Bu Eve Girmek Yürek İster! 2 Bin Ölünün Olduğu Mumya Evine Akın Ediyorlar - Son Dakika

Bu Eve Girmek Yürek İster! 2 Bin Ölünün Olduğu Mumya Evine Akın Ediyorlar

20.10.2018 12:19

Ürpertici mumyaları görünce ne düşünüyorsunuz? Peki bunun binlercesinin bir evde olduğunu söylesek. Sicilya'nın Palermo kentindeki, Catacombe dei Cappuccini adındaki sıradışı müzede; 1800'lerden kalma erkek cesetleri, 90 yıl önce zatürreden yaşamını yitirmiş bir kız çocuğunun hiç bozulmamış yüzü, pelerinin altından iskeleti görünen bir rahip ve yüzlercesi yer alıyor.

1
Mumyalar, yaşam üzerinde düşünmemizi sağlıyor. Palermo gibi, Sicilya'nın pek çok kentinde, doğal nedenler sonucu kuruyan ve din adamlarına mumyalaştırma konusunda esin kaynağı olan 2 bini aşkın ceset ziyaretçiler için sergileniyor.
2
Girmek yürek istiyor diyoruz ama; 2 bin mumyanın yer aldığı bu ölüm kokan mumyaevi pek çok ziyaretçi ağırlıyor.
3
Bu ölüm kokan yeraltındaki mumyaevinin en eski sahibi 410 yaşındaki bir erkek mumya ve hala kendi dini kıyafetleri içinde.
4
Mumyaevindeki profesörler, doktorlar, öğretmenler, avukatlar ve askerlerin hepsi geleneklerine göre yeniden giydirilmiş.
5
İtalya'daki bu mumyaevi turistik bir merkez olarak ziyaret ediliyor ve ziyareçilerine ölüm, yaşam ve daha önceki yüzyıllar hakkında fikir sahibi olma imkanı veriyor.
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16

Son Dakika Bu Eve Girmek Yürek İster! 2 Bin Ölünün Olduğu Mumya Evine Akın Ediyorlar - Son Dakika


YORUMLAR (9)
  • Emre: Keşke bu meftaları sirk hayvanı veya arkeolojik bir nesne gibi sergilemeyip ebedi istirahatleri için kabirlerine koysalardı. Bir zamanlar onlarda yaşayan düşünen arkadaşları aileleri olan gündelik meseleleri içinde yaşayan insanlardı. Şimdi ise hergün üzerlerinde bir güçleri olmayan ölü bedenleri sayısız insanın gözleri önünde. Çok günah bence. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement