Boa yılanı ve pumanın ölümüne mücadelesi görüntülendi! Hikayenin sonu çok farklı - Son Dakika

Boa yılanı ve pumanın ölümüne mücadelesi görüntülendi! Hikayenin sonu çok farklı

03.03.2020 09:17

Arjantin'in Salta Eyaleti'nde Las Lajitas'ta çok nadir görülen iki hayvan boa yılanı ve puma yaguarundinin mücadelesi kameralara yansıdı.

1
Hayatta kalma mücadelesinde, doğa bazen korkunç savaşlara sahne oluyor. İşte o anlardan biri Arjantin'in Salta eyaletindeki Las Lajitas'ta yaşandı.

2
Boa yılanı, başıboş gezen kedigiller familyasından puma yaguarundiyi boğmaya çalışıyordu. Hayat etoburlara, başka bir seçenek bırakmaz: ya öldüreceksin ya da açlıktan öleceksin!
3
Boa yılanı, yaguarandiyi kaçma seçeneği bırakmayarak iyice sarmaladı. Puma Yaguarandi ise boa yılanından kurtulmak için resmen çırpınıyordu.

4
Ama hikayenin sonu farklıydı. Kedi şanslıydı ve bu görüntüleri çekenler yardımına koştu ve neredeyse kesin bir ölümü atlatmayı başardı.
5
Bir su samuru gibi görünen vahşi kedi ve Buenos Aires eyaletinden kuzeye doğru görülür. Yaşam alanı tüm kıta boyunca Amerika Birleşik Devletleri'nden Teksas'a kadar uzanır. Küçük bir kafası, kısa bacakları ve uzun vücudu vardır. Arjantin'deki bazı yerlerde "yaban gelinciği kedisi" olarak adlandırılır. Erkek 62 ila 83 santimetre arasında, dişileri 43 ila 66 arasındadır. Ağırlıkları ise 3,5 ila 6,5 kilogram arasındadır.

Son Dakika Boa yılanı ve pumanın ölümüne mücadelesi görüntülendi! Hikayenin sonu çok farklı - Son Dakika


YORUMLAR (8)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement