Bu Çocuk Herkesi Korkuttu - Son Dakika

Bu Çocuk Herkesi Korkuttu

14.05.2011 23:25

1
İşte bugüne kadar korku filmlerinde oynayan en ürkütücü çocuklar.

2
Korku filmlerinin vazgeçilmezidir çocuklar. Masum yüzlü, beyaz tenli ama insanı ürküten bir yapıları var. Onlar bugüne kadar çekilen korku filmlerinin en ürkütücü karakterleri. İşte Cnn'in seçtiği ve bugüne kadar korku filmlerinde oynayan en ürkütücü çocuklar.

3
LET ME IN (2010)

2010 ABD yapımı bir film olan Let Me In filminin oyuncularından Kodi Smit-McPhee de masum yüzüyle tanınsa da oynadığı karakterle insanları oldukça ürkütmüştü.

4
Let Me In filminin konusu şöyle;

Owen içine kapanık ve arkadaş edinmekte zorlanan bir çocuktur. Yeni taşınan Abby ile dost olurlar. Aslında bir vampir olan Abby, Owen'ı herkese karşı korumaktadır. Elbette Owen bunu fark edecektir.

5
HIDE AND SEEK (SAKLAMBAÇ-2005)

Türkiye'de de gösterime giren ve başrolde bir usta; Robert De Niro'nun oynadığı Saklambaç'ın korkunç karakteri ise şimdilerde güzelliğiyle göz kamaştıran Dakota Fanning yani filmdeki adıyla Emily Callaway idi.

Saklambaç'ın konusu ise şöyle;

Emily annesinin ölümüyle derin bir üzüntüye boğulur ve bir travma yaşamaya başlar. Ardından Emily babası David yani Robert De Niro ile New York'a taşınır. İşte olaylar da böylece başlar.

6
Bundan kısa bir süre sonra Emily, Charlie adını verdiği hayali bir arkadaş geliştirir. David başlangıçta Charlie'yi Emily'nin kendisini ifade etmesine yardımcı olması açısından olumlu bir gelişme olarak görse de başlarına gelen korkunç olaylar onu Charlie'nin gerçek biri olduğuna inandırmaya başlar... Ve eğer öyleyse Charlie'nin durdurulması gerekmektedir. Küçük Emily Callaway'in hayali arkadaşı Charlie ile Saklambaç oynamak çok basit ve masum bir heyecandı...
7
THE EXORCIST (1973)

İşte gelmiş geçmiş en iyi yani "en korkunç" korku filmlerinden bir tanesi; The Exorcist.

Linda Blair'in takdire şayan performansı ile The Exorcist'in konusu ise şöyle;

Chris MacNeil , 12 yaşındaki kızı Regan ile Georgetown'daki evlerinde yaşamaktadır. Kocasından ayrılmış olan Chris , kızı Regan'ın doğumgünü için bir parti planlar. Chris , Regan'ın doğumgünü sırasında dengesiz davranışlar sergilemesi üzerine kızının bir hastalığa yakalanmış olabileceğini düşünür.

8
Regan , bir çok doktora gösterilir ve bir çok kez tedavi edilmeye çalışılır. Ama zaten kesin bir teşhis koyamayan doktorlar Regan'ı tedavi edemezler. Bu zamanda küçük kızın şeytanca hareketleri günden güne artmaktadır. Regan'ı tedavi edemeyen doktorlar son çare olarak Chris'e şeytan çıkarma işlemini uygulayabilecek bir rahip bulmalarını tavsiye ederler.
9
THE RING (HALKA - 2006)

Halka, Halka 2, Halka 3. 2000'li yılların kült olmaya aday korku filmlerinden bir tanesi. Halka'nın kuşkusuz en akıllara kazınan sahnesi de Samara'nın küvetten çıktığı ve bomboş beyaz bir odada oturduğu kareler. Daveigh Chase Halka'da rol aldığında sadece 12 yaşındaydı.

İşte Samara'nın uzun simsiyah saçlarıyla korku saldığı Halka'nın konusu;

10
Karanlık imajlarla dolu bir video. Videoyu izleyenler 7 gün içinde gizemli bir şekilde ölüyorlar. Gazeteci Rachel Keller da 4 gencin ölmesi üzerine olayı araştırmaya karar veriyor ve kaseti bizzat izliyor. Bu deneyimin ardından kendisiyle birlikte oğlunun da hayatı tehlikeye giren ve arkadaşı Noah'ın yardımını isteyen Keller'a olayı çözmek için sadece 7 gün kalıyor...
11
THE OMEN 666 (OMEN 666 - 2006)

The Omen'in korku salan küçük oyuncusu ise 1998 doğumlu Seamus Davey-Fitzpatrick.

12
THE OMEN 666 (OMEN 666 - 2006)
13
ORPHAN (EVDEKİ DÜŞMAN - 2009)

Orphan filminin konusu;

Doğmamış çocuklarının trajik ölümü Kate ve John'u perişan etmiştir. Hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlât edinmeye karar verirler. Yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde Esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler, ama Esther göründüğü gibi değildir. Kate, John'a ve diğerlerine Esther'ın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.

14
THE SHINING (CİNNET - 1980)

Cinnet filminin konusu;

Jack Torrance (Jack Nicholson) Colorado dağlarındaki Overlook Otelinde kış bakıcısı olmayı kabul eder. Otel kışın kapalı olduğundan Jack ve ailesi uzun bir süre boyunca mekanda yanlız kalacaklardır. Medyum yetenekleri olan Torrance'ların küçük oğlu Danny (Danny Lloyd), otelde bazı kötü ruhların olduğunu hissetmeye başlar.

15
Jack, yıllar önce karısı ve iki kızını öldüren otelin eski kış bakıcısı Bay Grady (Philip Stone)'nin hayaletiyle tanıştığında işler iyice değişmeye başlar. Danny, babasının bu ruhlar tarafından kontrol edildiğini ve babasının giderek çıldırdığını görmektedir.

16
THE SIXTH SENSE (ALTINCI HİS - 1999)

Altıncı His'in konusu;

Bir çocuk psikiyatrisi olan Dr. Crowe, yıllar önce bir saldırıya uğramış ve hayatı değişmiştir. Son ilgilendiği hastası, 6 yaşındaki bir erkek çocuğu olan Cole Sear'ın bir sırrı vardır. Çok az insana nasip olan bir yetenekle kutsanmış ya da lanetlenmiştir. Cole Sear adlı çocuk ölmüş ama huzur bulamamış insanların etrafımızda dolaşan hayaletlerini görüp onlarla konuşmaktadır.

17
Crowe, güçlerinin sınırlarını bilmediği ve anlayamadığı için korku içinde olan Cole'un yalnızca sırrını paylaşan tek kişi olmakla kalmayacak, aynı zamanda onunla birlikte cesur bir yolculuğa da çıkacaktır. İkisi de, içlerindeki boşluğu, yine kendi içlerine yapacakları bir yolculukta bulacakları şeylerle dolduracaklardır.

18
CHILDREN OF THE CORN (1984)

Children Of The Corn'un korkutucu genç karakteri ise Courtney Gains.

Children Of The Corn filminin konusu;

Maine'deki küçük bir kasabada bazı garip olaylar gerçekleşir. Kasabadaki çocuklar birer şeytana dönüşmüş ve önlerine çıkan herkesi, tüm yetişkinleri ve ebeveynlerini katletmeye başlarlar. Kasabaya gelmiş genç bir çift de kendilerini bu olayların içinde bulurlar. Mısır tarlalarındaki kötülük gittikçe büyümektedir.

Son Dakika Bu Çocuk Herkesi Korkuttu - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Hiçbir zaman boş kalmamıştı! Bu yıl bu görüntü yürek burktu Madonna'nın 19 milyon dolara aldığı saray yavrusu evinde yok yok! İşte Benim Stilim'in kibirli güzeli Sima Şerafettinova 'Barbie'ye benzeyeyim derken bakın ne hale geldi Tatil sezonunu erken açan Ivana Sert, siyah bikinisiyle şov yaptı 1 ay önce doğum yapan Emily Ratajkowski'den ayna karşısında "Tüm kilolarım gitti" pozu