Bu Adada Oturanların Hayatı Mahvoluyor - Son Dakika

Bu Adada Oturanların Hayatı Mahvoluyor

15.09.2014 21:38

1
İtalya'da Napoli yakınlarında bulunan Gaiola adası, uzaktan bakınca huzurlu bir yaşam alanı olarak görünebilir. Ancak ada yöre halkı tarafından lanetli olarak biliniyor. Yıllardır bu adayı satın alan ve üzerindeki güzelim evde oturmaya başlayan herkes ya gizemli bir şekilde öldü, ya da yakınlarının başına çok kötü şeyler geldi.

2
1920'lerden beri süregelen lanet, adanın ilk sahiplerinden, İsviçreli Hans Braun'u etkiledi. Birkaç yıl adada yaşayan Braun, bir süre sonra evinde ölü olarak bulundu. halıya sarılmış vaziyette bulunan Braun'un karısı da, birkaç ay sonra denizde boğuldu.

3
Adanın bir sonraki sahibi, Alman Otto Grunback idi. Adadaki villada yaşayan Grunback, kalp krizi sonucu öldü.

4
Villada daha sonra yaşamaya başlayan Maurica-Yves Sandoz, ilaç sanayiinde çalışıyordu. Evde yaşamaya başladıktan bir süre sonra akıl sağlığını yitirdi ve İsviçre'deki bir akıl hastanesinde intihar etti.

5
Daha sonra ada, Alman bir çelik sanayicisi olan Baron Karl Paul Langheim'a geçti. Çılgın bir hayatı olan Langheim, bir süre sonra iflas etti.

6
Bir ara, İtalyan araba markası Fiat'ın sahibi Gianni Agnelli de adada yaşadı. Ne yazık ki Agnelli'nin tek oğlu, bir süre sonra intihar etti. Bunun üzerine Agnelli yeğeni Umberto'yu, şirketin başına geçmesi için seçti ve onu eğitmeye başladı. Ancak Umberto da 33 yaşındayken, nadir görülen bir kanser türü yüzünden hayatını kaybetti.

7
Multi-milyarder Paul Getty de, adaya taşındıktan sonra hayatı mahvolan bir başka iş adamı oldu. Getty'nin torunu, adaya taşındıktan kısa bir süre sonra kaçırıldı.

8
Adanın lanetinden en son etkilenenler, 2009'da hayatını kaybeden İtalyan bir çift oldu. Adanın karşısındaki evde yaşayan Franco Ambrosio ve karısı Giovanna Sacco cinayete kurban gitti ve İtalyan gazeteleri bu durumu "Gaiola lanetinin bir sonucu" olarak nitelendirdi.

9
Bugün ise villada kimse oturmuyor. Ancak adayla ilgili hikayeyi duyan ve çevresindeki Roma kalıntılarını görmek isteyen binlerce turist, her yıl adaya akın ediyor.

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Son Dakika Bu Adada Oturanların Hayatı Mahvoluyor - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement