Böylesi Ancak Fıkralarda Olur - Son Dakika

Böylesi Ancak Fıkralarda Olur

08.02.2013 19:58

1
Çin'de meydana gelen ilginç olayların ardı arkası kesilmiyor. Otobanın ortasındaki ev, inşaatı kesintiye uğratan mezar derken Çin'de göreni duyanı şaşkına çeviren bir olay daha yaşanıyor.
2
Kentsel dönüşümün en acı yüzüyle yaşandığı ülkelerden biri olan Çin'den yeni bir “yıkıma direniş” öyküsü geldi. Guangdong bölgesindeki 900 yıllık yerleşim yerini yıkıp yeniden inşa etmeye karar veren yetkililer ev sahiplerinin çoğunu ikna etmeyi başardı.
3
Fakat ödenen tazminat miktarından memnun olmayan birkaç hane sahibi yıkıma karşı çıktı. Şahısları bir türlü ikna edemediği için projeye start veremeyen yetkililerin bulduğu çözüm ise çok konuşulacak türden: Kalan evlerin etrafına hendek kazmak!
4
Hesaplara göre dev çukur tamamlanıp bir daire şeklinde binaların etrafını tamamen çevrelediğinde çökme riski artacak ve can güvenliği kalmadığını gören ev sahipleri daha fazla direnemeyecek.
5
İnsan boyunda derinliğe sahip hendekler suyla dolmaya başladı bile! Ev sahipleri ise kararlı.
6
"Elektrik ve suyumuzu kestiler. Şartları zorluyorlar" diyerek yetkililere ateş püsküren şahıslar "Ama pes etmeyeceğiz" diyor ve ekliyor: "Onlar nehir inşa ederse biz de köprü inşa ederiz!"

Son Dakika Böylesi Ancak Fıkralarda Olur - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement