Boşanmak İçin Eşine Servet Ödeyen 11 Ünlü - Son Dakika

Boşanmak İçin Eşine Servet Ödeyen 11 Ünlü

Pek çok ünlünün kendileri kadar büyük servet sahibi olmayan eşleri boşandıktan sonra aldıkları tazminatlarla bir anda kendilerine ait yüklü bir banka hesabına sahip olabiliyorlar. İşte boşanırken servet değerinde tazminat kazanan ünlü eşleri.

1
Arnold Schwarzengger ile Maria Shriver
Arnold Schwarzengger ile Maria Shriver
Hollywood'un güçlü çifti, 25 yıllık evliliğin ardından yollarını ayırmaya karar verdiğinde herkes çok şaşırmıştı. Ama Shriver, kocasının kendisini başka bir kadınla aldatmasını hele de ondan bir çocuk sahibi olmasını kabullenemedi. Hemen boşanmaya karar verdi. Ama bu eski California Valisi ve beyazperdenin Terminatör'ü Schwarzenegger'a pahalıya patladı. Aktör, 400 milyon dolarlık servetinin yarısını Maria Shriver'a verdi.

2
Mel Gibson ve Robyn Moore
Mel Gibson ve Robyn Moore

31 yıllık eşi Robyn Moore'dan boşanırken Mel Gibson da hatırı sayılır bir para ödedi. Moore da kocasının Oksana Grigorieva ile ilişki yaşadığını ve ondan bir çocuk sahibi olacağını öğrenince boşanma kararı aldı. Gibson 7 çocuğunun annesi olan eski eşine boşanırken 425 milyon dolar verdi.

3
Ama bu kadarla da kalmadı. Gibson'ın Grigorieva ile evliliği de uzun sürmedi. Genç kadın boşanırken aktörden 750 bin dolar alacaktı. Ancak Gibson ile ilişkisinin ayıntılarını Howard Stern Show'da anlatınca alacağı tazminat 375 bin dolara düştü.

4
Neil Diamond ve Marcia Murphy
Neil Diamond ve Marcia Murphy

Müzisyen Neil Diamond, 1995 yılında ikinci karısı Marcia Murphy'den ayrılırken ödedeği tazminat ile tarihe geçmişti. 26 yıl evli kalan çift şiddetli geçimsizlik nedeniyle yollarını ayırmaya karar verdi. Sonunda Diamond 150 milyon dolar ödedi eski eşine. Ama onun arkasından da hiç kötü bir şey söylemedi. Diamond "Eski karım ödediğim paranın her kuruşuna değer" diye konuştu. Diamond 71 yaşındayken kendisinden 30 yaş genç yeni karısıyla evlendi.

5
Paul McCartney ve Heather Mills
Paul McCartney ve Heather Mills
Paul McCartney de Heather Mills'ten boşanırken hatırı sayılır bir tazminat ödedi. Ünlü müzisyen 376 milyon dolar kaybetti bu boşanma sırasında.

6
Madonna ve Guy Ritchie
Madonna ve Guy Ritchie

Bu kez tazminat ödeyen 'kız tarafı' oldu. Madonna 8 yıl evli kaldığı yönetmen Guy Ritchie'den boşanırken ona 92 milyon dolar tazminat ödedi. Ayrıca çiftin evliyken satın aldığı bir kır evi ile Londra'daki bir pub da Ritchie'ye kaldı.

7
Tiger Woods ve Elin Nordegren
Tiger Woods ve Elin Nordegren

Tiger Woods'un altı yıllık evliliğini ihanet yıktı. Woods'un eski eşi Elin Nordegren'in boşanma tazminatı olarak 750 milyon dolar alacağı konuşuldu ancak öyle olmadı. Genç kadına 150 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verildi. Woods bu paranın 100 milyon dolarını ödedi. Söylenenlere göre 2015 Şubat ayı itibarıyla Woods eski eşine hala 50 milyon dolar borçlu.

8
Michael Douglas ve Diandra Luker
Michael Douglas ve Diandra Luker

Michael Douglas için eski eşi Diandra Luker'dan boşanıp Catherine Zeta Jones ile evlenmek kolay olmadı. 23 yıllık evliliğini bitiren Douglas 45 milyon dolar tazminat ödedi. Ancak olay bununla bitmedi. Avusturyalı bir diplomatın kızı olan Diandra Luker, evli olukları sırada çekilen ve başrolünü Douglas'ın oynadığı Wall Street: Money Never Sleeps adlı filmiden de alacağı olduğunu ileri sürerek dava açtı. Michael Douglas tüm bu olaylar sırasında "Aslında evliliğimizi sekiz ya da 10 yıl öne bitirmeliydik" diye konuşmuştu.

9
Phil Collins
Phil Collins

Phil Collins de eski eşine boşanırkern 46,7 milyon dolar tazminat ödedi. Ancak Collins uzun süre eşinden boşanma fikrine alışamadı. Hatta bir röportajında "Neden boşandığımızı gerçekten bilmiyorum. Çünkü hala çok iyi arkadaşız" demişti.

10
James Cameron ve Linda Hamilton
 James Cameron ve Linda Hamilton

Yönetmen James Cameron, dördüncü karısı Linda Hamilton'dan boşanırken 50 milyon dolar ödedi. Boşanma sebebi de servetine servet, şöhretine şörhet katan Titanik filminin setinde tanıştığı Suzy Amis'ti. Sonradan Amis ile evlenen Cameron'ın eski eşi Hamilton'a ödediği 50 milyon dolar için bu filmden kazandıklarının yanında "bir su damlası' kadar kalır' yorumları yapıldı.

11
Kevin Costner ve Cindy Silva
Kevin Costner ve Cindy Silva

Kevin Costner da Cindy Silva'dan boşanırken 80 milyon dolar ödedi. Costner daha sonra kendisinden çok genç Christine Baumgartner ile evlendi.

12
Steven Spielberg ve Amy Irving
Steven Spielberg ve Amy Irving

Steven Spielberg, eşi Amy Irving'den boşanırken ona 100 milyon dolar tazminat ödedi. Çiftin evliliklerini sonlandırdığı 1989 yılında bu rakam pek çok kişinin dudaklarını uçuklatmıştı.

Haber Yayın Tarihi: 18.05.2017 10:16

Son Dakika Boşanmak İçin Eşine Servet Ödeyen 11 Ünlü - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ünlü oyuncu Alec Baldwin'in eşi, ayna karşısında bebeğini emzirip dişini fırçaladı Hık demiş burnundan düşmüş! Necati Şaşmaz'ın oğlunu görenler gözlerine inanamadı 'Hiç estetik yaptırmadım' demişti! Songül Karlı'nın eski halinden eser yok Ukraynalı kadın dağcılar, Türkiye'nin çatısı Ağrı Dağı'nda böyle poz verdiler Göğüsleri sayesinde aylık 90 bin lira kazanıyor! En büyük derdi araba sürememek