Son Dakika Haberleri: Bu Besin, Kanser Hücrelerinin En Güçlü Düşmanı!

Bu Besin, Kanser Hücrelerinin En Güçlü Düşmanı!

1 ay önce

Çağımızın en korkulan hastalıklarından biri olan kanseri önlemek için doğa bize birtakım çareler sunuyor. İşte, kanser hücrelerinin başlıca düşmanı olan 9 besin...

1
Spirulina yosunu
Spirulina yosunu
B, E, K vitaminleri ve beta karoten bakımından zengindir. Bünyesinde bulundurduğu demir ve magnezyumla da birlikte özellikle meme kanseri hücrelerinin gelişimini engellediği görülmüştür.
2
Zerdeçal
Zerdeçal
Zerdeçal, doğada bulunan en güçlü anti-oksidanlardan biri olan kürkümini barındırır. Anti-inflamatuvar etkisi sayesinde kanser hücrelerini engeller.
3
Yeşilçay
Yeşilçay
Damar sistemi hücreleri üzerinde etkili olan yeşil çay, kanser hücrelerinin üremesini engeller.
4
Üzüm
Üzüm
Üzümler, anti-oksidan bakımından zengindir. Özellikle bağırsak yolundaki kanser hücrelerinin büyümesini engelleme özelliğine sahiptir.
5
Sarımsak
Sarımsak
Sarımsağa aromasını ve tadını veren 'alisin' maddesi dünyanın en güçlü anti-oksidanıdır. Ayrıca, 6 farklı tümör türüyle savaştığı kanıtlanan mantar, kanser hücrelerini yalnızca 24 saatte öldürüyor.
6
Turp
Turp
Roka, brokoli, lahana, turp, kıvırcık gibi sebzeler, vücutta çözüldüğünde kanser hücreleriyle savaşan içeriklere sahiptirler. Aynı zamanda vitamin ve mineral bakımından da zengindirler.
7
Domates
Domates
İçerdiği lökopen sayesinde kanserle savaşır.
8
Mantar
Mantar
Anti-kanser etkiye sahip 50'den fazla mantar türü olduğu tespit edildi. 5000 yıldan uzun bir süredir medikal alanda kullanılan mantarın çeşitli kanser türleri üzerinde etkisi kanıtlanmıştır.
9
Zencefil
Zencefil
Zencefilin anti-inflamatuvar özelliği sayesinde tümör hücrelerini V oranında azalttığı gözlenmiştir.
Haber Yayın Tarihi : 20.04.2019 09:49 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

107 Kilo Olunca Mankenliği Bırakmıştı, Podyumlara Geri Dönüyor Denizli'de Yürekleri Ağza Getiren Kare! Bahçeye Daldı, Kafese Sıkışıp Kaldı Kadın'da Bahar'ı Deliye Döndüren Olay! Cinsel İlişki Pozları İfşa Oldu Ormandan Kaçtı, Bir Anda Mahalleyi Bastı! Ben Bilirim Yarışmasına Damga Vuran Olay! Seyit Onbaşı'yı Bilemediler