Bosna Hersek'in Kırmızı Kadın'ı 45 yıldır bu renk ile yaşıyor! Mezar taşını bile kırmızı yaptırdı - Son Dakika

Bosna Hersek'in Kırmızı Kadın'ı 45 yıldır bu renk ile yaşıyor! Mezar taşını bile kırmızı yaptırdı

09.03.2020 08:25

Bosna Hersek'in kırmızı kadını olarak tanınan 67 yaşındaki emekli öğretmen Zorica Rebernik, 45 yıldır kendini kırmızı renge adamış bir yaşam sürüyor.

1
Emekli öğretmen Zorica Rebernik, Bosna Hersek`in Breze köyünde yaşıyor.
2
Zorica Rebernik'in tüm hayatı kırmızılar içerisinde geçiyor. Hatta Rebernik kırmızıya olan tutkusunu öldükten sonra da sürdürmeyi planlıyor. Bunun için mezar taşını bile kırmızı seçti.
3
Evli ve iki çocuk annesi Rebernik, çocukken daha çok beyaz ve pembe renklerini sevdiğini ancak daha sonra içindeki sesin ona artık sadece kırmızı giymesini fısıldadığını söyledi.
4
Mutfağından oturma odasına, evinin dış cephesinden kıyafetlerine kadar kırmızıdan başka renk tercih etmiyor.
5
Rebernik, içindeki sesin ona artık sadece kırmızı giymesini fısıldadığını söyledi.
6
Gelinliği bile kırmızıydı!
Gelinliği bile kırmızıydı!
Rebernik, evlendiğinde gelinliğini bile kırmızı diktirdi. "Beyaz gelinlik giymek için beni zorla bağlamaları gerekirdi. Belediyeden özel izin istedim ve kırmızı gelinlik giydim."
7
Balayına İstanbul`da gitti ve ilk kırmızı çantasını, ayakkabısını ve ev eşyalarını burada aldı.
8
Rebernik, evlendiği 1975 yılında kırmızının yaşadığı bölgede ayıp karşılandığını söyledi. "Sonrasında gittiğim her yerden kırmızı bir eşya almaya başladım. Bugün artık her şeyim kırmızı."
9
Eşi Zvonko ise, onun kırmızı tutkusuna karşı her zaman anlayışlı. "Ama yeni bir kıyafet veya eşya aldığımda artık fark etmiyor. Kırmızıya olan sevgimin belki de en büyük dezavantajı bu."
10
Rebernik, öğretmenlik yaptığı dönemde de hep kırmızı giyindiğini ve bu sevgisini öğrencilerine de aktardığını söyleyerek, "Hediyelerimin hepsi kırmızı olurdu."

11
"Tüm öğretmenlerin sınıf defterleri yeşilken benimki tabii ki yine kırmızıydı." diye konuştu.
12
Cenaze törenlerine de kırmızı kıyafetleriyle katıldığını belirten Rebernik, "Neden özellikle kırmızı bilmiyorum. Sadece ruhumun bu renge karşı bir tutkusu olduğunu keşfettim ve sonrasında her şeyim kırmızı oldu" dedi.
13
Rebernik, kırmızı evinin bahçesinde 155 kırmızı gül fidanı bulunduğunu anlatarak, "Kırmızı bağlılığım bastırılamayacak kadar güçlü bir duygu. O kadar ki mezar taşımı bile kırmızı yaptırdım. Bosna Hersek'te her yerde aramama rağmen bulamadığım kırmızı mermeri, özel olarak Hindistan'dan sipariş ettim." dedi.
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27

Son Dakika Bosna Hersek'in Kırmızı Kadın'ı 45 yıldır bu renk ile yaşıyor! Mezar taşını bile kırmızı yaptırdı - Son Dakika


YORUMLAR (3)

Diğer Galeriler

Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu Dünya sustu o susmadı! Çocukların öldüğü savaşa Rihanna'dan tepki İsrail'in hain saldırılarına direnen Mescid-i Aksa'da tekbirler göğü inletti! 100 binler bayram sabahı kıyama durdu 16 karısı, 151 çocuğu var! Ailesini genişletmek isteyen yaşlı adam her gece dört eşiyle ilişkiye giriyor Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları
Advertisement