Bu adalar afrodizyak etkili! Cinsel gücü artırdığını duyanlar akın ediyor - Son Dakika

Bu adalar afrodizyak etkili! Cinsel gücü artırdığını duyanlar akın ediyor

29.12.2020 15:00

Aktif volkanik hareketlerin olduğu İtalya'nın Stromboli ve Filicudi adaları son dönemde afrodizyak etkileri olduğu inancıyla turistlerin akınına uğramaya başladı.

1
İtalya, Avrupa'nın en aktif volkanlarına ev sahipliği yapan ülke. Vezüv, Etna ve Stromboli gibi yanardağlar her an faaliyete geçme ihtimaline sahip. Bu da ülkenin özellikle güney bölümünde yaşayan insanlar için büyük bir tehdit oluşturmakta.
2
Bu aktif volkanların içinde en ünlü olanlarından biri de Sicilya yakınlarındaki Stromboli adasında bulunan aynı adlı yanardağ.
3
Patladığında Avrupa kıtasını tıpkı 19. yüzyılın başlarında olduğu gibi küçük çaplı bir buz çağına sürükleyebilecek olan Stromboli, kamuoyunun dikkatini bu yönüyle çekmekte.
4
Tarih boyunca yaşanan patlamalar nedeniyle büyük göç veren Stromboli'nin nüfusu bu nedenle epey azalmış durumda. Ancak ada son zamanlarda çok farklı bir nedenle yeniden gündemde.
5
Bazı kişilerin adanın cinsel gücü arttırdığını iddia etmesi nedeniyle Stromboli turistlerin dikkatini çekmeyi başardı. Üsteklik ilgi de her geçen gün artıyor.

6
Stromboli ile birlikte aynı akıbeti yaşayan bir diğer küçük ada da Filicudi. Burası da tıpkı Stromboli gibi Sicilya açıklarında bulunan volkanik bir ada.
7
Her iki adanın taşıdığı inanılan bu afrodizyak etki yerel yöneticiler tarafından da turizm çalışmalarında sıklıkla işlenen bir konu haline gelmiş durumda.
8
Stromboli ve Filicudi adalarının sahip olduğuna inanılan tutkulu hava ve atmosferin bu afrodizyak etkiyi arttırdığı savunuluyor.

9
Lavlarla beslenen sıcak suların şifalı olduğu ve cinsel isteği arttırdığına inanan insanlar özellikle Stromboli'yi mesken tutmaya başladı.
10
Adaların küçük olması ve bu nedenden ötürü de konaklama imkanlarının kısıtlı kalması uzun süreli bekleyişleri de beraberinde getiriyor.

11
Küresel çapta yaşanan salgına rağmen İtalya'nın güneyindeki bu doğa harikası adalara olan ilgi hız kesmedi. Bunun çok özel bir nedeni var. Termal suların yanı sıra lavların taşındığı bereketli topraklarda yetişen ve bölgeye özgü olan bitkilerin esansların da cinsel isteği arttırdığı savunuluyor.

12
Hemen hemen her on beş dakikada bir patlamanın meydana geldiği Stromboli pek çok insan için korkutucu görünse de işte tam da bu etkisi nedeniyle bazıları için de cazip bir rota.
13
Adayı mesken edinen ve bir komün halinde hareket eden gruplar, inandıkları bu afrodizyak etkiyle gündelik yaşamlarını da şekillendiriyor.

14
Adada daha iyi bir orgazma sahip olduklarını inanan bu grupların bölgede bulunmalarından ada halkı da oldukça memnun.

15

Son Dakika Bu adalar afrodizyak etkili! Cinsel gücü artırdığını duyanlar akın ediyor - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (1)
500
Advertisement