Böylesini Giymediniz! - Son Dakika

Böylesini Giymediniz!

16.09.2010 11:02

1
İspanyol bilim adamı, çıplak insan tenine kimyasal püskürterek tişört yapmayı başardı.

2
Dr Manel Torres, 10 yıllık çabaları sonucunda kimyasal formüllü dokumasız bir buluttan oluşan ve çıplak insan tenine direkt olarak sıkıldığında 15 dakikada tişörte dönüşen inanılması zor bir buluşa imza attı.
3
Dr Manel Torres, Londra Emperyal Koleji (Imperial College London) partikül teknolojisi profesörü Paul Luckman ile birlikte yaptıkları çalışmalar sonunda, pamuk lifleri, polimer (monemerlerin bir araya gelerek kimyasal reaksiyonlarla oluşturduğu uzun molekül zinciri) ve sıvı maddeyi çözerek çözelti oluşturan solvent gibi kimyasal maddelerin karışımından sprey kumaş elde ettiklerini açıkladı.
4
Dr Torres, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Fütüristik, mükemmel , çabuk ve rahat bir materyal yapmak istedim. Bu çok ucuz ve oldukça da uyumlu bir kıyafet ödedi.
5

Son Dakika Böylesini Giymediniz! - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yetenek Sizsiniz'in jüri üyesi göğüs röntgeni çekildiği anları yayınladı Tesadüfen bulunan 2 bin yıllık tarih göl suları çekilince gün yüzüne çıktı Köpekle fotoğraf çektirmek isteyen genç kız hayatının hatasını yaptı, soluğu hastanede aldı Yıllar güzelliğine güzellik katmış! Kapıcılar Kralı'nın kızıl yıldızı bakın ne halde Hayat kadınları için üniversite kuruldu, işlerini nasıl daha iyi yapabileceklerini öğrenecekler