Bu Davranışlar Kıskançlık Alameti! - Son Dakika

Bu Davranışlar Kıskançlık Alameti!

29.01.2013 10:24

1
Hayatınızdaki kişinin ‘aşırı kıskanç' olup olmadığını gösteren 5 işaret...
2
Erkek arkadaşınıza ya da eşinize nereye gideceği veya eve ne zaman döneceği ile ilgili sorular sormuşsunuzdur doğal olarak. Fakat bazı erkekler var ki, hayatlarındaki kadını gün içerisinde neredeyse 15 defa arıyor, nerede ve kiminle olduğunu sürekli merak ediyor.
3
Açıkçası bu, iyi bir işaret değil. Kıskançlığını dizginleyemeyen bu erkek tipi; kiminle, nerede ve ne zaman olduğunuz dışında söylediklerinizi de aklına adeta harfi harfine ‘not eder'. Özgürlüğünüzün kısıtlandığını hissediyor ve rahat hareket edemiyorsanız, sevgiliniz ‘aşırı kıskanç' diyebiliriz.
4
Abartılı kıskançlıklar yaşayan erkekler agresif bir tutum sergiler ve yanıldıklarını asla kabul etmezler. Özgüvenleri oldukça yüksekmiş gibi davranırlar halbuki duydukları güvensizlikler ve düşük benlik saygıları, onları bu yola sevkediyordur.
5
Bazıları bu durumu öyle abartır ki, kendisiyle birlikte geçirdiğiniz zaman dilimi için bile ‘kiminleydin?' sorusunu yöneltebilir. Haksız olduğu ortaya çıkınca, bu durumu kabullenmek istemeyebilirler bile...
6
Kıskançlık problemi olan erkekler sadece nereye ve ne zaman gittiğinizle değil, kiminle gittiğinize de son derece takmış durumda. Karşı cinsten herhangi bir arkadaşa sahip olabilirsiniz, fakat onlara göre bu asla mümkün değil!
7
Bir kız arkadaşınızla birlikte alışverişe gitmenize ya da oturup bir kahve içmenize dahi karışabilirler. Oldukça iyi anlaştığınız kız arkadaşınız için size, ‘onunla görüşmeni istemiyorum' bile diyebilirler. Bu, pek sağlıklı değil.
8
Kendilerine duydukları güven bazen o kadar azalır ki ailenizle ya da lise arkadaşlarınızla yapacağınız, erkek arkadaşların olmasını düşünmediğiniz bir buluşma ortamına dahi ‘çağırılmamış' olmaktan rahatsız olurlar.
9
Ona yaptığınız programa onu neden dahil etmediğinizi mantıklı bir şekilde açıklasanız dahi türlü alınganlıklar gösterecek, sizi dinlemeyecektir.
10
Her erkek için değil belki ama bazı erkekler için kıskançlık ve şiddet birbirine benzer kelimeler maalesef. Kıskançlık duygusunu kontrol edemeyen çoğu erkek yüksek sesle konuşmaya, bağırmaya hatta ve hatta sizi ittirmeye ve dürtmeye meyillidir. Bulunduğu ortamdaki ya da gözlük, saat, cep telefonu gibi üzerindeki eşyaları kıran ve döken erkekler de az değil.
11
Bu anlara bizler ‘kıskançlık krizi' diyoruz. İşte bu anları periyodik olarak yaşıyorsanız, ‘oldukça ciddi bir problemle' karşı karşıyasınız demektir. Aşırı kıskanç bir erkekle beraber olup olmadığınızı gösteren işaretlerden özellikle bu sonuncusunu ‘sıklıkla' yaşıyorsanız bir terapist yardımı almanızda ve partnerinizi de uygun bir dille kendisine yönlendirmenizde büyük fayda var...

Son Dakika Bu Davranışlar Kıskançlık Alameti! - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Tarlada ilişkiye giren çiftin aracı çamura saplandı! İmdatlarına polis koştu Bir tuhaf olay! Vefat etmeden kendi mezarını yaptı, içine ölen eşini gömdü Görüntüler korkunç! 90 yaşındaki kadın, huzurevi çalışanı tarafından tecavüze uğradı Mesut'un 105 milyon liralık lüks malikanesindeki detay dikkat çekti! Kapıda markasına ait logo var Duyunca bir yaşınıza daha gireceksiniz! Erkeklik organı "küçük" olanlar için site kurdular