'Bu Caminin Önemli Bir Özelliği Var' - Son Dakika

'Bu Caminin Önemli Bir Özelliği Var'

21.07.2012 11:15

1
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ataşehir'de yapımı tamamlanan Mimar Sinan Camisi'ni Ramazan ayının ilk günü Cuma namazında ibadete açtı.
2
Başbakan Erdoğan, açılışı Gabon Cumhurbaşkanı Ali Bongo Ondimba, Irak Ulusal Meclis Başkanı Usame Nuceyfi ile birlikte yaptı.
3
İstanbul'un Avrupa yakasında Süleymaniye, Sultanahmet, Fatih gibi selatin camileri olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, "Fakat bu yakada böyle bir cuma cami, bir selatin cami mevcut değildi. Arzu ettik ki bu yakada da birkaç tane selatin camii, cuma camii olması lazım ve bu kararı verdik" dedi.
4
Ataşehir'de yaptırılan 12 bin 500 kişilik Mimar Sinan Camisi Cuma namazıyla ibadete açıldı. Kısıklı'daki evinden öğle saatlerinde çıkan Başbakan Erdoğan, ilk olarak annesi Tenzile ve babası Ahmet Erdoğan'ın Karacaahmet Mezarlığı'ndaki mezarlarını ziyaret etti.
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Son Dakika 'Bu Caminin Önemli Bir Özelliği Var' - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maradona'nın cenazesi ülkesinde çatışma çıkarttı! Ortalık bir anda karıştı Temelini Cumhurbaşkanı Erdoğan atmıştı! İşçilerin ilmek ilmek işlediği kırmızı küre ortaya çıktı Ekmek Teknesi'nin Sonnur'u yıllar sonra ortaya çıktı! Yaptığı itirafla gönülleri fethetti Kalpleri durma noktasına geldi! Survivor'da masaj yaptıracağını sanan ünlüler, ecel teri döktü Biz donarken o açıldıkça açıldı! Alemin Kralı Oben, iç çamaşırıyla dışarı çıkıp poz verdi