Böcek Yemeyeni Dövüyorlar! - Son Dakika

Böcek Yemeyeni Dövüyorlar!

20.05.2013 14:19

Çin'de alternatif besin kaynağı böcekler

1
Birleşmiş Milletler'in (BM) açlıkla mücadele, beslenmeyi desteklemek için "alternatif besin kaynağı" olarak önerdiği böcekler, aslında Çin'de yenilen ve alternatif olmayan besin kaynaklarından.
2
Çin'in başkenti Pekin'de bulunan Vangfucing Caddesi'ndeki restoranlarda çeşitli böcekler farklı usullerle pişirilerek servis ediliyor.
3
Akrep ve örümcek çeşitleri, salyangoz, çıyan, kırkayak, hamam böceği, ipek böceği, çekirge, deniz böcekleri ve daha birçok bölgesel böcek türü, Çin'in bazı bölgelerinde yeniliyor.
4
Böcek lokantalarıyla ünlü Vangfucing Caddesi ise tüm böcek çeşitlerinin bir araya toplandığı en turistik yer olarak biliniyor.
5
Cadde üzerindeki lokantalarda böcekler, çeşidine ve boyuna göre değişik fiyat aralığında satılırken, ortalama 2 liradan 15 liraya kadar "böcek şiş" çeşidi bulmak mümkün.
6
Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği caddede, alışık olunmayan ilginç menülerin bir arada servis edilmesi semte kesif bir kokunun hakim olmasına neden oluyor.
7
Sadece böcek değil, aynı zamanda kırmızı ve beyaz etin de farklı soslarla pişirilmiş çeşitlerinin sunulduğu caddede, bazı küçük dükkanlar, kedi ve köpek eti de sattıklarını belirtiyor.
8
Caddede sıralanan lokantalarda insanların normalde gördüğünde korktuğu böcekleri "afiyetle" yemesi ilginç görüntüler oluştururken, zehirsiz olduğu belirtilen akrepler en favori ürünlerden. Akrebi tadanlar, bunu kuyruk yağına benzetirken, bazıları denemek adına, bazıları ise gerçekten sevdiği için tüketiyor.
9
Böceklerin yanı sıra mürekkep balıkları ve ahtapot gibi deniz ürünlerini tadanlar da bazılarının tatsız olduğunu ifade ediyor ve bu ürünleri sadece denemek adına yediklerini belirtiyor.
10
BM raporunda böceklerin, zengin demir, magnezyum, manganez, fosfor, selenyum ve çinko kaynağı olduğu ifade edilirken, bu bölgedekiler böcekleri bunun için değil, sadece "zevkine" tüketiyor.
11
12
13

Son Dakika Böcek Yemeyeni Dövüyorlar! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor