üzerinden yıllarca çıkartmadığı gömleğiyle dikkat çeken Ercan Yazgan 40 kiloya kadar düşüp uzun süre hastanede tedavi görmüştü.

38
Şimdilerde sağlık durumu iyi olan Ercan Yazgan, BKM Film yapımı “Bana Masal Anlatma” isimli filmde, Suriçi'nde kolonya dükkanı olan bir esnafı canlandırdı.

39
Ercan Yazgan, Perihan Abla dizisiyle tanındı. 1963'de sinemada yer aldı.

40
Kaygısızlar dizisinde Memnun Kaygısız tiplemesiyle başarılı bir karakter oyunculuğu sergiledi.

41
Usta oyuncu ayrıca Buket Dereoğlu'nun da babasıdır.

42
Ercan Yazgan

43
Ercan Yazgan

44
Ercan Yazgan

45
Ercan Yazgan

46
Erdal Özyağcılar - Şükrü 1/ Dizinin 1989'da ki ilk bölümünden 1997'de ki sezonuna kadar Şükrü'yü Erdal Özyağcılar canlandırdı.

47
Aynı dizi de Tak Tak Sedat'ın karısını canlandıran Güzin Özyağcılar ile evli.

48
Halen TV, Dizi ve Tiyatro oyuncusu olarak çalışıyor.

49
1997'den sonra Şehnaz Tango ve Yabancı Damat ve Elveda Rumeli gibi dizilerle yıldızı daha çok parladı.

50
Savaş Dinçel - Şükrü 2/Savaş Dinçel, 2. nesil Şükrü olarak 97 sezonunda çıktı karşımıza. Başta alışamadık ama sonra mükemmel oyunculuk performansı ile sevdik onu.

51
1 Nisan 1942 doğumlu Dinçel, karikatürist ve film yönetmenidir.

52
Dizinin 2002'deki son bölümünden sonra Ekmek Teknesi dizisinde oynayarak kariyerine devam etti. Dinçel'i 20 Aralık 2007'de kaybettik.

53
Ayşe Kökçü - Nazan/ 1955 doğumlu tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.

54
Bizimkiler'den sonra Yazlıkçılar dizisinde de kısa bir süre rol aldı.

55
Şehir Tiyatroları'nda oyuncu olan Avni Yalçın'la ve tiyatrocu Salih Sarıkaya ile evlenip ayrılmıştır. Tiyatro ve tv dışında, sinema filmlerinde de rol almıştır.

56
Ayşe Kökçü son olarak 'Kardeş Payı' adlı dizide yine bir anne karakterini canlandırıyor.

57
Bensu Orhunöz - Bilge/ 3 Temmuz 1965 doğumlu Bensu Orhunöz, Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

58
Orhunöz, Bizimkiler adlı dizide 13 yıl boyunca başarılı bir şekilde çekirdek ailenin kızı "Bilge" rolüyle geniş kitlelerce tanındı. Şu sıralar İstanbul Şehir Tiyatroları'nda oyuncu olarak görev alıyor.

59
Atılay Uluışık - Ali/ 1977 doğumlu olan Atılay Uluışık diziye başladığında 11 yaşında bir çocuktu.

60
Diziyi bitirdiğinde üniversite mezunu bir gençti.

61
Dizi bittikten sonra başka hiç bir TV dizisi projesinde yer almadı.

62
Matematik Mühendisi olan Uluışık Almanya'ya giderek burada iş kurdu ve evlendi.

63
Şimdi bir çocuk babası olan Uluışık, yıllar sonra Doksanlar adlı dizide bir öğretmeni canlandırmaya devam ediyor.

64
Özge Özberk - Zeynep/ 1976 doğumlu Özge Özberk, diziden sonra önü açıldı.

65

1976 doğumlu Özge Özberk, diziden sonra önü açıldı ve sırasıyla Cem Yılmaz'ın “G.O.R.A.” filmindeki Ceku rolüyle yıldızı parladı. “Yol Arkadaşım” dizisinde oynadı.

66
Ayrıca Çemberimde Gül Oya dizisiyle aranan dönem dizisi karakteri oldu. Uzun süre Bir Demet Tiyatro'da rol aldı. En son Pis Yedili ve Napcaz Şimdi isimli dizisinde oynadı.

67
Güzin Özipek - Leyla/ Dizinin odaklandığı ailenin büyükannesini başarılı bir şekilde yıllarca canlandıran Güzin Özipek zaten hali hazırda tecrübeli bir sinema sanatçısı. Güzin Özipek 13 Ağustos 2000'de lenf bezi tümörü nedeniyle yaşamını kaybetti.

68
Orhan Çağman - Hüsnü/ Ailenin emekli ceza hakimi dedesi. Şükrü ile Şevket'in kavgasını ayırabilecek tek kişi. Ayrıca eski toprak rakı muhabbeti insanı. Ali ile tavla oynamaları eşinin gelinleri ile olan dedikodularına dur diyen amca. 1925 Isparta doğumlu Çağman, 18 Eylül 1997 tarihinde vefat edip Karacaahmet mezarlığı'nda toprağa verildi.

69

Yaman Okay - Nazım/ Nazan'ın ağabeyi, Ali ve Bilge'nin dayısı Şükrü ve ailesinin pek hazzetmediği kayınbirader rolünü başarılı bir şekilde ilk sezonlarda canlandırdı. Şükrü'nün paralarını batıran kayınbiraderi rolündeki Yaman Okay, 1993'te henüz 42 yaşındayken pankreas kanseri nedeniyle hayatını kaybetti. Senarist rahmetli Meral Okay'ın eşiydi.

70
Cihat Tamer - Şevket 1/ Rolü önce Cihat Tamer oynadı, ondan Engin Şenkan devraldı.

71
Cihat Tamer en son geçen sezon TRT 1'de “Çılgın Kanal”, Tövbeler Tövbesi, 20 Dakika ve Yalan Dünya dizilerinde rol aldı.

72
Engin Şenkan - Şevket 2/ İkinci versiyon asabi ağabey Şevket olarak dizinin 2. sezonunda karşımıza çıkan Engin Şenkan rolü o kadar güzel oynadı ki hemen ısındık.

73
Engin Şenkan

74
Şenkan Bizimkiler'den sonra sırasıyla Yazlıkçılar ve Eltiler'de oynadıktan sonra yakın zamanda Baba Ocağı ve Hatırla Sevgili dizilerinde rol aldı.

75
Müjgan Ağralı - Mine/ Şevket'in sosyetik karısı Mine'yi başından sonuna kadar her sezon ayrı kilo verme çabaları ile canlandırdı. 2006'da Atv'de yayınlanan “Bebeğim” dizinden bu yana ekranlarda görünmüyor.

76
Mine Teber - Gülsüm/ Kocasının ve Türkan hanımın Gül demesine bakmayın asıl ismi Gülsüm kendisinin. Başta apartmanın cefakar kapıcısının cefakar karısı rolünde haftada 2 kez merdiven silerdi ve çocuklarını okula götürüp getirirdi.

77
Sonraları apartmanda açılan muayenehanenin çalışanı oldu.

78
Mine Teber başarılı karakter oyunculuğundan sonra bir kaç dizide daha rol alıp en son karşımıza 2009 yapımı Geniş Aile ile çıktı.

Son Dakika 'Bizimkiler'in Oyuncularına Ne Oldu? - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement