Bu Belirtiler Kimsayallara Karşı Uyarıyor! - Son Dakika

Bu Belirtiler Kimsayallara Karşı Uyarıyor!

11.04.2014 18:26

Dr. Mehmet Öz, kimyasal maddelerin vücudumuzda hangi semptomlara neden olduğunu açıklıyor.

1
"Çoklu Kimyasal Duyarlılık Sendromu" kişinin düşük dozda kimyasal maddelere maruz kalındığında reaksiyon gösterdiği semptomlardan oluşan kronik bir tıbbi hastalıktır.

2
Kimyasala maruz kalma sona erince belirtiler kaybolur ve kimyasalın dozu düşük olsa bile tekrar maruz kalındığında bulgular tekrarlar.
3
Kimyasal Duyarlılığı olan insanlar, birbiriyle alakasız farklı kimyasallara reaksiyon gösterebilirler ve diğer birçok hava kirletici madde ve kimyasalların yanı sıra halı veya mobilyalarda rastlanılan sigara dumanı, temizlik maddeleri, boya kokusu, böcek ilaçları, formaldehit gibi maddelere uzun süreli temasla oluşan semptomlar gözlemler.
4
Bu kimyasalların çoğu güçlü bir kokuya sahip olduğundan bazı kişiler bu hastalığın kokulara karşı aşırı duyarlılık durumuyla alakalı olabileceğine inanıyor.İşte çoklu Kimyasal Duyarlılık Sendromu'nun gösterdiği semptomlar...

5
Baş ağrısı,
6
Yorgunluk,
7
Baş dönmesi,
8
Mide bulantısı,
9
Kaşıntı,
10
Hapşırma,
11
Boğaz ağrısı,
12
Göğüs ağrısı,
13
Kalp ritminde değişiklikler,
14
Nefes almada problemler,
15
Kas ağrısı veya sertliği,
16
İsilik,
17
İshal, şişkinlik, gaz,

18
Zihin bulanıklığı,
19
Konsantre olma güçlüğü,

20
Hafıza problemleri ve ruh halinde değişiklikleri sayabiliriz

Son Dakika Bu Belirtiler Kimsayallara Karşı Uyarıyor! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Skandal görüntülerden sonra güzel futbolcu takımından kovuldu Dua Lipa ile müstehcen pozlar veren Miley Cyrus'tan bomba yorum: Maalesef onunla cinsel ilişkiye girmedik Kışın beyaz, yazın kahverengiye bürünüyorlar! Nesli tükenmekte olan gelincik objektiflere takıldı Dondurucu soğukta bikiniyle bisiklet süren genç kız, hayır kurumu için bir saatte 83 bin TL topladı Sınavdan çıkıp doğumhaneye giden avukat adayı, buzların üzerinde oturarak görevini tamamladı