Son Dakika Haberleri: Bordo Bereliler Göz Kamaştırdı!

Bordo Bereliler Göz Kamaştırdı!

8 yıl önce

1
TSK Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı bordo bereliler, Afganistan ve Pakistan özel kuvvet timleriyle ortak yaptıkları tatbikatta kabiliyetleriyle göz doldurdu.
2
Tatbikat Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı Tümgeneral Daniş Karabelen Kışlası'nda, olumsuz hava ve sarp arazi koşullarında yapıldı.
3
Tatbikata Türkiye bir özel kuvvet timi, 2 Doğal Afet Arama ve Kurtarma (DAK) timleri ve 2 helikopter ile Afganistan ve Pakistan ise birer özel kuvvet ve DAK timleriyle katıldı.
4
Geçmişinde depremin yıkıcı etkilerini en acı boyutlarıyla yaşayan ülkelerden olan Türkiye, Afganistan ve Pakistan, doğal afet arama ve kurtarma faaliyetlerine verdikleri önemi, ordularının bu alanda sahip olduğu yetkinlikle gözler önüne serdi.
5
4 gün süren tatbikatta, üç ülkenin DAK timleri, ortak tatbikatta, doğal afet arama ve kurtarma konusundaki profesyonelliklerini de ortaya koydu.
6
7
8
9Haber Yayın Tarihi: 09.11.2012 09:48 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Okan Bayülgen'in eski eşinin kim olduğunu duyan şaşıp kalıyor! En çok fidan sahiplenen 20 şehir açıklandı! Bakın ilk sırada hangi il var Trump hakkında skandal iddia! Dedesi genelev patronu çıktı 8 aylık hamile Müge Boz, 'Daha çekici hissediyorum' diyerek iç çamaşırlı poz verdi! Ünlü model mayoyla gezindiği New York caddelerini ateşiyle kasıp kavurdu