Son Dakika Haberleri: Burada kadınlar erkeklerle evlenebilmek için başlık parası ödüyor!

Burada kadınlar erkeklerle evlenebilmek için başlık parası ödüyor!

5 ay önce

Evlilik 2 kişinin birbirine olan büyük sevgisi ve bağıyla kuruluyor ama sadece o bireyleri değil yaşadığı ülkeyi hatta dünyayı etkileyebiliyor. Kimi ülkelerde kadın-erkek oranı eşitsizliği yaşanması, kimi ülkeler evliliğe çok sıcak bakmaması evlilik oranını düşürüyor. İşte ülkelere göre evliliğe bakış açıları...

1
Moğolistan
Moğolistan
Rusya'nın egemenliğinde geçen yıllar boyunca işi gücü olmayan Moğol erkeklerinin büyük bölümü alkolün pençesine düşmüş. Bu nedenle ülkede özellikle erkek nüfus önemli oranda azalmış. 6 kadına bir erkek düşüyor.

2
Moğolist
Moğolist
Kadın nüfusunun fazla olduğu Moğalistan'da zayıf kadınlar halk tarafından beğenilmiyor ve evlenmekte zorluk çekiyor. Hatta kimi bölgelerde erkeklere başlık parası veriliyor.
3
Ermenistan
Ermenistan
Geçmişte yaşanan savaşlardan dolayı erkek nüfusun az kadın nüfusun fazla olduğu Ermenistan'da devlet bekar kadınların boş kalmaması için çeşitli çalışmalar yürütmektedir.Bir erkeğin birden fazla kadınla evlenmesi doğal olan Ermenistan'da aynı zamanda birçok iş yükü de kadınların yönetimindedir. Erkek nüfusu azalmaya devam ederse Ermenistan'da birçok sorunun ortaya çıkması da gayet olası görünüyor.
4
Erkek nüfusu azalmaya devam ederse Ermenistan'da birçok sorunun ortaya çıkması da gayet olası görünüyor.
5
Avustralya
Avustralya
Büyük kentlerinde beş kadına bir erkeğin düştüğü Avustralya'da kadınlar yabancı erkeklerin ülkelerine gelmelerini istemektedirler. Kimi zaman taşraya gidip evlenen kadınlar çoğu zaman da kendilerine göre evlenecek erkek bulmakta zorluk çekmektedirler.
6
Tarihin en az erkek nüfuslu ülkesi diyebileceğimiz Avustralya'da tanışmak için yurt dışından gelen erkeklere de tatiller hediye ediliyor.
7
İtalya
İtalya
Bu ülkede doğum oranlarının azlığı kadar evlilik oranları da oldukça az. Devlet yönetiminin çeşitli çalışmalarına rağmen erkekler bu ülkede kalıcı evliliğe karşı.
8
Genel olarak normal karşılanan bu durumun bazı bölgelerde tepkilere neden olduğu ve evlenebilecek erkeklere çeşitli para destekleri sunuluyor.
9
Rusya
Rusya
Kadın nüfusunun en fazla olduğu ülkelerin başında gelen Rusya'da erkeklerin sürekli olarak içki içmesi cinselliği bitiriyor.
10
Bu yüzden erkek bulamayan pek çok Rus kadın, erkek bulabilmek için farklı ülkelerde çalışıyor. Boşanma oranlarının gittikçe arttığı Rusya'da devlet bu konuda çeşitli destekler veriliyor.
11
Tayland
Tayland
Tayland'da ise durum çok daha farklı şekilde.
12
Burada trans erkeklerin fazla olması nedeniyle bazı kadınlar evlenmekte büyük zorluk çekiyor. İstediği gibi erkek bulamayan bazı Taylandlı kadınlar çareyi farklı ülkelerdeki erkeklerde arıyor.
13
Japonya
Japonya
Japonya'da ise erkeklerin evliliği saçma bulması nedeniyle evlilik oranları oldukça düşüktür. Ve erkeklerin bu düşüncesinden dolayı da kadınlarda bekar kalmakta ve çeşitli sitelerden kendilerine kiralık erkek bakmakta.
14
Aynı zamanda çalışma oranlarınında fazla olduğu bu ülkede evliliklerin az olması bir çok sıkıntılı durumuda beraberinde getiriyor. Bu sıkıntılı durumlardan bir tanesi olan doğum oranlarının azlığı nedeniyle Japonya Hükümeti evli çiftler için çeşitli vergi teşvikleri de veriyor.
15
Moğolistan
Moğolistan
Kadın nüfusunun fazla olduğu Moğalistan'da zayıf kadınlar halk tarafından beğenilmiyor ve evlenmekte zorluk çekiyor.
16
Devlet bu yüzden evlenmekte zorluk çeken zayıf kadınlarla evlenecek olan erkeklere destek veriyor. Hatta kimi bölgelerde erkeklere başlık parası bile veriliyor.
17
Birleşik Arap Emirlikleri
Birleşik Arap Emirlikleri
Bu ülkenin evlilik oranının düşük olduğuna oldukça şaşırabilirsiniz . Fakat şeriatın var olan kurallarından dolayı pek çok kadın talibini beklemekte ve bu durum evlilik oranlarının düşmesine sebep oluyor.
18
Devlet evlenmeyen ve yaşları ilerleyen kadın sayısının artması nedeniyle erkeklere kırk bin TL'lik bir destek veriyor. Birden fazla kadınla evlenebilen erkekler var olan bu destekle masrafsız şekilde evlenebiliyor.
19
Singapur
Singapur
Dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alan Singapur'da evlilik destekleri de oldukça fazla.
20
Kadınların artan bekarlık oranlarını istemeyen devlet bu yüzden çeşitli teşvikler vermektedir. Aynı zamanda ileride oluşacak nüfus yetersizliğinden kurtulmak için evli çiftlere üç çocuk yapılması için çeşitli destekler sunulmakta ve kadınlara doğum paraları verilmektedir.
21
Letonya
Letonya
Rusya ve Beyaz Rusya'nın komşusu olan Letonya'nın nüfusu 1,96 milyon kişi ve kadın nüfusun oranı ise T.10'dur. Letonya'da kadın nüfusunun fazla olmasının sebebi ise kadınların Sovyetler döneminden sonra kapitalizme erkeklere kıyasla daha iyi uyum sağlamaları olarak gösterilir.
22
Fakat Letonya ile ilgili en ilginç şey ülkede erkeklerin doğum oranının kadınlardan daha yüksek olması. Ancak erkeklerin ortalama ömrünün kadınlara kıyasla daha kısa olması, yetişkin kadın oranının erkeklerden yüzde 8 daha fazla olmasına yol açmaktadır.
23
Ukrayna
Ukrayna
45 milyonluk Ukrayna'da kadın nüfusunun erkek nüfusa oranı S.70'dir ve bu yüksek kadın nüfusuna en fazla desteği Ukrayna'nın batısında yer alan Lviv kenti vermektedir.
24
Çünkü Lviv, nüfusunun yüzde 85'i kadınlardan oluşan bir şehirdir. Bu durumun sebebi ise ülke genelinde yüksek kız bebek doğum oranıdır.
25
Litvanya
Litvanya
Toplamda 2,872 milyonluk nüfusa sahip Litvanya'da kadın nüfus oranı T ile neredeyse rekor seviyededir. Kadınların sayıca egemen olduğu bu Avrupa ülkesinde erkek nüfusunun az olmasının başlıca sebepleri sigara, depresyon, intihar ve yüksek risk almaları olarak gösterilir.
26
Alışık olduğumuzun aksine erkeklerin değil de kadınların erkeklere asıldığı Litvanya erkekler için hem güzel hem de tehlikeli bir yer olabilir. Tüm bunların dışında kadınlar tarafından yönetilen Litvanya'nın cumhurbaşkanı da bir kadındır.
27
Estonya
Estonya
Erkek kıtlığının yaşandığı bir başka ülke olan Estonya'da Kihnu Adası'nda yaklaşık 400 kadın yaşamakta ve bu ada kelimenin tam anlamıyla kadınlar tarafından yönetilmektedir.
28
Adadaki az sayıdaki erkek de balıkçıklıkla uğraştığı için genelde denizde olduklarından Kihnu Adası'ndaki tüm işler yılın çoğu zamanlarında kadınlar tarafından yapılmaktadır.
29
Portekiz
Portekiz
Avrupa'da İtalya'dan sonra en düşük doğum oranına sahip ülke olan Portekiz'de kadın nüfusu erkeknüfusunu hayli geçmiştir. Ülkenin yaşadığı ekonomik sıkıntılar sebebiyle de işgücüne katılım oranında da kadınların erkekler karşısında üstünlüğü bulunmaktadır.Haber Yayın Tarihi: 03.07.2019 07:59 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında! Nefes alamıyor diye soluğu hastanede aldı! Burnundan çıkan şey doktorları bile şoke etti Sivas'ta şaşkına çeviren görüntü! Gören 'Çin Seddi gibi' diyor MasterChef'in yakışıklı İtalyan şefi Danilo Zanna'nın eşi Türk çıktı!