Bordo Bereli Hikayeleri - Son Dakika

Bordo Bereli Hikayeleri

08.09.2015 16:46

1
Bordo bereli özel harekat timleri kefenleriyle gider çatışmaya, sıcak temasın yaşandığı yerde düşmanın arkasına bırakılır, önüne değil. Ve vurulduysa, ağırsa durumu ölecekse bunu anlar ve kefenin içine girer, ölmeyi bekler. Bir efsane gibi dilden dile dolanır: Merak etme "o" seni bulur. İşte birbirinden etkileyici 'Bordo bereli' hikayeleri...

2
1- Amerika'nın, askerlerimizin kafasına çuval geçirdiği o olayda orada 1 bordo bereli vardı. Bütün askerlerin başına çuval geçti ama o bir bordo berelimizin başına çuval geçmedi. Neden? Çünkü bordo bereli başına çuval geçirilmesine karşı eğitimlidir. Dünyada bu eğitimi alan tek asker bordo berelilerdir. Tabi Amerikalılar baktılar çuval geçmiyor bordo bereliyi komple çuvala koydular. Şaşırdılar tabi. Kim olsa şaşırır.

3
2- Doğuda bir gece 12 kişilik bir komando birliği aldığı talimat üzerine dağa çıkıyorlar. Dağda gezerken PKK'lılarla çatışmaya giriyorlar. Ama PKK zannettikleri aslında o gece orda devriye gezen başka bir bordo bereli tim. Komandoların hepsi şehit düşüyor. Bordo berelilerde de ise hiç kayıp yok. Olaylar öğrenildiğinde Komando birliğinin komutanı çatışma yerine gidiyor. Gittiği zaman şehitlerin olduğu yerde yüzlerce boş kovan görüyor. Bölgeyi araştırdıklarında biraz aşağısında 12 boş kovan buluyorlar. Şifrelerin birbirlerine söylenmemesi ve aradaki ihmalkârlıklar yüzünden 3 komutan ceza alıyor.

4
3- 11 kişilik bir bordo bereli timi bir köyün güvenliğini sağlıyor. Halk onlara çok samimi ve sıcak davranıyor. PKK'lılar bu timi bir gece pusuya düşürüp hepsini şehit düşürüyor. Ve kıyafetleri dâhil bütün eşyalarını alıp kendileri giyiyor. O köyde bordo bereliler şehit düştü diye bayram havası var. Aylarca korudukları o köyden bir hain PKK'lılara bilgi sızdırıyor. Köyün komple PKK'lı olduğu sonradan çıkıyor ortaya. PKK'lıların bu yaptığı anca 2. ayında çıkıyor ortaya. Ve oraya 4 kişilik bir bordo bereli birliği gidiyor.

5
Sonuç: 2 saat sonra o köyden tabiri caizse eser yok.

6
4- Amerika'nın askerlerimizin kafasına çuval geçirdiği o olayda orda 2 bordo bereli vardı. Eğer orda başlarındaki komutan emir verseydi, ne oradaki 45 Amerikalı asker ne diğer 20 kişilik Kürtler hiçbiri sağ çıkmazdı. Orayı öyle bir savunurlardaki çok kanlı biterdi. Ve o binanın altında kilolarca patlayıcı vardı güvenlik için. En kötü ihtimal orayı uçurmaları bile bazı şeylere net bir cevap olurdu.

7
O olaydan sonra orda bordo bereli olduğunu o zamanki Amerikalıların basındaki komutan öğrendi ve telefonla genelkurmayı aradı. 'Askerlerinizin gösterdiği anlayış beni çok mutlu etti. Tanrıya bin şükür ki askerleriniz askerlerimizi evlerine sağsalim gönderdi.'

8
Eski bir Bordo Bereli Komutanının Röportajı; Amerika bize F-16'ları ilk gönderdiginde mühendisler hemen işe koyuldular. Planları yapıyorduk ama hatalı çıkıyordu. Yapıp yapıp bozduk, onlarca defa denedik. Amerikayı aradık ellerinden bir şey gelmeyecegi gibi laflar zırvaladılar. Bu ise o zamanın hava kuvvetleri komutanını o kadar kızdırmıştı ki mühendisleri bu iş için ayrı olarak görevlendirdi. 2 aylık bir uğraşla Amerikanın gönderdiği F-16'ların üzerinde öyle bir oynandı ki şu anda Amerika dahil diğer ülkelerin ellerinde bulunan F-16'ların 3 katı daha teknolojik ve güçlü.

9
Amerika'nın ünlü stratejik keşifçisi Hürriyet'e bir açıklamada bulunmuştu. Türkiye'nin bütün gizli üslerini biliyoruz diye. Ben de dahil bütün askeriye zamanında buna gülüp gecmiştik.. Yıllar önce boşalttıgımız yerleri bunlar sizin gizli yerleriniz diye önümüze koyuyorlardı. Sadece elle tutulur Bolu'da yeriniz var diyorlardı. Müsade istediler hiçbir zaman o müsadeyi alamadılar. Yıllar boyunca yalan olaylarla orayı bulabilmek için araştırma ekibi gönderdiler her seferinde asker onları ordan geri gönderiyordu. Bir gün Bolu'da vatandaşlarımız kayboldu dediler. Valilikten izin aldılar ve orayı araştırdılar. 2 hafta sonra arkalarına baka baka geldiler ve mızmızlandılar. Biz sizin müttefikiniziz. Niye bize sölemiyorsunuz diye.

10
Türkiye'de çoğunlukla gençler ve yeni nesil TSK'yı güçsüz buluyor. Araştırma yapılmadığını, Amerika'nın şusu busu var bizim niye yok diyorlar. Ama hiç yazılanlara ve duyduklarına inanmıyorlar. Askeriye bir şey keşfettiğinde veya icat ettiğinde bunu direkt açıklamaz. İnsanlar dedikodu dedikleri şeyler bazen gerçek olabilir. Kim demiş ki Amerika'da var bizde yok diye. Makine kimyada (MKE) çok yönlü araştırmalar yapılıyor. İsrail teknolojik olarak güçlüdür ama demek ki Türkiye'de güçlü ki köşe dönen füze ve silahları bizle birlikte üretip geliştirmek istiyorlar. Dünyanın ilk uzun menzilli topunu yaptık. (35 km) Bunun üzerine atom ve nükleer silahları soruyorum. Verdiği cevap ben de dahil çoğu yetkili bu silahların bizde olup olmadığını bilmez. Bunlar en üst düzey yetkililerin bileceği çok gizli konulardır. Ama savunma bakanımızın hatırıyla dünyanın bir yerinde açıklanamayan füze denemeleri
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64

Son Dakika Bordo Bereli Hikayeleri - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement