Böylesini Hiç Görmediniz! - Son Dakika

Böylesini Hiç Görmediniz!

31.12.2012 20:42

1
Ömürünü tamamen suda geçiren bu sıradışı kurbağa türü, küçük gözleri ve ilginç yapısıyla görenleri hayrete düşürüyor.
2
İlginç yaratılışıyla dikkatleri çeken canlının üreme yöntemi ise daha da şaşırtıcı.
3
Bu eşi benzeri görülmeyen yaratık, çiftleşme döneminde erkeği perdeli ayaklarıyla yumurtaları toplar ve özenle dişisinin sırtına yerleştirir ve yumurtalar oraya yapışırlar.
4
Altlarındaki deri bir süre sonra şişmeye ve üzerindeki yumurtalar da deriye gömülmeye başlarlar.
5
On beş gün sonra, dişi kurbağanın sırtı yavruların hareketleriyle kıpırdanmaya başlar. 24. günde yavru kurbağalar dişinin derisinde delikler açıp çıkarlar ve yüzerek kendilerine suda güvenli bir yer aramaya başlarlar.
6
Petekli kurbağası olarak bilinen bu kurbağa türü 10 santimetreye kadar büyüyebiliyor.
7
Çamuru karıştırarak su yaratıklarıyla beslenen canlının, birbirine bağlı arka ayak parmakları, bir nevi kürek meydana getirerek, şaşılacak bir hızla yüzebilmesine yardımcı oluyor.
8
9
10
11
12
13
14

Son Dakika Böylesini Hiç Görmediniz! - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Milyonların içinde yüzen Ronaldo'nun kız arkadaşı geçmişiyle yürek burktu: İnsanlara yemek almaları için yalvardım Babası Instagram'ını kapattırmıştı! Coşkun Sabah'ın kızı bomba gibi geri döndü Mide bulandıran olay! 37 yaşındaki sapık, tavuk ve civcivlere tecavüz etti Seda Sayan, Sayısal Loto çekilişini "Haydi Bismillah" diyerek yapınca gündem oldu Müge Anlı'nın vazgeçilmez ismi Arif Verimli'den takipçilerine ilginç öneri: Aşık olmayın