Bu Cennetin Altında Cehennem Kaynıyor! - Son Dakika

Bu Cennetin Altında Cehennem Kaynıyor!

22.05.2013 11:05

Bu park her an patlamaya hazır

1
Amerika'nın en büyük volkanik sahasında bulunan Yellowstone, doğanın en müthiş oluşumlarından biri olarak nitelendiriliyor. Park, dünyanın en büyük ve en aktif volkanının üzerinde bulunuyor.
2
Yellowstone yanardağının kalderası, yani volkanik patlama sonucu meydana gelen büyük çöküntüsü 640 bin yıl önce meydana gelen üç büyük püskürmeyle oluşmuş. 70 bin yıl önce de birçok küçük püskürme meydana gelmiş.
3
Bilim adamları, "yakın bir jeolojik zamanda" püskürmesini bekledikleri için yanardağı tehlikeli görüyor.
4
Tahminlere göre, püskürme önümüzdeki bin yıl içinde olabilir.
5
Püskürme sırasında, basınç dalgası dünyanın etrafında çok kez döneceği, gökyüzünün kül ve toz yüzünden kararmasına bağlı olarak da dünyada yıllarca volkanik kış yaşanacağı düşünülüyor.
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Son Dakika Bu Cennetin Altında Cehennem Kaynıyor! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Görev başındaki polis bahçede üstsüz güneşlenen modeli helikopterden kayda aldı 93 kilo veren Pelin Öztekin isyan etti: 100 kilo olan biri aşık olmaz mı? Maradona'nın son günlerini geçirdiği evdeki kimsenin bilmediği detay ortaya çıktı Seren Serengil'in "Bekaretimi anneme inat olsun diye verdim" itirafı sosyal medyada yeniden gündem oldu 32 yaşındaki kadın "Su vereceğim" diye kandırdığı 14 yaşındaki çocuğu evine götürüp istismar etti