Bu Bankamatik Duble Para Veriyor - Son Dakika

Bu Bankamatik Duble Para Veriyor

11 yıl önce

1
Kulaktan kulağa yayılan haber, istenilenin iki katını veren ATM'de kuyruğa neden oldu.

2
İngiltere'nin Stretford kenti yakınlarında bulunan benzin istasyonundaki ATM'de bugün uzun kuyruklar oluştu.

3
Kuyruk 6 saat boyunca sürdü. Yoldan geçen araçlardaki insanlar önce bu kuyruğa bir anlam veremedi. Gerçek daha sonra ortaya çıktı.
4
Açıklama, bankadan geldi. ATM, 6 saat boyunca bir arıza nedeniyle istenilen miktarın tam iki katını vermiş.

5
Bunu farkedenler yakınlarına, arkadaşlaına haber vermiş. Haber kulaktan kulağa yayılınca, ATM insanların akınına uğradı.
6
ATM'yi bu şekilde kullanan ve ismini açıklamak istemeyen bir kişi Manchester Evening News gazetesine "Sabah benzin istasyonundaki marketten bir şeyler alacaktım.
7
Ama üzerimde çok az nakit olduğunu farkedince ATM'ye yöneldim. Birkaç kişi kuyrukta bekliyordu. Oysa orada hiçbir zaman kuyruk olmazdı. Bekleyenlerden öğrendim ki istenilen rakamın iki katını veren ATM'nin, dekont fişinde de tuşlanan rakam yazıyor. Ben de 250 sterlin için tuşladım. Bana 500 sterlin verdi. Gözlerime inanamadım" dedi.

8
Bankadan yapılan açıklamada ise "Bu kadar çok vatandaşın, hak etmedikleri bir parayı almalarını hayret ve üzüntüyle karşıladık" denildi.
9
Fazla para çekenler için işlem yapılamayacağı belirtiliyor.

Haber Yayın Tarihi: 17.01.2009 02:44 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Asistan öğretmenden skandal! 2 öğrencisine uyuşturucu verip üçlü ilişkiye girdi Esra Erol'un yıllar önceki hali görenleri şoke etti! Efsane dizide figüranlık yapmış Tam paketi bir ev parası! İşte rende tasarımlı Apple Mac Pro ve özellikleri 'Doğal gaz faturası fazla geldi' diyenler dikkat! İşte süper tasarruf önerileri Hastanede kaptı, bir anda vücudunu yemeye başladı!