Son Dakika Haberleri: Bu Belirtiler Kimsayallara Karşı Uyarıyor!

Bu Belirtiler Kimsayallara Karşı Uyarıyor!

6 yıl önce

Dr. Mehmet Öz, kimyasal maddelerin vücudumuzda hangi semptomlara neden olduğunu açıklıyor.

1
"Çoklu Kimyasal Duyarlılık Sendromu" kişinin düşük dozda kimyasal maddelere maruz kalındığında reaksiyon gösterdiği semptomlardan oluşan kronik bir tıbbi hastalıktır.

2
Kimyasala maruz kalma sona erince belirtiler kaybolur ve kimyasalın dozu düşük olsa bile tekrar maruz kalındığında bulgular tekrarlar.
3
Kimyasal Duyarlılığı olan insanlar, birbiriyle alakasız farklı kimyasallara reaksiyon gösterebilirler ve diğer birçok hava kirletici madde ve kimyasalların yanı sıra halı veya mobilyalarda rastlanılan sigara dumanı, temizlik maddeleri, boya kokusu, böcek ilaçları, formaldehit gibi maddelere uzun süreli temasla oluşan semptomlar gözlemler.
4
Bu kimyasalların çoğu güçlü bir kokuya sahip olduğundan bazı kişiler bu hastalığın kokulara karşı aşırı duyarlılık durumuyla alakalı olabileceğine inanıyor.İşte çoklu Kimyasal Duyarlılık Sendromu'nun gösterdiği semptomlar...

5
Baş ağrısı,
6
Yorgunluk,
7
Baş dönmesi,
8
Mide bulantısı,
9
Kaşıntı,
10
Hapşırma,
11
Boğaz ağrısı,
12
Göğüs ağrısı,
13
Kalp ritminde değişiklikler,
14
Nefes almada problemler,
15
Kas ağrısı veya sertliği,
16
İsilik,
17
İshal, şişkinlik, gaz,

18
Zihin bulanıklığı,
19
Konsantre olma güçlüğü,

20
Hafıza problemleri ve ruh halinde değişiklikleri sayabilirizHaber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:26 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ünlü model Kendal Jenner'ın sere serpe kitap keyfi! Resmen içine düştü Dişi bufaloya sinsice saldırmak istemişti! Sonu felaket oldu Böyle meslek görülmedi! Sadece vücudunu paylaşarak yılda 300 bin dolar kazanıyor İnsanlığımızdan utandıran kare! Hamile karısına kimse yer vermeyince bakın ne yaptı Vedat Milor'dan, evliliğini yorumlayan takipçisine bomba cevap: Parası için evlendim!