Bu 8 Şehirde Yaşarsanız Üstüne Size Para Veriyorlar - Son Dakika

Bu 8 Şehirde Yaşarsanız Üstüne Size Para Veriyorlar

3 yıl önce

Dünya üzerinde sırf orada yaşamanız için size para veren şehirlerin olduğunu düşünmek hayal gelse de, böyle şehirler gerçekten var...

1
Ponga, Asturias, İspanya
Ponga, Asturias, İspanya
İspanya'nın kuzeydoğusunda yer alan bu muhteşem köy, ülkenin en eski yerleşim yerlerinden biri. Genç yerleşimcileri cezbetmek ve yerel ekonomiyi güçlendirmek isteyen hükümet, buraya taşınan her çifte 3,000 Euro veriyor.


Ayrıca çiftlerin orada yaşarken sahip oldukları her çocuğa da 3,000 Euro veriliyor. Temiz bir çevreye sahip olan bu inanılmaz güzellikteki yerde yaşamak için oldukça iyi bir fırsat olduğu söylenebilir.

2
Alaska, ABD

Alaska, ABD</p><p>
Kışı, kar manzaralarını ve sakin bir hayatı seviyorsanız, Alaska'da yaşam, sizin için çok zevkli olabilir. Hükümet burada, nüfusun düşüşte olduğu bölgelerde yaşamak isteyen profesyonellere özel bir fon sağlıyor.


Bunun için şart koşulan tek şey, en az bir yıl Alaska'da ikamet etmek.

3
Detroit, Michigan, ABD
Detroit, Michigan, ABD
‘Batı'nın Paris'i', ‘ABD'nin otomobil başkenti' gibi tanımlar, şu günlerde neredeyse boş olan Detroit'in 20.yüzyılın ikinci yarısında kaybettiği unvanlar. Fakat şehir, günümüzde eski günlerdeki ihtişamını yeniden canlandırmaya çalışıyor. Hükümet, bu amaçlar Challenge Detroit ismini verdiği bir program başlattı. Bu program kapsamında belli endüstriyel alanlarda profesyonel olan ve şehirde yaşayıp çalışmak isteyen kişilere 2,500 dolar veriliyor.


4
Saskatchewan, Kanada
Saskatchewan, Kanada
Kanada'nın bu bölgesi, yakın zamanda mezun olan (2010'dan sonra) ve kariyerlerini ne yönde şekillendireceklerine henüz karar vermemiş olan kalifiye kişilere güzel bir fırsat tanıyor. Bu bölgede 7 yıl çalışmaları karşılığında insanlara toplamda 20,000 Kanada doları ödeniyor.

5
Niagara Şelaleleri, New York, ABD

Niagara Şelaleleri, New York, ABD</p><p>
Kulağa gerçek olamayacak kadar güzel gelen bu seçenekte ise dünyanın en güzel ve en nefes kesici yerlerinden birinde yaşamak için para alıyorsunuz. Hükümet, şelalenin yakınında yer alan işlerde çalışmaları durumunda üniversite mezunlarına iki yıl için 7,000 dolar veriyor.

6
Utrecht, Hollanda
Utrecht, Hollanda

Hollanda, dünya genelinde sosyal ve beşeri bilimlerdeki derin uzmanlığıyla bilinen bir ülke. Ve şu sıralar yürüttükleri bir deneyin araştırma sorusu şehirde yaşayan insanlara 1,000 dolar verilirse ne gibi sonuçları olacağı.

7
Curtis, Nebraska, ABD
Curtis, Nebraska, ABD

Herkes hayatında en az bir kere de olsa yerel yönetimlerin, yaşadıkları şehir için yeterince hizmet sağlamadığından yakınmıştır. Nebraska'nın küçük Curtis kasabasında buna bir çözüm sunuluyor:


Yerel altyapıyı ve kültürü geliştirmek için otoritelere bir fikir sunarak orada bedava bir yerleşim alanı edinebiliyorsunuz.

Haber Yayın Tarihi: 14.03.2017 12:25 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ölen büyükannesinden 230 bin sterlin çalan eski model yakayı ele verdi Jennifer Aniston ödül törenine sütyensiz geldi! Göğüs ucu detayı yürek hoplattı Jennifer Aniston ve eski eşi Brad Pitt, Sahne arkasında fena yakalandı! Yıllar sonra ilk kez sarmaş dolaş Ölümcül aşk üçgeni! Okul müdiresi eski aşkının eşini 6 yerinden bıçaklattı Karma Astrolog Aysun Köşker Koç'tan, 20-26 Ocak haftalık burç yorumları

Son Dakika Haberleri