Bodrum'da Sahnelenen Bach Alla Turca'da Çağla Şikel de Dans Etti - Son Dakika

Bodrum'da Sahnelenen Bach Alla Turca'da Çağla Şikel de Dans Etti

12.08.2013 22:23

Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen gösteride eski bir balerin olan Çağla Şikel de 16 yıl aradan sonra bale yaptı

1
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi tarafından bu yıl 11'incisi düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nde Bach Alla Turca gösterisi sahnelendi.
2
Samsun Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen gösteride eski bir balerin olan Çağla Şikel de 16 yıl aradan sonra bale yaptı. Canlı müzik eşliğinde sahnelenen Bach Alla Turca gösterisi izleyenlere keyifli anlar yaşattı.
3
Aralarında sanatçı Emre Altuğ, tiyatro sanatçısı Melek Baykal, modacı Hakan Akkaya, gazeteci- yazar Can Dündar ve Çağla Şikel'in ailesinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 1300 kişi izledi.
4
Ünlü koreograf Mehmet Balkan, Marco Cantalupo ve Katarzyna Gdaniec tarafından dekor ve kostümleri tasarlanarak sahneye konulan gösterinin ilk perdesinde 'Konçerto' bölümü sahnelendi. Bach'ın müzikleri ile masanın üstünde, altında ve etrafında oturmuş dört kişilik bir grup tarafından sahnelenen gösteride, karakterlerin tükenene kadar, son noktaya kadar karşılıklı uzlaşma ve ortak görüşü elde edene kadar savaşması anlatıldı.
5
Eserin tamamına da adını veren ve 30 dansçının sahne aldığı gösterinin ikinci bölümünde eski balerin Çağla Şikel de misafir dansçı olarak, 16 yıl aradan sonra dans etti. Ünlü piyanist Anjelika Akbar'ın piyano ve oryantal perküsyonlarla süslediği gösterinin ikinnci bölümü kadın erkek ilişkileri dansla anlatıldı.
6
Gösterinin sonunda Emre Altuğ, oğlu Kuzey ile Çağla Şikel'e bir buket çiçek verdi. Altuğ, gösteriyi çok beğendiğini belirterek, eşinin dansını da ilk kez izlediğini vurguladı. Gösterinin sonunda dansçılar ayakta alkışlandı. - Muğla
7
8

Son Dakika Bodrum'da Sahnelenen Bach Alla Turca'da Çağla Şikel de Dans Etti - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement