Bu Besinler İştah Kesiyor! - Son Dakika

Bu Besinler İştah Kesiyor!

16.09.2011 14:25

1
Diyet yapmak çok zor iş, farkındayız. Sürekli iradene sahip çıkman, sana uzatılan abur cuburları geri çevirmen gerekiyor.

Bunu bir şekilde başardın diyelim, peki sürekli kazınan midenle nasıl baş edeceksin? Size bunun cevabını veriyoruz.

2
Yumurta: Örnek protein kaynağı olan yumurtanın tokluk süresini uzattığına dair bilimsel veriler vardır.
3
Sabah kahvaltılarında bir adet haşlanmış yumurta tüketerek tokluk süreni uzatabilirsiniz.
4
Kırmızı acı biber: Acı biberin içerdiği kapsaisin adlı maddenin metabolik hızı arttırabileceği bilimsel çalışmalar ile saptanmıştır.
5
Yemeklere ve salatalara katacağın bir miktar acı kırmızıbiber ile bedenine canlılık, mönülerine lezzet ekleyebilirsiniz. Ayrıca kapsaisin adlı maddenin iştahı azalttığına dair bilimsel veriler de bulunmakta...
6
Yeşil çay: Güçlü antioksidan etkisi ile bedenimizi zehirli maddelerden temizlemesinin yanı sıra, içerdiği bileşikler ile metabolik hızı da artırıyor.
7
Günde 1-2 fincan yeşil çay tüketerek metabolizmanı enerjik hale getirebilir, aynı zamanda bedenine dost antioksidanları da alabilirsiniz.
8
Badem: Yağlı kuruyemişlerden olan badem; vitamin, mineral ve posadan zengindir. Bunun yanı sıra kalp sağlığını koruyan omega-3 yağ asitlerini de içerir.
9
Yapılan son bilimsel araştırmalar, beslenme programında yeterli miktarda (aşırı değil) badem bulunan kadınların, badem tüketmeyen kadınlara göre daha kolay kilo verdiğini göstermiştir.
10
Sirke: Salatalara ekleyeceğin sirke tokluk süreni uzatabilir. Yapılan bilimsel çalışmalar, sirkenin içinde bulunan asetik asidin sindirim hızını yavaşlattığını ortaya koymuştur.
11
Böylece kan şekerin daha dengeli yükselir ve daha uzun süre kendini tok hissedersiniz.
12
Tarçın: Üzerinde yapılan çalışmaların sonucunda, tarçının özellikle şeker hastalarında kan şekeri dengeleyici bir etkisi olduğunu ortaya koymaktadır.
13
Şeker hastasıysan ve diyet yapıyorsan hem daha uzun süre tok hissetmek hem de kan şekerini dengelemeye yardımcı olmak adına, günde ¼ - ½ çay kaşığı kadar tarçın ile mönülerini süslemeyi deneyebilirsiniz.
14
Zeytinyağı: Günlük yağ gereksiniminin bir kısmı tekli doymamış yağ asitlerinden karşılandığında yani zeytinyağ tüketimi yeterli olduğunda metabolizman desteklenir,
15
Kilo vermeyi kolaylaştırır.
16
Salata: Öğünlere koca bir kase salata ile başlamak veya öğün içerisinde bolca salata tüketmek, öğünde alınan kaloriyi azaltabilir.
17
Sebzeler yüksek posa yoğunlukları ile midede yer tutarak daha çabuk doymamıza yardımcı olurlar. Ayrıca zayıflama diyetlerinde görülebilecek bir sorun olan kabızlığın da çözümünde önem taşırlar.
18
Etli, sütlü veya yumurtalı çorba: Çorbalar öğünde daha az enerji tüketmek için farklı bir yoldur. Su içerdiklerinden ve midede oluşturdukları basınç nedeni ile daha kısa sürede doymamızı sağlarlar.
19
İlginç bir bilimsel veri de, protein içeriği yüksek çorbaların gün boyunca enerji alımını azaltmada diyet yapanlara yardımcı olmasıdır.

Son Dakika Bu Besinler İştah Kesiyor! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor