Son Dakika Haberleri: Bu Besinler Hafızayı Güçlendiriyor

Bu Besinler Hafızayı Güçlendiriyor

7 yıl önce

1
Unuttuğunuz yüzler, yığılmış not kağıtları, unutulan randevular oldukça can sıkıcı değil mi?
2
Unutkanlıktan kurtulma vakti geldi. İşte karşınızda hafıza güçlendiren besinler...
3
Yaban Mersini: Bol miktarda içerdiği polifenol beyin hücrelerine saldıran serbest radikallerle mücadele ediyor. Günde 3 dolu dolu yemek kaşığı yaban mersini tüketmeniz hafızanıza iyi gelecektir.
4
Balık: Balıkta bulunan omega 3 yağ asitleri alzheimer riskini azalttığı yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıktı. Haftada iki gün balık yiyerek unutkanlığı engelleyebilirsiniz.
5
Ceviz:


Yaşlılığınız için yatırım yapmak istiyorsanız eğer günde 3 adet ceviz yemeği sakın unutmayın. Cevizde bir omega 3 kaynağıdır.

6
B12 Vitamini: Haftada en az üç defa kırmızı et, yumurta, günlük süt vücut için yeterli olan B12 ihtiyacını karşılayabilirsiniz.
7
Elma: Günde bir ya da iki adet elma, unutkanlığı bir kenara bırakmanıza yardımcı olur. Elmanın içinde bulunan antioksidan madde hafızanın güçlenmesini sağlar. Beyindeki hücrelerin serbest radikallerden etkilenmesini engellerHaber Yayın Tarihi: 25.03.2013 02:30 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Bir zamanlar güzelliğiyle mest ediyordu! Prenses Caroline son haliyle şaşırttı Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti!