Bu Besinler Aşk ve Romantizmi Arttırıyor - Son Dakika

Bu Besinler Aşk ve Romantizmi Arttırıyor

04.02.2013 09:51

1
Romantik ve aşk dolu bir sofra hazırlamak için bunları yapmaya ne dersiniz? İşte romantizmi arttıran besinler..
2
Kırmızı bir içecek olarak nar suyu: Bereketin simgesi olan nar, sofranızın renk harmonisinin bir parçası olsun.
3
Narın birinci etkinliği yoğun antioksidan içermesi ve böylece metabolizmamızı antikanserojen olarak temizlemesi; ikinci özelliği de potasyum açısından zengin olması sayesinde dolaşımı dengeleyip, ödemi azaltıp, kalbi korumasıdır.
4
Muz: Potasyum deposu muz da tansiyon dengesi sağlayarak kalbimizi ve damarlarımızı koruyucu özelliktedir. Yemeğinizin üzerine yapacağınız meyve salatasına muz ilave edebilirsiniz.

5
Badem: Omega – 3 yağ asidi açısından zengindir. Omega- 3 yağ asidi kalp koruyucu özelliktedir ve cildimizin kollojen dokusunda etkilidir. Badem, yapısında bulunan E vitamini ile de cildimizi yaşlanmaya karşı da korur. Bademde ayrıca bol miktarda kalsiyum vardır.

6
Çikolata: Çikolatada bulunan enerji; karbonhidrat, protein ve yağ olarak komplex yapıdadır. Kafein de içeren çikolata kontrollü tüketilirse hayatımıza renk ve hareket katar. Kafeinin ufak dozda olan doping etkisi sevgilinizle birlikte enerjik olmanıza yardım eder.
7
Geceye renk ve mutluluk verir. Çikolata ayrıca magnezyum, potasyum ve fosfor mineralleri yönünden de zengin bir kaynaktır. Magnezyum sakinleştirir, stresi azaltır, insülin hormonunun çalışmasını destekleyerek kanda şeker dengesini sağlar. Potasyum, vücutta ki su ve mineral dengesini sağlar. Kalbi güçlendirir
8
Magnezyumun sakinleştiren ve enerji dengesini sağlayan etkisi, potasyumun dengeleyici özelliği ile bileşince; Sevgililer Günü'nün pozitif ve enerjik geçirilmesi sağlanabilir. Çikolatada ayrıca yoğun flavonoid bulunur. Flavonoidler, antikanserojen özellik göstererek vücudu korur ve metabolizmanın çalışmasına destek sağlayarak dolaşımı açar. En iyi çikolata bitter veya kremasız sütlü çikolatadır. Tabi fındık, fıstık veya bademli çikolataların besin değeri daha fazladır, vücudu daha güçlü kılar.

9
Taze nane yaprağı: Nanenin antiseptik özelliği vardır. Aynı zamanda midenizin sindirimi ve gastrit için de pozitif etki eder. Sevgililer Günü'nde salatanıza ve çorbanıza bol miktarda nane ilave edin.

10
Bal: Uzun yıllar hep şifa kaynağı olarak öne çıkan bal bu ününü almakta son derece haklı. Balın içinde şeker, mineral tuzlar, vitaminler, organik asitler, elzem yağ asitleri bulunur. İçeriğinde %7 - %20 arasında su bulunur. Balda yağ ve protein çok az olmasına karşın geniş spektrumlu yağ asitleri ve aminoasitler kendine münhasır tadını oluşturmakla birlikte besin değerini ve gücünü arttırır.

11
Patates = C vitamini içeren patatesin en önemli artısı potasyum kaynağı olmasıdır. Potasyum, kalp sağlığı ve hücreler için gerekli olan hücrelerde ki sıvı ve mineral dengesini sağlar. Ödem problemi olmaması ve bu özel günü enerjik geçirmemiz için 1 orta boy patatesi fırında veya haşlanmış olarak 1 dilim ekmek yerine yiyebileceğiniz gibi sebze çorbanızın içine de ilave edebilirsiniz.

Son Dakika Bu Besinler Aşk ve Romantizmi Arttırıyor - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement