Black Mirror'da İzleyici Dönemi Başlıyor! - Son Dakika

Black Mirror'da İzleyici Dönemi Başlıyor!

04.10.2018 11:36

Dünya çapında büyük beğeni toplayan Netflix dizisi Black Mirror, büyük bir değişikliğe giderek, 5. sezonda interaktif bölüm çekecek, işte tüm ayrıntılar...

1
Henüz Netflix'ten 5. sezon için resmi tarih verilmeyen Black Mirror dizisinin yeni sezonundan ayrıntılar gelmeye başladı.
2
2018'in sonuna doğru izleyiciyle buluşacağı düşünülen Black Mirror dizisinde izleyiciyi yeni bir sürpriz bekliyor.
3
İnteraktif denilen, yani kullanıcıyla etkileşime geçen, oyuncuların olayların gidişatına yön verdiği birçok oyun gibi izleyiciler de Black Mirror'a yön verebilecek.
4
Kitaplarda dahi kullanılan bu yöntem, alternatif sonlar sunuyor. Ve Black Mirror'un da 5. sezon bölümlerinden birinde interaktif bir bölüm çekeceği iddia ediliyor.
5
Diziyi izleyenler bilir, dizide genel olarak insanların kararları geleceği önemli düzeyde etkiliyor. Bu nedenle Black Mirror'un interaktif bir bölüm çekecek olması izleyiciyi şaşırtmayacaktır.
6
Bu yöntem, dizi ve film sektöründe farklı bir bakış açısına, yeni bir soluk olmaya yarayacak gibi duruyor.
7
Resmi bir açıklama olmasa da geçmiş sezonlara bakarak 5. sezonun son çeyrekte yayınlanacağını söyleyebiliriz. Black Mirror'un 3. sezonu Ekim, 4. sezonu Aralık ayında yayınlanmıştı.
8
Bloomberg'in raporuna göre, Netflix bu tarz projeler üzerinde çalışıyor. Shrek'in spin-off'u Puss in Book ve Buddy Thunderstruck'ın bir bölümü de iddiaya interaktif olarak çekilecek.
9
Netflix'in bu kararıyla izleyicilerin pasif halden aktif duruma geçerek kararlarıyla geleceğe nasıl yön vereceklerini hep beraber görmüş olacağız.
10

YORUMLAR
500

Son Dakika Black Mirror'da İzleyici Dönemi Başlıyor! - Son Dakika


Advertisement