Son Dakika Haberleri: Böyle Gelenek Görülmedi! 6 Ay Boyunca İnek Kanı İçip, Yarışa Hazırlanıyorlar

Böyle Gelenek Görülmedi! 6 Ay Boyunca İnek Kanı İçip, Yarışa Hazırlanıyorlar

12 ay önce

21. yüzyılda hala teknoloji ile tanışmamış insan kitlesine rastlamak oldukça zor. 6 ay inek kanı ile beslenen bir kabileye rastlamak ise imkansız denecek kadar zor. Bodi Kabilesi'nin geleneği duyanları şaşkınlığa uğratıyor.

1
Bodi ya da diğer adıyla Me'en kabilesi Etiyopya'nın güneyinde, Omo vadisi yakınlarında yarı göçebe olarak hayatlarını sürdürmekte. Onları ilginç kılan ise Haziran ayında Ka'el adını verdikleri yeni yıl törenleri için düzenledikleri geleneksel yarışma.
2
Eric Lafforgue, bu enteresan kabilenin ilginç yanlarını gün yüzüne çıkartıp tüm dünyayla paylaşmayı kendisi için bir görev bildi. Ka'el töreninde düzenlenen yarışmaya sadece bekar erkekler katılabiliyor.
3
Yarışmanın amacı "en büyük" olabilmek. Tabii ki mecazi anlamda değil. Hedef vücut ağırlığını en az iki katına çıkartabilmek. Yarışma Ka'el töreninden tam 6 ay önce başlıyor ve yarışmacılar bu süre zarfında akıl almaz bir diyete başlıyor.
4
Bu diyette yarışmacılar 6 ay boyunca sadece süt ve kan içiyorlar. Ayrıca bu süre zarfında cinsel ilişkiye girmeleri yasak.
5
Kan, Afrika'nın yüksek sıcaklığında çok çabuk pıhtılaşıp bozulduğu için yarışmacılar yaklaşık 2 litre kanı tek seferde tüketmek zorunda.
6
Dolayısıyla da çoğu zaman yarışmacıların midesi bunu kaldırmıyor ve kusmaya başlıyorlar.
7
Bu arada belirtmekte fayda var. Kan temini için hayvanları öldürmüyorlar. Sadece hayvanların boyunlarında bir delik açıp gerekli kanı sağladıktan sonra deliği kapatıp hayvanları istirahate bırakıyorlar.
8
Yarışma günü gelip çattığında ise yarışmacılar vücutlarını çamur ve kille kaplıyorlar. Kafalarına da büyükçe bir tüy takıyorlar.
9
En sonunda da çadırlarından çıkıp köyün kutsal sayılan ağacının çevresinde tam 4 saat boyunca yürüyorlar. Köyün yaşlıları ve diğer erkekleri de bu töreni izleyip birinciyi belirliyor.Haber Yayın Tarihi: 25.12.2018 02:40 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ukraynalı Kainat Güzeli Anastasiya Subbota, iki ülke arasında krize neden oldu! Şarkılarıyla gönülleri fetheden Zakkum'un solisti, estetik operasyonla bambaşka biri oldu! 14 yaşındaki genç, cinsel organına soktuğu manyetik toplar yüzünden canından oluyordu! Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim!