Bolivya'da Bulunan Dünyanın İlk Tuz Oteli - Son Dakika

Bolivya'da Bulunan Dünyanın İlk Tuz Oteli

31.05.2014 15:16

1
Bolivya'da bir milyon küp tuzdan dünyanın ilk tuz oteli inşa edildi. Yataklarından barına, restoranına kadar her yerin tuz küpleriyle kaplı olduğu otelde, gerçekliğine inanmakta zorlananlar için bile olsa duvarları yalamak kesinlikle yasak.

2
Güney Amerika ülkesi Bolivya'nın, tuz madeni yatakları arasında dünyanın en zengin bölgelerinden olan Salar de Uyuni tuz gölü yakınlarında inşa edilen tuzdan otel, büyük ilgi uyandırıyor.

3
Palacio de Sal isimli otel, bölgenin en bol kaynağının daha önce hiç değerlendirilmediği inşaat alanında da kullanılması fikri üzerine ortaya çıkmış.

4
Çatısından zemini, yatakları, masalarına kadar tamamen tuzdan oluşan otelde, diğer otellerde bulunan tüm konfor sunuluyor.

5
Zira, adının hakkını veren tuz banyoları dışında buhar, masaj ve sauna odaları da yer alıyor.

6
Otelde her müşterinin kesinlikle uyması gereken en temel kural ise duvarları yalamamak.

7
Tuzdan kolonlar üzerine yükselen otelin işletmecileri, tuzdan yapıldığına inanmakta güçlük çeken bazı konukların duvarları yalayarak emin olmak istemesinin başa çıkmakta en zorlandıkları durum olduğunu söylüyor.

8
Her yağmurlu mevsimden sonra aşırı suya maruz kalarak çözülen bölümlerin yenilenmesi ve yeni tuz küpleriyle takviye edilmesi gereken otelde, sadece banyolarda suda çözülmeyecek malzeme kullanılmış.

9
Eskimoların kardan evleri igloları andıran otelin 21 çift kişilik odası bulunuyor ve toplam 48 yatak kapasiteli.

10
Otelde genellikle tuzda geleneksel yöntemlerle pişirilen yemekler de oldukça ilgi görüyor. Otelde konaklamanın bir gecelik bedeli ise 85 sterlinden (300 TL) başlıyor.

11
İşte tuz otelden fotoğraflar...

12
13
14
15
16
17

Son Dakika Bolivya'da Bulunan Dünyanın İlk Tuz Oteli - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement